2. Препоръчайте ми книга като...

  • 114 466
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9
Иначе и аз търся нещо подобно на Дамата с камелиите на Александър Дюма или просто да варира на любов в миналото да има куртизанки,грациозни жени,джентълмени и невъзможна любов.Също търся и някоя много тежка любовна книга

# 61
  • Мнения: 46
Здравейте,
Наскоро прочетох книгата ''Всички наши места'' на Дженифър Нивън и лесно си спечели място в списъка ми с любими.
Дали някой би могъл да ми препоръча подобна на нея?  Hug

# 62
  • Мнения: 27
Чете ми се книга, в която да се разказва за влиятелен мъж и обикновено, но лудо, необуздано момиче. (''Дете в тяло на жена'')

# 63
  • Мнения: 9
Чете ми се книга, в която да се разказва за влиятелен мъж и обикновено, но лудо, необуздано момиче. (''Дете в тяло на жена'')


,,Обичам Ви милорд" ще ти допадне

# 64
  • Мнения: 1 520
Търся и някоя много тежка любовна книга.
Препоръчвам тези аристократични романи. Любовните истории, разказани в тях са наистина разтърсващи...
Авторките са само жени. Главните герои са благородници - принцове, принцеси, графове, графини, барони, баронеси... Действието се развива в замъци, а основната тема, разбира се, е темата за любовта, и раздялата...
Във всеки от трите тома има 4 кратки романчета - изцяло завършени истории. Всяко романче е самостоятелна творба и няма връзка с останалите. Единственото общо нещо между тях е, че са включени в една книга...
Четат се и много бързо. В сайта на издателството са публикувани 3 откъса...

Аристократичен роман - "Не се влюбвай в младоженеца" [откъс]
Аристократичен роман - "За какво ти е любов?" [откъс]
Аристократичен роман - "Ти си дъщеря на принц" [откъс]



Скрит текст:
Главните действащи лица са принцове и принцеси, барони и баронеси, а сюжетът проследява техните съдби, страдание и щастие. Всеки роман представлява напълно завършена история. Действието се развива предимно в замъци и техните околности. Основните теми са любовта, гордостта и отстояването на собствените възгледи и позиции.
Серията стартира преди около десетилетие в Германия. До момента заглавията в поредицата са над 2000. Романите са писани от различни автори, само жени. Поредицата има голям успех и до днес в Германия, Люксембург, Белгия, Франция, Италия, Испания, Португалия, Чехия.

"Иcкaм дa вярвaм в чудeca" e първият том oт пoрeдицата "Аристoкратични рoмани", дeлo на нeмскoтo издатeлствo "Bаstеi".
Граф Бенедикт фон Катенберг беше обиколил света, прекосявайки пустини и преплавайки морета. Много хора се възхищаваха на смелостта и дързостта му. За него нямаше неизпълнима задача или недостижимо място. При последното си пътуване, от което беше изминало вече много време, граф Бенедикт обаче беше претърпял самолетна катастрофа, от която беше единственият оцелял. Сега беше в инвалидна количка, загубил всяка радост от живота.
Принцеса Корина фон Ербах виждаше в някогашния любител на приключения не инвалид, а много привлекателен мъж. Красивата журналистка се зае да напише материал за него и неусетно се влюби до уши в почти отчаяния от живота граф Бенедикт. Той обаче беше изпълнен със съмнения - за какво й беше на тази красива млада жена да губи времето си със сакат човек като него?
Съдържа:
"Не се влюбвай в младоженеца"
"Искам да вярвам в чудеса, принцесо"
"Млада, красива и отдадена на друг"
"Тя подготви сватбата му"

"За каквo ти e любoв" e втoрият том oт пoрeдицата "Аристoкратични рoмани", дeлo на нeмскoтo издатeлствo "Bаstеi".
Принцеса Валери фон Фрайнау трябва да наследи милиони. Камък пада от сърцето на младата жена. Семейството й има финансови затруднения, а обичаният замък поглъща луди пари. Изгледите никак не са розови и наследството е нужно на принцесата - от него зависи бъдещето на семейството й.
Има обаче един проблем: Валери ще получи сумата само ако се омъжи до двайсет и петия си рожден ден. А той е след четири седмици!
Бързо се намира жених, определя се дата за сватбата, а за любов никой не е нужно да мисли. Засега...
Във второто томче ще намерите:
"За какво ти е любов?"
"Влюбен и изгубен!"
"Тя иска само парите ви, ваше величество"
"Не е жена за принц?"

