Кандидат, бъдещи и настоящи мами с татко от епруветка - 5

  • 88 487
  • 755
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 211
Diversa, честито, успех за напред и лека бременност.
Момичета, тези които са се подлагали на донорски инсеминации, искам да ви попитам каква е била бройката на сперматозоидите, които сте използвали? По колко инсета сте имали (неуспешни) преди да минете към ин витро?

# 541
  • Мнения: 16
22 милиона бяха в моя случай.

# 542
  • Мнения: 311
Diversa, честито и стискам плачета всичко да е наред!
Evelinn, за бройката - трябва да си видя в документите. Иначе аз бях с 2 инсеминации. И 2-те си ги съсипах сама. Първият път вдигнах едни гуми за колата, защото изобщо не се усетих, че не трябва вече да съм и мъж и жена едновременно Joy Вторият - получих алергична реакция от една електронна цигара. Както казва Божинката: "който к'вото сам си направи - само аз знам к'во ми е" Joy Но пък ин витрото стана от раз Blush

# 543
  • Мнения: 733
Здравете, първо да ви пожелая успех в начинанието и второ-обръщам се с молба за информация.На 41 г. съм, сама и осъзнала, че е крайно време да се погрижа за бъдещето си и за бъдещото си семейство.От доста време чета из форума, но все пак ми се иска да ви попитам конкретно-има ли добри отзиви за инсеминация с донорска сперма в някоя от пловдивските клиники?Кой специалист бихте ми препоръчали?Ще ви бъда благодарна, ако окликнете на въпросите ми.

# 544
  • София
  • Мнения: 10 642
Suzi55555, добре дошла.
За Пловдив не мога да препоръчам клиника и лекар, но инсеминациите на тази възраст са загуба на време. Успеваемостта е мн ниска.

# 545
  • Мнения: 733
Благодаря за мнението,все пак,ще чакам отговори на дами от нашия регион,дано се включат.

# 546
  • Мнения: X
Сузи, за Пловдив са няколко имена в репродукцията - Минев, Матев и Ставрев в Селена и Петрова в Ню Лайф.
Успех!

# 547
  • Мнения: 733
Сузи, за Пловдив са няколко имена в репродукцията - Минев, Матев и Ставрев в Селена и Петрова в Ню Лайф.
Успех!
Долу-горе от форумите и аз стигнах до тази информация, но...скоро се видях с една колежка, която беше преминала два неуспешни опита за инвитро при две от пловдивските светила-Петрова и Ставрев старши-крайно разочарована-и като човешко отношение и като резултат-неуспешни, но най-вече при Петрова бяха я свръхстимулирали и горката ми сподели, че е била крайно зле-буквално ми каза "щеше да ме умори".Същата докторка, преди години, беше казала на сестра ми при преглед, че има миома, тя беше се страшно притеснила, след известно време отиде да проследи миомата, а докторката-същата-и вика-абе на теб кой ти каза, че имаш миома?!?За Ставрев, колежката сподели, че общо взето нищо не и обяснявал, буквално се съмняваше дали въобще е имало оплодени яйцеклетки, дали не са я заблуждавали, само и само да скубят пари-сподели ми, че постоянно са я пращали на регистратура да доплаща какво ли не-в кабинета и казват-това струва 350, на регистратурата я бръснат с петстотин и нещо...Въобще много обезкурашаваща информация.Говорихме си, че има доволни дами от Турция и София, та се чудех, ако някоя е минала пътя тук, в Пловдив, по донорска инсеминация, лично, да сподели мнения, препоръки, впечатления и т.н.Струва ли си да си губя времето тук, или направо да се настройвам към София, и ако е така, с коя клиника да започна там?

# 548
  • Мнения: X
Ами...не знам какво да ти кажа.
Аз имам партньор, но сме с тежък мъжки фактор и при инвитрото ползвахме и донорски материал, то и за това си позволявам да пиша в тази тема. Опитът ни беше в Селена при Минев и съм безкрайно доволна. В крайна сметка от единият опит се получиха два ембриона от материала на ММ, забременях, но беше мисед в 8 г.с. При вторият опит отново забременях с материал от ММ и имаме прекрасно момченце. Просто 100%-ова изненада.

