За калциевия глюконат

  • 38 380
  • 88
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Не зная,дали трябва да се дава или не ,но нашата лекарка го изписва на сина ми винаги когато има алергичен ларингит в конбинация с Претднизолон и детето се оправя за два дни.Така че аз се доверявам на нашата лекарка и го давам. PeaceПък дали трябва или не си е преценка според мен на лекаря.Това е моето мнение.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 040
Като бременна бях с някакъв дерматит (гъбички, екзема и още 3 диагнози имах) ме оправиха докторите с калциев глюконат. После много се притеснявах какво бебе ще родя. За щастие сега всичко е ОК.
 Flutter

# 17
  • Мнения: 2 732
Даването на Калций пер ос, Гентамицин п.ос и "Ентерол" (и подобни) е срам за която и да е било педиатрия и по същност са треторазрядни практики.
Бърди, да не бъркаш ентерол с дизентерол? Ентеролът се състои от дрожди, които подобряват чревната флора. Или може би отричаш пробиотиците?
Дрожди е едно, пробиотици и пре-биотици са друго. Не разбирам щом като има храни, съдържащи про и пребиотици защо да даваме дрожди??
"Подобряват чревната флора" е мнооого относително-зависи за какво се касае.
Деца с обикновени диарии нямат никаква нужда от "подобряване" на чревната флора, а само от навременно хранене, липса на големи паузи без храна и добър подбор на храните и течностите.

Въобще тези склонности да се дават "имуностимуланти", "дрожди", Вит.Ц, "подсилващи", калций, Гентамицин пер ос и други подобни, да го кажем направо, са си чисти нонсенси непочиващи на нищо достоверно, научно и даже практическо. Смешно и тъжно е да се четат подобни глупости.
Добре според теб когато дете има разстройство не трябва да се лекува с нищо освен диета така ли? ooooh!.И в Гърция не се използват никакви имуностимуланти и подсилващи  newsm78

# 18
  • Мнения: 8 585
Не зная,дали трябва да се дава или не ,но нашата лекарка го изписва на сина ми винаги когато има алергичен ларингит в конбинация с Претднизолон и детето се оправя за два дни.Така че аз се доверявам на нашата лекарка и го давам. PeaceПък дали трябва или не си е преценка според мен на лекаря.Това е моето мнение.
Тежко ни ако при всеки неусложнен вирусен ларингит даваме Преднизолон...говори и за незнание, освен друго.
Аз съм педиатър, а не четящ и интересуващ се историк Simple Smile .

# 19
  • Мнения: 8 585
@ala7
При обикновените вирусни диарии се следи само детето да не остава "назад" по отношение на течности. Захранва се рано, не се правят хранителни паузи над 4 часа, не се дават диетични неща, не се прави чай от шипки и т.н. Тоест не се прави нищо по-различно. Е, естествено сокчета и сладки неща не се дават в началото. Колкото по-рано се захранва при обикновени диарии, толкова по-бързо се оправя детето.
Имуностимуланти? Няма такова нещо тук и не е проблем само страната Гърция... не се дават такива неща на децата. За какво да ги давате? Има по-ефективни начини на поведение.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Дрожди е едно, пробиотици и пре-биотици са друго. Не разбирам щом като има храни, съдържащи про и пребиотици защо да даваме дрожди??
"Подобряват чревната флора" е мнооого относително-зависи за какво се касае.
Деца с обикновени диарии нямат никаква нужда от "подобряване" на чревната флора, а само от навременно хранене, липса на големи паузи без храна и добър подбор на храните и течностите.

Въобще тези склонности да се дават "имуностимуланти", "дрожди", Вит.Ц, "подсилващи", калций, Гентамицин пер ос и други подобни, да го кажем направо, са си чисти нонсенси непочиващи на нищо достоверно, научно и даже практическо. Смешно и тъжно е да се четат подобни глупости.

