Кандидат, бъдещи и настоящи мами с татко от епруветка - 5

  • 88 442
  • 755
  •   1
Отговори
# 300
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Уф как може? В Малинов поне това не е така. Оставят те в кабинет да си четеш и разглеждаш, колкото искаш. Даже съм си записвала и снимала една страница.
Много тъпо от към организация.

Катлеа, силно стискам палци!
Нандинка, и за теб! Понеже е февруарче, като Рибката, искаш ли да ти пратя дрешки? Вече доста раздадох, но има запазени.

# 301
  • София
  • Мнения: 10 642
Нямам нищо против дрешките, и без това тези първите ги обличат по 2 пъти... Simple Smile
Благодаря ти Simple Smile
За избора на донор в Надежда - явно аз съм си перде, та хич не ме вълнуваш къде ще избирам. Да не говорим, че последния път го избирах на “онче-бонче” Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 дек 2017, 13:19 от Nandin

# 302
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета! Отдавна не съм влизала в тази тема, всъщност се включих само веднъж с гневен изблик за Щерев. Виждам, че има много и хубави новини. Честито на всички успели!:clap:

Аз след като направих три неуспешни опита в Щерев с донор, вече съм в Надежда след година чакане. Искам да попитам тези, които са били там, как стои въпросът с донорите? Български ли ползват, или Криос, като в Щерев? Проверяват ли се щателно донорите? Как става изборът, къде?
Благодаря предварително!
Миналия месец минах и аз през избора на донорите в Надежда. Донорите са все българи, честно казано не са много като избор (да има 30-40). Проверяват се поне така казаха, но стандартно за наследствени болести и пр. Дават ти каталог с данните (основни особености, които се онаследяват - кр.група, цвят очи и коса, ръст и тегло). Следващата част са въпроси тип интереси и хоби.
Честно казано това ми беше най-неприятната част. Дадоха ми папката и ме изпратиха отвън пред лабораторията да избирам, а навсякъде пълно с хора. Няма свободно място да седнеш и да разгледаш на спокойствие далеч от мисълта, че някой ти зяпа в ръцете да види какво четеш. Може би повече уединение би било добре, но за тях това е ежедневие,  докато да нас не.
Успех. Ако имате въпроси още пишете!
Много благодаря за изчерпателния отговор. А има ли снимки на донорите като деца, както е в Криос? И надявам се, да ги проверяват и да няма от малцинствата. Ужас!:grinning:
Тъпо е това, че нямаш уединение. Аз ще вляза в тоалетната, да избирам на спокойствие.Confused

Нандин, много ти се кефя. Искам и аз да съм перде, ама много се връзвам и се ядосвам на себе си.Angry

Дано този път да ми е на късмет и на мен, да поприхвана от вас.Hug

# 303
  • София
  • Мнения: 10 642
Просто няма от какво да ми пука. Всички сошто са в болницата си имат свои проблеми, че да гледат мен...
Пък и да гледат... няма те да ми гледат детето.
А и имах една преподавателка, която от началото ни каза “в медицината неудобни работи няма, неудобно е само да си обуеш гащите през главата”.
Успех ти желая, както и на всички момичета от групата.

# 304
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Ако бях сама нямаше да ми пука, защото седиш и четеш папка с нещо. Единици са тези, които ще ти обърнат внимание. Когато сте двойка и обсъждате нещо, не мисля че е редно да ви слушат други хора.

Нандинка, пишок чакаме нали? Пиши ми лс да измислим как и от какво имате нужда Simple Smile

# 305
  • София
  • Мнения: 10 642
При вас е по-комплицирано положението, но въпреки всичко...
От какво да ми пука, нито аз нито вие като семейство правим нещо лошо.
И май не са малко двойките, при които има нужда от донор...
Да са живи и здрави донорите
И дааа, пишка имаме Simple Smile

# 306
  • Мнения: 784
Angry bird - не няма снимка като деца, само информацията както ти казах. Аз също изрично попитах за малцинствата и те ми казаха, че не приемат за донори от тях. Ама знаеш ли? Хе хе надявам се да не съм уцелила някой под прикритие 😅

# 307
  • Мнения: X
Пореден ъпдейт от мен - днес се видя плоден сак около 7,9-8 мм., поне стана ясно, че не е биохимична, док каза, че съм 5 г.с.( така и не мога да оправя тия седмици), другия петък пак на преглед.

# 308
  • София
  • Мнения: 10 642
Ани, кога ти беше пункцията?

# 309
  • Мнения: X
На 11.11 , трансфер на 14 ти, според вас ок ли са тези ст-сти?

# 310
  • София
  • Мнения: 10 642
Ани, според мен само по размера на сакчето е трудно да се определи седмицата. Като измерят ембриона вече ще се види по-точно, и пак е нормално да има разминаване 2-3-4 дни.
Изчакай си спокойно следващия преглед. Така или иначе, освен да чакаш няма какво да направиш друго.
При мен даже никога не са мерили размери на сакчето. Размери имам само на ембриона

Последна редакция: чт, 07 дек 2017, 17:49 от Nandin

# 311
  • Мнения: 2 882
ани, при стандартен цикъл/не че при стимулация е стандартен/ би била в 5 седмица и 3/4 ден/или в средата на шеста, както предпочиташ/. и аз не знам какви са нормалните размери на сакчето, ембрионът трябва да е около 1/3 см. щом се вижда, засега всичко е наред. на този етап това е обичайното положение. на следващия преглед може би ще се види сърце.

# 312
  • Мнения: X
Благодаря, момичета, но съм толкова невежа в това отношение, плюс това никога досега не съм стигала до тук. Само да кажа на тези, на които им предстои опит, че чакането след процедурата е нищо, пълното изперкване идва след + тест, така, че момичета стягайте се:wink:

# 313
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Нандинка, ние сме врели и кипели вече, но мм е доста чувствителен, той едва ли би искал да е "на показ". Не че нещо кой знав какво, просто му е трудно емоционално.

Ани, стискам палците. В нашата клиника гледат направо в 7гс за сърчице. Не съм имала толкова ранен преглед и не знам много. Само че трябва да е кръгличко. Simple Smile

# 314
  • София
  • Мнения: 10 642
Знам Синеока, мъжете са по-чувствителни, особено на тази тема.
Важното е, че вече имате едно малко съкровище и ще направите човек от него Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт