2. Препоръчайте ми книга като...

  • 114 776
  • 754
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 153
От Абъркромби съм чела само Полукрал,дори днес си го приготвих за препрочитане,защото видях ,че в МБ е излязла и втората част от трилогията.А си спомням ,че и в Полукрал много ми хареса героят ,доста ме изненада,а и стилът на писане ми хареса.Други предложения от автора приемам с готовност.Blush

# 211
  • София
  • Мнения: 44 105
Всички други по ред на номерата вкл. сборникът с разкази накрая.
Поредицата Разбито море, от която си чела първата, му се води young adult, другите са си за пораснали фенове и са по-брутални, но се съмнявам това да те притесни след като и с Лорънс се разбираш.
Иначе на мен точно втората от Разбитото море най-малко ми хареса от трилогия, но като цяло ме радва, при все не колкото останалите 6. Между другото всичките му книги се развиват в един и същи свят, общо взето.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 17:48 от Angel_Dust

# 212
  • Мнения: 153
Angel_Dust ,благодаря за препоръката,дано Абъркромби ме излекува от дълбоката печал по Лорънс Grinning.

# 213
  • София
  • Мнения: 44 105
Дано, имай предвид, че са свързани, така че наистина поред ги карай (ако ти допаднат ест)

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Препоръчайте ми книга, подобна на Акушерката на Харема/Роберта Рич

# 215
  • Мнения: 4
Четете Махалото на Фуко на Умберто Еко за мистериите

# 216
  • Мнения: 4
И аз да се разпиша в темичката.  Sunglasses

Препоръчайте ми книга като поредицата за Хари Потър. Дъщеря ми ги изчете, и иска да чете нещо, подобно на тази поредица. Чела е Пърси Джаксън, но не й допада поредицата, така че нея я изключваме. Властелинът на пръстените също.

Тери Пратчет

# 217
  • София, България
  • Мнения: 631
Здравейте, препоръчайте ми книжка, в която се разказва за живота на хората в Ню Йорк (може да е романтична, мистерия, криминална) няма значение жанра.
Също така моля, да ми препоръчате книга, в която се разказва за живота на хората в Англия (Лондон), като отново няма значение жанра.
Правя съпоставка и проучване и трябва да прочета по една книга за всеки от тях. Благодаря предварително.

# 218
  • Мнения: 579
Здравейте, препоръчайте ми книжка, в която се разказва за живота на хората в Ню Йорк (може да е романтична, мистерия, криминална) няма значение жанра.
Също така моля, да ми препоръчате книга, в която се разказва за живота на хората в Англия (Лондон), като отново няма значение жанра.
Правя съпоставка и проучване и трябва да прочета по една книга за всеки от тях. Благодаря предварително.

За първата погледнете ''Едноетажна Америка'' на Иля Илф и Валери Петров. Става въпрос за двама руснаци, които заминават за Америка, обикалят над 25 щата, запознават се с хора от различни прослойки (от работници в заводи до предприемачи и интелектуалци, сред които Хенри Форд и Хемингуей) и описват това, което виждат в сферите на икономиката, държавно устройство, бит, нрави и т.н.
Издателството на книгата  е Вакон, което има една характерна поредица Пътешествия и приключения. Може би от тази поредица ще намерите нещо подходящо и за второто желание.

# 219
  • Мнения: 2 355
Здравейте, бихте ли препоръчали руски чиклит писателки като Елена Колина и Татяна Веденска?

# 220
  • Мнения: 551
Здравейте. Бихте ли ми препоръчали книга която ни кара да се замислим, че не трябва да живеем в миналото и да се връщаме към него, а да гледаме само във сегашния момент и в бъдещето (нямам идея някой дали ще разбере какво точно искам да обясня, но все пак) Neutral Face

# 221
  • Мнения: 579
Здравейте. Бихте ли ми препоръчали книга която ни кара да се замислим, че не трябва да живеем в миналото и да се връщаме към него, а да гледаме само във сегашния момент и в бъдещето (нямам идея някой дали ще разбере какво точно искам да обясня, но все пак) Neutral Face

На пръв прочит се сещам за Елчин Сафарли и неговата ''Ти ми беше обещан''. Книга, която ни кара да живеем въпреки спомените, а не с тях.
'Живот назаем'' на Ерих Мария Ремарк - изключителна книга за две млад, луди глави (мъж и жена), които във всеки един момент са на косъм от смъртта. При единия това е професия, хоби, избор, а при другия - диагноза. Те живеят за мига. Много поучителна е книгата, както и всяка една книга от него. Хубавото при Ремарк е, че засяга много социални теми, които вълнуват всеки един от нас в един или друг период от живота ни.

От нехудожествената литература, може би ''Силата на настоящето'' на Екхарт Толе.

# 222
  • Мнения: 15 960
Здравейте. Бихте ли ми препоръчали книга която ни кара да се замислим, че не трябва да живеем в миналото и да се връщаме към него, а да гледаме само във сегашния момент и в бъдещето (нямам идея някой дали ще разбере какво точно искам да обясня, но все пак) Neutral Face
"Защото те обичам" - Гийом Мюсо

# 223
  • Мнения: 1 305
Здравейте!

някой сеща ли се за книга , с духа на дневникът на Бриджет Джоунс?

# 224
  • Мнения: 978
"Ти ми беше обещан" има ли я в електронен вариант?

Общи условия

Активация на акаунт