Кандидат, бъдещи и настоящи мами с татко от епруветка - 5

  • 88 420
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 10 664
Малко субективно гледате към статията, ми се струва. Simple Smile Не става въпрос за "задължително добрият баща", ами за ролята на мъжа в семейството, дори и тя да е отрицателна. Детето трябва да може да прецени каква трябва да е неговата бъдеща роля като мъж в семейството, на база на ролята на баща му в семейството, като мъж. Какъв мъж е баща му, в сравнение с каква жена е майка му. А, защо баща му, а не вуйчо му - защото това са две различни роли и връзката е друга между баща-син. За момичетата нямам преки наблюдения, но ето, че някой се идентифицира - за това се постави тази статия като обект на дискусия.
Аз само казах какво разбирам аз от въпросната статия - не съм аз автор на статията. Simple Smile 

# 526
  • Мнения: X
А аз изобщо не мога да проумея какво целиш с писанията си тук, в какво толкова усърдно се опитваш да ни убедиш и защо. Разбирай статията както си искаш и спри да ни обясняваш настойчиво колко лош избор сме направили, мисля, че всички вече разбраха "меродавното" ти мнение. Ако не си забелязала темата е за момичета, заченали или желаещи да заченат с донорска процедура и е позитивна и подкрепяща, така, че престани да я тролиш и мърсиш. Мисля, че говоря от името на всички.
ПП: Извинявам се на другите момичета, че нарушавам позитивния тон и се надявам много скоро темичката ни отново да се напълни с много радостни новини и хубави емоции ( това се отнася, както за момичетата в процедура, така и за нас очакващите мами, както и за тези, вече сбъднали мечтата си Blush )

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 21:38 от Анонимен

# 527
  • Мнения: 3 403
Ани, напълно подкрепям мнението ти и стжалявам, че аз повдигнах тази дискусия и докарах целия този негативизъм. Не знам как да изтрия мненията си, за това най-учтиво моля всички да спрат дискусията по въпроса и отново да върнем добрия тон на темата.

Още веднъж се извинявам на момичетата за неприятните постове и емоции.

# 528
  • Мнения: 784
Доста в страни от темата отидоха нещата с тази статия. Тук сме се събрали за подкрепа и съвети по пътя към мечтаното дете. Не виждам смисъл от подобни размисли. Надали в представите ни като планираме бъдещето е било точно това да си избираме генетичен материал по картинка, но всяка една от нас е тук, защото живота по някакъв начин си е казал суровата дума.
Да бъдеш родител не е каприз,  или мода това е заложено в нашата същност, това сме ние самите.
Възхищавам се на жени отгледали сами децата си, а не да живеят с кучета и котки и основната тема на живота им да е минал покрай това. Аз имам съпруг до себе си, но животът ни принуди да стигнем до тази тема и колкото и да е трудно не бих се отказала дори и на цената да остана сама, защото не ме е страх от да остана сам родител, страх ме е да остана сама.
Успех на всички и да започнат новините с две чертички и пухкави ръчички 😀

# 529
  • Мнения: 10 664
А аз изобщо не мога да проумея какво целиш с писанията си тук, в какво толкова усърдно се опитваш да ни убедиш и защо. Разбирай статията както си искаш и спри да ни обясняваш настойчиво колко лош избор сме направили, мисля, че всички вече разбраха "меродавното" ти мнение. Ако не си забелязала темата е за момичета, заченали или желаещи да заченат с донорска процедура и е позитивна и подкрепяща, така, че престани да я тролиш и мърсиш. Мисля, че говоря от името на всички.
ПП: Извинявам се на другите момичета, че нарушавам позитивния тон и се надявам много скоро темичката ни отново да се напълни с много радостни новини и хубави емоции ( това се отнася, както за момичетата в процедура, така и за нас очакващите мами, както и за тези, вече сбъднали мечтата си Blush )

Защо имам чувството, че се обиждаш (с какво евентуално си се засегнала) от това, че някой (в частност аз) си казва неговата си интерпретация? Много тъпо. Като някаква хлапачка. Не знам къде прочете, че се опитвам да убеждавам някого в нещо. Каква беше целта на посочването на тази статия? Не беше ли за размисъл? Simple Smile

# 530
  • Мнения: X
Първо, темата е за взаимопомощ и подкрепа между момичета, които минават през едно и също и не мога да си обясня целта на  присъствието ти тук освен живо махленско люботитство и желание за тролене, което можеш лесно да задоволиш като си отвориш специална тема в клюкарника, където да ни хулиш на воля Simple Smile след като тоолкова много се интересуваш от нас (очевадно). Тук сме се събрали за съвсем друго и никой няма нужда от негативизма и провокациите ти (не ми отговаряй, не желая да те чета повече тук, а ако не си забелязала и останалите също).
 Слеър вече веднъж помоли да се спрат коментарите по въпроса и най-малкото бихме могли да уважим желанието й. Темата е посветена на приятни емоции, споделяне и съвети по пътя към общата ни мечта, а не на заяждания и клюкарско любопитство. За последното си има съвсем други подфоруми с различна насоченост. Лично аз спирам с коментарите, защото не желая да се чувствам негативно натоварена в тема, която свързвам със споделянето на толкова лични емоции и срещнати ценни съвети и подкрепа. Надявам се и ти да уважиш желанието ни и да престанеш с коментарите си тук, мисля, че конкретната тема отдавна се изчерпа.

# 531
  • София
  • Мнения: 10 642
Абсолютно съм съгласна с anie11.
Хайде момичета, някоя скоро да донесе хубави новини Hug

# 532
  • Мнения: 784
И аз ще се радвам някой да се включи с добри новини.
Аз събирам сили за нов опит. Ще получа заповед от Фонда на 19 юли и през септември сигурно ще стартирам. Върнах си се в старата клиника, където бяха първите ми 2 опита, че след преживяването в "Надежда" не искам въобще да чуя за там.
През това време крачиме из плажовете на БГ. 

# 533
  • Мнения: 1 019
Извинявайте, че влизам в тема, в която не ми е мястото, но случайно прочетох няколко страници и продължих....
момичета, вие сте страшно силни и борбени жени. Не скланяйте глава пред каквито и коментари да чувате... само вие си знаете през какво сте минали!
И да, по-добре дете от каталог, отколкото дете с травма от разбит брак (свидетел на караници и грозни думи) или с болка от починал баща!
Всичко в този живот има смисъл и всичко е поправимо освен загубата! Пожелавам ви за тези, които все още вървят по този път да се увенчаят с успех, а тези, които са успели (и всички други разбира се) да бъдем живи и здрави, защото нашите прекрасни деца се нуждаят от това!!!

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 14 664
И аз влизам в темата, без лично да ме засяга, затова се извинявам за онова, което ще кажа. Както вече писах, не съм съгласна с Аминка, но определено не мисля, че е редно да я нападате, задето просто изказва мнение по повдигнат въпрос. За каквото и да е изначално темата, въпросът беше повдигнат и отникъде не следва, че изказаните мнения по него трябва да са само положителни.

# 535
  • Мнения: 311
Аз мисля, че вече сложихме край на този разговор. Мнението е зачетено и несподелено. Благодаря.

# 536
  • Мнения: 16
Хайде аз да споделя нещо позитивно Simple Smile При мен нещата се получиха от първия път и съм бременна в 10-та седмица. Единственият проблем засега е високото ТСХ, което по някаква причина не се влияе от лекарството...дано всичко да е наред все пак. Успях при д-р Арабаджи в клиника Щерев Simple Smile Следя темата постоянно, въпреки, че не съм активна и пожелавам на всички, които вървят по този път, успех!!!

# 537
  • София
  • Мнения: 10 642
Ох , че прекрасни новини Heartpulse
Дано повлечеш крак и за другите момичета
Лека и безпроблемна до термин

Последна редакция: вт, 10 юли 2018, 15:20 от Nandin

# 538
  • Мнения: X
Поздравявам те най-сърдечно Hug и ти пожелавам една прекрасна и лека бременност (като моята досега) и дано си на кадем за всички останали момичета! Stuck Out Tongue Winking Eye
Лично аз нямам проблем с ЩЗ, но бях чела, че е възможно да не се повлияеш веднага от еутирокса и това е нормално; не зн колко е вярно това, но ти си знаеш, че консултация с добър ендо е задължителна Hands V

# 539
  • Мнения: 16
Благодаря ви, момичета! Ходя редовно на ендокринолог. Според него, щом следим нещата и ФТ4 е ок, всичко е наред. Та спрях да се притеснявам за това..

Общи условия

Активация на акаунт