У Ж А С И, М И С Т Е Р И И, Т Р И Л Ъ Р И (27)

  • 77 918
  • 801
  •   1
Отговори
# 420
  • Berlin
  • Мнения: 11 259
In The Tall Grass го гледах и аз преди 1-2 седмици. Ама и скоро четох “Рога” на Джо Хил, та малко имах дежа ву, но все пак краят ме удовлетвори. Simple Smile
А Eli за какво се разказва? Страшен ли е? Гледах трейлъра, но нещо не го схванах или поне какво става в болницата не разбрах, може и да не трябва да се разбира от трейлъра, де. Simple Smile

# 421
  • Мнения: 4 746
Тъкмо гледам трейлъра на In the tall grass напомня ми на Децата на царевицата.

# 422
  • Мнения: 130
In The Tall Grass го гледах и аз преди 1-2 седмици. Ама и скоро четох “Рога” на Джо Хил, та малко имах дежа ву, но все пак краят ме удовлетвори. Simple Smile
А Eli за какво се разказва? Страшен ли е? Гледах трейлъра, но нещо не го схванах или поне какво става в болницата не разбрах, може и да не трябва да се разбира от трейлъра, де. Simple Smile

Да, има някой страшни сцени. Зловещ си е, но не е от най-страшните. По скалата до 10 му давам 5 Grinning
Разказва се за болно момченце, което е алергично към всичко, вода, въздух (казват, че е алергичен към света)
и родителите му намират място и лекар, които да го излекуват далеко от света. И там започва филма, от какво всъщност е болен, какво е мястото, то на трейлъра дават че е обитавана болница от духове.
Да не спойлвам повече от трейлъра. Като цяло не е нещо кой знае какво, просто историята е интересна, че е алергичен към всичко, и накрая стана готин обрат. Ако имате свободно време гледайте го Simple Smile))

# 423
  • Мнения: 4 710
Гледах го он-лайн в youtube. Имат само 1 част обаче.
Финалът наистина е доста неочакван, макар , че още в първите минути се открехва за него.

Всъщност ето линк с целия филм: https://www.youtube.com/watch?v=GmGiSk4zOWw
Благодаря, че даде идея за youtube. И преди съм намирала там стари филми, които иначе ги няма по торентите.

А за Summer of 84, бях права, че е като Disturbia. Определено ми допадна.

# 424
  • Мнения: 4 746
Аз пък благодаря за Дистърбия, не знам как така не го бях гледала. Определено много ми хареса. Наистина много си приличат с Лятото на 84.

Ако някой се сеща за стари забравени ужаси да драска. Снощи гледах отново Последен изход 1 част. Жалко , че вече не правят такива интересни филмчета.

# 425
  • Мнения: 4 710
Приличат си, да. Но имат своето собствено очарование.

А покрай Лятото на 84, си свалих The Goonies.... Ех, а бяхме малки....  Heart Eyes

The Purge гледа ли? Първата част не ме грабна особено, но втората много ми хареса.

Сещам се за този по-стар филм - Would You Rather (2012) https://www.imdb.com/title/tt1999995/. Не е чак като другите, които коментирахме, но още го помня и ми направи впечатление.

# 426
  • Мнения: 454
Вчера гледах "In the tall grass", по книга на Стивън Кинг. Типично в негов стил. Има го онлайн във Filmi2k.com

# 427
  • Мнения: 4 746
Would you rather също не съм го гледала, но много ми напомни на нещо средно между The Saw и House of 9. Даже много повече на вторият.

# 428
  • Мнения: 4 710
Would you rather също не съм го гледала, но много ми напомни на нещо средно между The Saw и House of 9. Даже много повече на вторият.
Да, яхна вълната от тези филми тогава. Има и един подобен испански, La habitación de Fermat - Fermat's Room (2007)

# 429
  • Мнения: 4 746
Някой с мнение за Us, с един и същи автор са с Get out, който много ми допадна. Гледам пак е с афроамериканци, та се чудя заслужава ли си.
Гледам, че Dead meat е правил Kill count на него, но не посмях да пусна клипчето, че ще е основно спойлери.

# 430
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
На мен Us не ми допадна много, за разлика от Get out.

# 431
  • Мнения: 4 710
Sleepawat camp Го изгледах и разбрах какво имате предвид с този край, но...
Скрит текст:
не ми стана ясно какво има прикрития пол на момчето-момиче с цялата история. И защо ибуваше? Понеже преди това баща й и сестра й са били убити пак на това езеро?  newsm78

# 432
  • Мнения: 130
На мен пък, US ми допадна много. Препоръчвам го. Не е кой знае колко страшен, ама теорията е много готина Simple Smile Grinning

# 433
  • Мнения: 4 746
Гледах все пак US, но нищо общо с Бягай. Превъртах на моменти. Краят беше интересен, макар че от самото начало го очаквах сякаш.

За Sleepaway camp
Скрит текст:
Според мен нещо превърта, като цяло и затова започва да убива всички, които по някакъв начин са се подигравали с нея/него

# 434
  • Мнения: 4 710
Гледах все пак US, но нищо общо с Бягай. Превъртах на моменти. Краят беше интересен, макар че от самото начало го очаквах сякаш.

За Sleepaway camp
Скрит текст:
Според мен нещо превърта, като цяло и затова започва да убива всички, които по някакъв начин са се подигравали с нея/него

Да,
Скрит текст:
това е така, но се чудех какво общо има пола с тази история, та беше странната развръзка. Прави ми впечатлетие, че често такива филми от едно време са доста недоизпипани. Сега или имат много голяма основа, на която да стъпят, или сме станали твърде взискателни към киното като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт