Малко време ни остава, майско щастие наближава - тема 5

  • 31 526
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 227
Аз също редувам. Сякаш от една гърда не може да се наяде. Все още нямам много кърма Sad А пък и другата ми става много напрегната и болезнена. Пък и вчера от едно майче чух, че редувала също и и казали от болницата, че това е най-добрия вариант и за майката и за бебето.

От гармастана и аз съм много доволна. Аз ги подготвих зърната с него и сега дори не ми се налага да мажа вече. Нямам рани и болки. Добра работа ми свърши  Simple Smile

# 271
  • Мнения: 50
Благодаря момичета за пожеланията !
И ние се кърмим уж, мъчим се де Simple Smile тя опъва добре а мен ме боли отвсякъде,зърната контракции ужас! Дано слезе мляко вече Simple Smile

# 272
  • Мнения: 191
Аничка, Люби честито ви щастие момичета bouquet Дано да се радвате на здравички и кротки бебенца! И добре дошли вече в отбора на мами с бебче където купона тече с пълна сила и е 24/7 Joy Още един глас за Гармастана и от мен доволна съм как ми подготви гърдите, макар че след раждането аз предпочитам Лансинох-а, точно защото може да се не измива, не знам, но като си взимам душ два пъти на ден и усещам едно леко пощипване на гърдите въпреки протекторите и въпреки мазането, а ако 7-8 пъти на ден преди всяко кърмене се мият имам чувството че ще изсуши много кожата и ще ми е доста болезнено  newsm78 Въпрос на предпочитание де.
За съжаление май не само храната се отразява на количеството кърма ами и почивката и емоциите и стреса, щото последните два дни заради ядове около педиатърката на малкия нещо страшно ми намаля млякото.  И нито Лактила нито яденето на жито помагат, затова желая на всички ви повече хубави емоции!
А знаете ли колко време след като спрат лохиите е нормално да се завърне месечния цикъл?

# 273
  • Мнения: 67
Ох, вече в чудо се видях! Малката с раждането на антибиотик и глюкоза. Започнах да я кърмя докато още беше на системата. Вчера най-накрая радост, спряха системите и първа нощ при мен само на гърда и с нагласата, че днес ще се приберем. Ноооо 12 часа без да е пишкала. Оказа се, че явно яденето й е малко и днес дохранвах с АМ, а и жълтеница имаме Sad Плюс, че като за първа нощ сама с нея не съм спала ама за секунда + че съм с мн нисък хемоглобин и съм на системи + че нз изобщо колко АМ да давам след кърмене.....направо миндойде в повече!!! Казах си болката, надявам се утре вече всичко да е наред и да се приберем вкъщи!

# 274
  • Мнения: 191
Аничка за жълтеницата не се притеснявай обикновено с добро хранене на бебче сама си отшумява за около 2 седмици, но имай в предвид че заради нея бебчетата са по-сънливи и често на гърда вместо да сучат заспиват. Наблюдавай малката дали суче и преглъща активно и пробвай примерно да й дадеш от АМ половинката на препоръчителната доза за едно хранене виж как ще е, дали няма бързо-бързо да ревне че пак е гладна което ще е индикация че не й е било достатъчно или ще е спокойна тоест дозата е ок. Давай й и по малко преварена водичка между храненията за да не е дехидратирана.Само спокойно , трудно е в началото особено докато се напаснете, но ако ти си изнервена и неспокойна се отразява и на бебче. А гледай през деня  като принцеската спи и ти да си откраднеш някой час сън,  аз от 4-те дни във Вита спах само нощта след операцията, на втората бебче не беше при мен, но бебката на мамата от съседното легло рева цялата нощ , че й падал биберона, след това и моя юнак се включи в симфонията  Joy Безсънието си част от ежедневието, за това си позволявай почивка винаги когато можеш.

Последна редакция: чт, 01 юни 2017, 21:19 от Guendolin1980

# 275
  • Мнения: 67
Guendolin, много благодаря за съветите Simple Smile  Малката като че суче доста добре, надявам се да тръгне кърмата. Снощи ми я взеха, за да я сложат на лампа, заради жълтеницата, не съм я хранила и днес гърдитр ми са доста твърди и напрегнати.
Силно се надявам да се приберем вкъщи вече.
Препоръчаха ми билка лактогонно средство, някой да има впечатления?
Мисля да си взема и шуслерови соли.

