У Ж А С И, М И С Т Е Р И И, Т Р И Л Ъ Р И (27)

  • 78 074
  • 801
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 440
House of the disappeared - Големи Spoileri за Мишелин Simple Smile
Скрит текст:
Аз доколкото разбрах, на всеки 25 години се отваря някакъв тунел във времето и хората, които се намират в къщата и по-точно в мазето в този момент, влизат в него и изчезват. Те живеят в някакво безвремие, без да могат да се върнат. До следващия път, когато след 25 години тунелът се отваря отново. Тогава, всички, които са в тунела, за една вечер излизат от него и започват да бродят из къщата в опити да излязат. Но са обречени на неуспех, освен ако някой външен човек не им помогне.
Така, сега към нашата история. В семейството едното момченце се удави, и вследствие на това бащата обяви за виновно братчето му. Опита се да го наръга с нож, детето избяга в мазето. По стечение на обстоятелствата беше точно този ден, в който тунелът се отваря. И тунелът се отвори.
Съдбата на това момченце е била, баща му да го убие. То не е трябвало да оцелее. Но попадайки в тунела, то оцелява.
А ето как и става това - възрастната майка, когато излиза от затвора и се прибира вкъщи, разбира за капана във времето. Разбира, че ако не направи нещо, не се намеси и не промени миналото, детето й ще умре. И възрастната майка използва отварянето на тунела на всеки 25 години, за да се върне назад във времето в онази съдбовна вечер. Влиза в стаята на сина си, предупреждава го, че трябва да я слуша и да дойде с нея. След това изчаква да се върне пияният баща и да подгони детето към мазето. Тя вече ги чака там, с нож в ръка. Старицата /възрастната майка/ убива мъжът си и издърпва детето си в тунела.
В това времето нейното по-младо аз слиза долу, намира мъжът й мъртъв и синът й изчезнал.
Краят: Старицата /старата майка/ е прибрала синът си в тунела, но за да не остане той завинаги там, трябва някой външен човек да го изведе от къщата. Това е свещеникът, който се оказва негов приятел от детинство /на момченцето приятелчето/. Момиченцето, също приятелче от детинство се оказва пък учителка, при която свещеникът го води.
Смисъл: Възрастната майка разбира, че има два избора пред себе си: 1/ Може да остави момченцето си да умре и нещата да се развият както е било писано. 2/ Може да промени съдбата  и да спаси детето си, но за целта ще трябва да се жертва и цели 25 години да лежи в затвора и да се чуди къде е синът й. Майчината любов е толкова силна, че тя решава да използва тунелът във времето и да спаси детето си, като промени миналото, дори и след като знае колко мъки ще й донесе тази промяна.
Всъщност това не е история с призраци. А история за пътуване във времето и моралният въпрос, би ли променил миналото, ако имаш шанс.

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 23:08 от prolet_inchen

# 76
  • Мнения: 3 945
Но гледах и трейлърът на It (" То " на Стивън Кинг ) и не знам дали ще го гледам филмът.  Много смразяващ ми дойде трейлърът.
Скрит текст:
Спомням си преди 25години( или там някъде, много ,много отдавна беше първото даване ) като го даваха в 4-те части, беше ме впечатлил, винаги като видех клоуни се сещах. Освен това и сега като почна трейлърът с лодката и пороят и веднага се сетих че ще е този филм, на 5-6 секунда,толкова ми е бил въздействал...

Кога излиза It новата версия?
Чакам я с нетърпение. Досегашната наистина е много стара и някак... не добре пипната.

# 77
  • МАРС
  • Мнения: 1 122
Осми септември. Peace

# 78
  • Мнения: X

2. http://www.imdb.com/title/tt3904278/ - Нискобюджетен филм за депресиран мъж, който изпитва постоянен страх да не умре. Това води до много фобии /шофиране, летене, и т.н./ .За да ги преодолее той предлага 30 000 долара на този, който успее да му докаже, че съществува задгробен живот.
Филмът на мен страшно ми хареса. Има идея, има много добра актьорска игра, може да те уплаши, замисли. Има изненади на всеки ъгъл както се казва. Единственият минус, който видях е, че понеже са нямали бюджет специалните ефекти и гримът на моменти са много зле. Това разваля удоволствието и пречи наистина да те изплаши. Но всичко останало го компенсира. Препоръчвам, трябва да сте настроени обаче за психо-трилър-драма.


