2. Препоръчайте ми книга като...

  • 114 285
  • 754
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Здравейте, бих искала сред коледните подаръци под елхата да има  и по една книга за всеки. Затруднявам се какво да избера за съпруга ми, който харесва трилъри. Любими автори са му Гришам и Нелсън Демил. Бихте ли ми препоръчали автор и съответно новоиздадена негова книга /т.е. да не се е появила вече в ел.вариант/, който пише добре в този жанр.

# 541
  • Мнения: 8 837
Дейвид Балдачи,всичко негово е хубаво.В момента на пазара е Жертвите.Но не съм я чела още и нямам идея за ел.варианти.

# 542
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Благодаря, Балдачи също е от любимите му автори и щом книгата е нова предложението ви ми е много полезно.

# 543
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Харлан Коубън ми е любим. Много по-добър от Балдачи според мен. Но си мисля, че сигурно го е чел.
Сега чета Дейвид Хосп, не е лош.

# 544
  • Мнения: 6 130
Щом харесва Гришам ... да е Гришам https://www.obsidian.bg/?cid=8&bid=562

# 545
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Да, и аз видях, че предстои да излезе на 06.12.19
perunika, не е чел Хубан със сигурност, скоро го бях попитала за автора. Благодаря и за твоето предложение.

# 546
  • Мнения: 7 106
Щом харесва Гришам, може би ще му допадне и Джон Лескроарт, по-точно серията за адвокат Дизмъс Харди. Аналог на Нелсън Демил не съм открила за съжаление, а много ми е любим.
По Джеймс Патерсън има доста нашумели филми, но може и да го е изчел. Робърт Паркър също е много добър в този жанр.

# 547
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Дейвид Хосп имам чувството, че е имитирал Джон Лескроарт или обратно.

# 548
  • Мнения: 7 106
Първото, защото е писал 20 години след Лескроарт, но ти благодаря за мнението, открих си нов автор, за който не знаех, и ще го преслушам непременно, тъкмо свършвам с Брайън Хейг Flowers Four Leaf Clover

# 549
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
А този Хейг що за птица е?
Хосп го научих в Електронни книги във ФБ. Оттам му дръпнах и книгите.

# 550
  • Мнения: 7 106
За това инфо също ти благодаря. Аз намерих в МБ само 1,2 и 5 книга от поредицата за адвоката, ще може ли да помоля да ми изпратиш, ако има други от тази поредица?

Хейг е бивш военен, който е голям фен на Гришъм и Демил и след като се пенсионира решава да пропише. Стилът му е точно между горните двама, ама в олекотен вариант. Което не значи, че ги копира. Първата книга ми се стори леко мудна и с по-бавно развиващо се действие , но сега на финала на останалите вече съжалявам че приключвам с него Grinning. Главният е адвокат в армията, има лек и тънък хумор както при Демил, но книгите не са типичните адвокатски истории със съд и съдебни заседатели. Като цяло ми хареса и препоръчвам да се пробва като автор.

п.п. Намерих го Хосп  в Електронни книги Wink

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 18:18 от 3ори

# 551
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Tъкмо щях да пиша, че там ще го намериш.
Там гледах, че има и една по-нова на Коубън. Няма я в Читанката.
Хосп малко е кървав, но на книга не ми пречи, както ако е на филм. И накрая развръзките малко като в детска приказка, но нали търсим сходни автори, та бива

# 552
  • Мнения: 7 106
Бива, бива. Аз не мога да изляза от криминалния жанр,каквото и да опитвам. Прочета 1-2 други книги и пак натам ме ръчка. Ама изчетох и препрочетох почти всичко вече и се озъртам здраво за "нова" звезда. Така че твоето предложение ми е добре дошло.
Ако някой се сети за нещо НЕкоментирано - адвокат, частен детектив, разследващ журналист да свирка.

# 553
  • Мнения: 6 130
Там гледах, че има и една по-нова на Коубън.
Коя, Дом ли?

# 554
  • София
  • Мнения: 6 210
Отбелязвам си  Хосп и Хейг. Аз също обичам да чета съдебни трилъри и кримки.
Четохте ли "Тринайсет" на Стив Кавана?

Общи условия

Активация на акаунт