# 276
  • Мнения: 191
Аничка стискам палци всичко да е наред и да ви изпишат, вкъщи си е друго, в болницата малкия като ревеше все се притеснявах особено като откара по-дълго от няколко минути, някак всичко ми се свиваше на топка, щото ей на едно бебе не мога да успокоя, пък и някои акушерки ми правеха забележка, че пречим на другите майки и бебета. Шуслеровите соли е хубаво да се пият за да не се получи дефицит на някои минерали у майката заради кърменето и да се появи я косопад я някоя друга екстра, комбинацията е от номера 2,4, 7 и 8 по 3 таблетки по различно време-например сутрин, обед, следобед, вечер. В апетките продават един български лактогонен чай с плодове от анасон, копър, резене и кориандър. Аз си взех , но признавам не съм го пила, засега пия хранителна добавка за стимулиране на кърмата Лактил, която също е с анасон и копър и мисля чая е излишен, и започнах да хапвам всяка сутрин варено жито че е една от храните стимулиращи лактацията. На курса за мами ни бяха препоръчали чай Лактеса, а също и семена от сминдух по 1 чаена лъжичка в сок или мляко да приемаме за стимулиране на кърмата, но не съм ги пробвала, дори не знам откъде да купя семена от сминдух и не знам доколко са ефективни. Знам че пък консумирането на магданоз, мента и салвия има обратния ефект и намаля лактацията, затова ги избягвам. Ако гърдите ти са напрегнати по-добре се цеди, на мен ми бяха казали че на 3 часа е хубаво да се прави като превенция срещу мастита, в къщи помогнаха и топли компресчета за по няколко минути преди помпата, да поомекнат и да не са толкова болезнени гърдите.

# 277
  • Мнения: 581
Ани, много ти се е насъбрало наистина. То колкото радостен, толкова и стресиращ е момента. Като си се приберете всичко ще се нареди. Аз нямах търпение да се махна от болницата хем бях там само две вечери. Щом усещаш гърдите си пълни е добър знак. За увеличаване на кърмата - Лактил, има чайчета в аптеките, орехи.

# 278
  • Мнения: 67
Благодаря, момичета  bouquet
Ще пробвам с лактила и солите, а и съм сигурна, че вкъщи вече ще е друго.
От ядките съм чувала за бадеми, даже това ям тук, но ще си взема и орехи.
Ще пробвам и жито, но грам не го харесвам, вие с какво го хапвате?

# 279
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
За мамите от София - на ул.Поп Богомил до Женския пазар близо има стара билкова аптека.
В нея продават чай за кърмачки - насипен. като цена и ефект излиза много по-евтино от другите.
Ползвала съм го и съм изключително доволна.
успех на всички с кърменето и не се предавайте.

# 280
  • Мнения: 191
Ина благодаря ти за информацията, като слизам по центъра ще отида да го видя това магазинче.
Аничка то и аз никак не съм фен на житото, ама заради кърмата се жертвам, че и без това никак не се храня като хората откакто са ни изписали с бебо. Пък то от въздуха кърма няма как да стане  JoyАз си го приготвям като настъргвам няколко бисквитки и орехи, добавям стафиди и канела и долу-горе става ядливо, предполагам може да си го вкусиш с неща които ти обичаш-кокосови стърготи или лимонови корички, или каквото въображението ти роди. Те и орехите нали са полезни , но аз и тях някак нямам навик да ги ям извън сладкиши или таратор да речем та с житото и тях ги пласирам.

# 281
  • Мнения: 13
Момичета, днес в 12:58 се роди Наталия. 3700, 50см. Най-прекрасното същество за мен!
Раждането  започна с индукция, за съжаление неуспешна и завърши с успешно секцио. С малката сме добре. Чувствам се истински щастлива, смислена и благословена! Simple Smile

# 282
  • Мнения: 581
Момичета, днес в 12:58 се роди Наталия. 3700, 50см. Най-прекрасното същество за мен!
Раждането  започна с индукция, за съжаление неуспешна и завърши с успешно секцио. С малката сме добре. Чувствам се истински щастлива, смислена и благословена! Simple Smile
Честито! Важното е, че всичко е минало..бързо възстановяване  Peace

# 283
  • Мнения: 50
Честито Лионка, жива и здрава да е Наталия!бързо възстановяване на теб!
Днес ни изписват и най накрая ще сме си вкъщи Simple Smile
Малката получи инфекция на очичките и бяха плувнали в гной,за щастие лечението дава ефект и вече сме по добре Simple Smile
В желанието си този път да кърмя бебка седя гладна 3 дни ,слагах я на гърдите и тя си смучеше с охота но за жалост мляко няма,наложи се снощи да я дохраня ,сега цяла нощ спи спокойно а аз се спуквам от угризения как може да няма мляко като гърдите са ми страшно надути и тежки:(
Дано като се приберем да тръгне и да забравим за сухото мляко
Ох изплаках си душата сега заспивам че днес е голям ден ! Ще си ходим Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 284
  • Мнения: 50
Къде сте момичета ?!
Ние сме си вкъщи с Дари и засега се представя много добре спинка си сладко и кротува Simple Smile
Да се оплача нямам кърма Sad цедя мъча слагам малката, а тя си цока по 30 мон на гърда и после пак е гладна, с помпата едвам успявам да изцедя 20гр Sad налага се да се дохранваме.
Сега си купих лактогенен чай дано има ефект че много искам да я кърмя!

Общи условия

Активация на акаунт