Ще го изтегля, благодаря за препоръката  bouquet

# 79
  • Мнения: 4 275
Влизам да препоръчам A tale of two sisters. Ние почнахме да го гледахме, но е стигнахме до края  Scream

# 80
  • Мнения: 2 440
Влизам да препоръчам A tale of two sisters. Ние почнахме да го гледахме, но е стигнахме до края  Scream
+1 и от мен, гледах го преди години и все още го помня.

# 81
  • Мнения: 4 275
Аз се изхитрих... прочетох останалата част от филма в Wikipedia   Mr. Green

prolet_inchen, макар и със закъснение, искам да благодаря за разясненията, които даде за House of the Disappeared. Имаше моменти, които изобщо не бях осъзнала и едва след като прочетох разясненията ги осмислих  Hug

# 82
  • Мнения: 2 440
Хаха, Уикипедиа се явява и мой помощник понякога Wink
Ами радвам се, че съм била от полза, на мен самата често ми се случва да се чудя какво съм гледала след някой по-объркан филм.

# 83
  • Мнения: 5 723
Влизам да препоръчам A tale of two sisters. Ние почнахме да го гледахме, но е стигнахме до края  Scream
+1 и от мен, гледах го преди години и все още го помня.


Гледах го днес и имах много големи очаквания.
Ами .... нищо.
Не ми беше страшен, аз ли не го разбрах , не знам. Blush

# 84
  • Мнения: 2 440
Ами да ти кажа, аз не си го спомням в подробности, но не беше страшен и според мен. Аз си го спомням добре, защото нещо в края ме беше изненадало, и също понеже имаше някаква драматична история, която ме трогна / да не направя спойлер/. Но те май всички южнокорейски ужаси са си по-скоро драма. От тогава до сега често съм срещала подобно нишка и развръзка - имам чувството, че е малко като проклятието Блеър. До тогава никой не използваше тази техника с камерата и после като се втурнаха да я използват и сега иди обяснявай на някой младеж защо проклятието Блеър е добра хорър история.
Та и тук така.
Може би трябва да си го припомня, за да се сетя конкретно какво ми беше харесало, освен играта на момиченцата и тяхната история. Може би и начинът на разказване на историята на фрагменти - оттук, оттам, през целия филм си виках какъв объркан миш-маш и накрая всичко се навърза.

# 85
  • Мнения: 4 711
Ако не ме бърка паметта нещо, това трябва да е американската му версия:

The Uninvited http://www.imdb.com/title/tt0815245/?ref_=nm_flmg_act_13

# 86
  • Мнения: 2 440
Приличат си двата филма много, но само идеята е взаимствана и американската история си е баш страшна. На мен и американският ми хареса, макар че може би имаше леко предвидим край.

# 87
  • Мнения: 5 723
Освен да го гледам и него. И без това имам свободен следобед.

# 88
  • Мнения: 4 711
Американския ми беше просто интересен. После някъде четох за корейски и свалих и него. На мен лично той ми беше по-въздействащ, без да кажа страшен. Има нещо в тези азиатски филми, което действа така.

В тази връзка, някой дали го е гледал? http://www.imdb.com/title/tt0178868/

# 89
  • Мнения: 2 440
Освен да го гледам и него. И без това имам свободен следобед.
Пробвай, освен и той да не ти хареса Simple Smile То и аз не знам сега ако ги изгледам какво бих си помислила, карам по спомени Simple Smile
Някой гледал ли е този - It comes at night? Има ли откъде да го дръпна? Много ми се гледа, а съм с малчо, и няма как на кино /те в Бургас не го и дават де/

Общи условия

Активация на акаунт