"Условие за влюбване" е третият том от поредицата "Аристократични романи", дело на немското издателство "Bastei".
В третото томче ще намерите:
"Ти си дъщеря на принц"
"Условие за влюбване"
"Усмивката ти омагьосва всички"
"Продай замък - подари сърце"

# 65
  • Мнения: 38
Здравейте! Бих желала да ми препоръчате книги с женско отмъщение или момиче, което прикрива истинската си самоличност (нещо от сорта на сериала Отмъщението).

# 66
  • Мнения: 7 106
Сещам се за "Завръщане в рая" по сериала от едно време   Grinning и "Един грах в повече" на Хайнц Конзалик. Втората обаче е доста старичка и не съм сигурна дали ще я намериш, а доста ми хареса на времето. Ще трябва да я открия да си я препрочета Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 1 034
Някой може ли да ми препоръча книга, подобна на сериалите Gossip girl и One three hill? Да проследява личните истории на няколко приятели, да има любов, интриги.. 

# 68
  • Мнения: 4 803
Здравейте,

Моля да ми препоръчате книга в стила на "Оставих те да си отидеш", "Виждам те" - Клеър Макинтош, и в стила на Джилиан Флин.

Чете ми се нещо със загадки и неразрешени случай.

Благодаря предварително! Simple Smile

# 69
  • Мнения: 38
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали книга като "Ако утрото настъпи" на Сидни Шелдън. Жена се озовава в затвора, там е подложена на тормоз и решава да избяга.. Търся нещо подобно.

# 70
  • Мнения: 1 520
Здравейте! Бих желала да ми препоръчате книги с женско отмъщение или момиче, което прикрива истинската си самоличност (нещо от сорта на сериала Отмъщението).
"Сгрешена самоличност" - Нора Маклинток
Малка джобна книжка е, около 200 страници. Издадена 2006 г. Не се намира в нета.



16-годишната Зани Дъган вече не е сигурна в нищо. Ужасни неща се случват  в живота й - сред тях самоубийство (или убийство?), които тя не може да си обясни... Баща й не е този, за когото го е мислела. А ако баща ти е чужд за теб, кой тогава си ти? Зани решава да разкрие всичко за миналото на баща си и за своята собствена самоличност. Макар да изглежда, че никой не иска тя да узнае истината.
Авторката Нора Маклинток e носител на наградата "Артър Елис" за криминална литература.

# 71
  • Мнения: 16
Здравейте! Чете ми се книга, в която главната героиня да е самотно момиче, с малко приятели, което иска да открие любовта, иска да сбъдне мечтите си, но не успява.

# 72
  • Мнения: 3 033
... като "Големите малки лъжи" - Лиан Мориарти; ненатоварваща, за семейства с деца, съвременна  Hug

# 73
  • Мнения: 5 357
Здравейте! Чете ми се книга, в която главната героиня да е самотно момиче, с малко приятели, което иска да открие любовта, иска да сбъдне мечтите си, но не успява.
Имаше една книга за цветята.
Героинята е трудно дете, но баба ѝ я научила на любов към цветята и те носят различни послания. Накрая става известна флористка, преоктрива любовта...

Преди малко прочетох "Красиви момичета" на Катрин Слотър. Търся нещо подобно, интригуващо, но без изкормени хора. Бихте ли помогнали?

# 74
  • Мнения: 4 872
..........
Преди малко прочетох "Красиви момичета" на Катрин Слотър. Търся нещо подобно, интригуващо, но без изкормени хора. Бихте ли помогнали?
Точно нея чета и аз Grinning Много ми харесва , но аз съм все още в  началото  Hands V

Общи условия

Активация на акаунт