Има го и тънкият момент, че кой където е успял, от там е доволен и този д-р препоръчва. В темите за инвитро в Селена има много доволни от Ставрев пациентки, за това си позволих да напиша името му.
За словоохотливостта - рядко се срещат такива лекари, това е моето впечатление. Минев също беше мълчалив и на моменти много се изнервях.

Колкото до Петрова - все повече негативни неща чувам и чета за тази жена, а имаше голяма успеваемост по едно време. Явно натовареността си казва думата. Чета тъкмо в темата за Ню Лайф, че други доктори правят пункциите и трансферите на пациентките ѝ, което аз лично не одобрявам.

Както и да е. Съветът ми е да направиш една консултация с някой от лекарите в Селена, да видиш с какви впечатления ще останеш и да прецениш дали да се довериш. Можеш да пробваш и в София, например при Калчев в Адела, много е добър.

Доколкото знам в Турция с донорски материал не работят, както и с жени без партньор. Ако греша, нека ме поправят момичетата.

# 549
  • Мнения: 3 156
Да-за съжаление в Турция не работят..иначе откога да бях отишла там...

# 550
  • Мнения: X
За Турция не просто не работят с донорски, но мисля и дори с двойки, които нямат сключен брак. За Гърция обаче няма проблем, даже може и лекарствата да ти излязат по-евтини там ( но все пак има транспорт, престой и прочие, сама ще си направиш сметката).
Иначе и аз бих те посъветвала по-скоро да се насочиш към инвитро, но ти ще си прецениш. При мен на 35 г. всичко беше перфектно като започнах и дори ми казваха, че ще е срамота да стигна до инвитро, но ето на - 4 неуспешни инсета наредих преди да стигна до тежката артилерия (сега, не изключвам това да е и заради некадърната ми предишна лекарка, но няма как да съм сигурна). Аз ти пожелавам много бърз успех, каквото и да избереш Hands V

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 11:26 от Анонимен

# 551
  • Мнения: 733
Момичета,безкрайни благодарности за съветите!

# 552
  • София
  • Мнения: 421
Сузи, спокойно! Не си сама .. и аз съм на 39, скоро 40, нямам партньор и ще съм с донорски материал. Пациентка съм на д-р Калчев и отидох с намерения за инсеминация, но шансовете за успех на нашата възраст за жалост не са високи, като включим и неочаквани проблеми които установихме ... вървим към инвитро Simple Smile

# 553
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Диверса, честито и лека бременност. Благодаря ти за тази новина!
За Пловдив знам че моя позната успя при Даскалов, но те бяха ин витро. От първи опит и едно инсе за опипване на почвата, но бе беше успешно.

Аз бях при д-р Калчев е малинов (сега в адела). Те работят с крио банката на Репробиомед. Та според мен избора е не само на лекар, а на банка - българска, датска ... Проучете и това Simple Smile

Благодаря на момичета, които изразиха подкрепата си за този не лек избор и път. На останалите прав им път и дано не стигат до този избор.

# 554
  • Мнения: 200
Suzi55555  има много лекари в Пловдив,,кой доволен от един ,кой от друг важното е да намериш твоя.И аз съм от Пловдив,но реших да отида в КИРМ Плевен,несъжалявам ,макар да се налага да пътувам понякога до там.На 39съм,започнахме в началото подготовка за инсеминация,до която така и не се стигна,и скоро ще правя инвитро,но исках да кажа по важното,според мен трябва да вярваш на доктора,да се чустваш сигурна в неговите ръце,но да не забравяме,че колкото и пари да дадем ,понякога не всичко зависи и от тях..пожелавам ти да намериш своя и да стигнеш до края,но не се предавай,просто направи крачката по трудният път,пък кой знае някой ден,ще видим светлината 😉

Общи условия

Активация на акаунт