Все пак Ентерола E пробиотик/съдържа Saccharomyces boulardii /, а използването му е оправдано с немалко научнни double-blind placebo-controlled изледвания:

A randomized placebo-controlled trial of Saccharomyces boulardii … ifficile disease.

Evaluation of the  efficacy of   Saccharomyces boulard … h acute diarrhoea

Prevention of antibiotic-associated diarrhea by Saccharomyces boulardii

Prevention of beta-lactam-associated diarrhea by Saccharomyces b … red with placebo.

А този метаанализ е показателен: Meta-analysis of probiotics for the prevention of antibiotic ass … ifficile disease.

Изобщо един сърч в PubMed е достатъчен.

# 21
  • Мнения: 1 425
Д-р Birdie,много ценя съветите които давате ,но мисля че нашата лекарка за да изписва Преднизолон значи вероятно има причина.Не вярвам да изписва лекарства на изуст просто така.Тя е лекар на сина ми откакто се е родил и мисля,че тя най-добре би преценила до какви услажнения би довела дадена болест и вероятно се опитва да ги предотврати ,а не да чакаме детето да се влаши и тогава да мислим за други лекарства.Аз съм на това мнение ,но всеки за себе си.

# 22
  • Мнения: 8 585
Темата за Saccharomyces boulardii е широка и има много страни.
За сега се въздържаме от широка употреба.
Знам за това, за което пишете...
Ако забелязвате, Вие давате информация за Клостридиум диарии, антибиотични такива и т.н. ,а аз говоря за обикновени вирусни диарии, каквито са болшинството от обикновените детски диарии.

# 23
  • Мнения: 8 585
Д-р Birdie,много ценя съветите които давате ,но мисля че нашата лекарка за да изписва Преднизолон значи вероятно има причина.Не вярвам да изписва лекарства на изуст просто така.Тя е лекар на сина ми откакто се е родил и мисля,че тя най-добре би преценила до какви услажнения би довела дадена болест и вероятно се опитва да ги предотврати ,а не да чакаме детето да се влаши и тогава да мислим за други лекарства.Аз съм на това мнение ,но всеки за себе си.
Минималната (да не кажем пълна липса на) употреба на орални кортикостероиди за мен е мерило за компетентността на един педиатър.

# 24
  • Мнения: 2 732

Имуностимуланти? Няма такова нещо тук и не е проблем само страната Гърция... не се дават такива неща на децата. За какво да ги давате? Има по-ефективни начини на поведение.
и какви са ефективните начини на поведение  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 830
Да и аз съм любопитна, защото не вярвам да има майка която да не е давала вит.C когато детето боледува  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 425
Д-р Birdie,много ценя съветите които давате ,но мисля че нашата лекарка за да изписва Преднизолон значи вероятно има причина.Не вярвам да изписва лекарства на изуст просто така.Тя е лекар на сина ми откакто се е родил и мисля,че тя най-добре би преценила до какви услажнения би довела дадена болест и вероятно се опитва да ги предотврати ,а не да чакаме детето да се влаши и тогава да мислим за други лекарства.Аз съм на това мнение ,но всеки за себе си.
Минималната (да не кажем пълна липса на) употреба на орални кортикостероиди за мен е мерило за компетентността на един педиатър.
Според Вас каква вреда могат да нанесът кортикостероидите??????

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Малко лаишки ще го кажа,но кортикостероидите водят до забавяне на растежа.Не се препоръчва даването им на деца под 12 години,освен ако не е крайно наложително,напр.астма или имуносупресивно лечение.Има и още...

# 28
  • Мнения: 8 585
"и какви са ефективните начини на поведение..."
Противогрипна ваксина, правилно хранене, добър санитарен контрол в детските градини...например

# 29
  • Мнения: 8 585
Да и аз съм любопитна, защото не вярвам да има майка която да не е давала вит.C когато детето боледува  newsm78
Тези неща просто не "работят". Никой не ги дава днес...освен на изток. Но ако ще се "равняваме" по тях, по-добре оставете...

Общи условия

Активация на акаунт