Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 78 810
  • 418
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 80
Ния тръгва другата седмица, също в частна, ще видим как е... Казаха ми, че е добре да стои минимум до обяд, аз обаче мисля да намина след два часа да видя дали е спрялада реве Grinning Мисля да се връщам на работа след НГ, така че ще имаме 2 месец за адаптация...

# 286
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 242
Моето момиче е прието в държавната детска ясла и ми е много притеснено. Батковците имах възможност да ги гледам почти до третата им година и когато тръгнаха на градина пак имаше труден период. А хем бяха двама и хем по-големи. А сега малката Беболина едвам ще е навършила годинка. На 1.12 трябва да се появи в яслата дори за 2 часа, иначе си губим мястото. Нямам особен избор, защото в края на Ноември се връщам на работа. Дано да свикне бързичко с децата... 😞

# 287
  • Казанлък
  • Мнения: 172
Здравейте мамита! Малко останахме тук за жалост.
Сигурно ви е много притеснено с тази ясла. Аз подадох молба и Стелина ще тръгва живот и здраве другия Декември, или Януари. Учител съм и знаете, че заплатата не е мотивираща да се върна. Освен това след двете години майчинство ще имам и около 10месеца отпуска. Надявам се да се приспособи И ДА НЕ СЕ РАЗБОЛЯВА като баткото, защото той на ясла ходеше само по документи. 1 ден на ясла - 3 седмици в къщи болен.
 Благодаря Ани!
Иначе Стели все още НЯМА нито 1 зъб. Положението е много зле. Реве бърка си в устата, дърпа си ушите, буквално не знае какво иска. Тежка седмица беше. Сега като смениха времето и тя откачи още повече. Преди спеше поне до 8-9 сега става в 6 Pensive трудно я храня. Отдавам всичко на "зъби".
Хубав ден на всички! И успех на тръгващите на ясла. Като човек от двете страни( учител и родител) само да ви кажа, че ние си мислим, че за децата откъсването е трудно, но всъщност за родителите, за нас майките е в пъти по-трудно. Моя съвет е оставяйте ги и бягайте да не ги чувате как плачат. Колкото повече стоите да се сбогувате и да ги успокоявате толкова по- мъчително става и за трите страни( учител, родител, дете).

# 288
  • Мнения: 80
Пак съм аз Grinning Минавам да споделя, че вече втори ден Ния беше на ясла за по няколко часа. Мина, слава Богу, по-добре отколкото очаквах, дори е поспала по малко и през двата дни. Казаха, че се е държала добре, като я взех не ми изглеждаше да е много нервна и неспокойна...  Надявам се да задържим така и да свикне бързо...

# 289
  • Мнения: 2 733
Как сте, в месеца на рождените дни? Simple Smile
Всички да са ни живи и здрави! Simple Smile

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 175
Здравейте и честит рожден ден на всички малки рожденници! Kissing Heart
Ние сме добре, рд на Тео мина, беше много приятно, забавно и рожденника слуша... Вчера бяхме на консултация 76см. 8.900кг. за един месец не е пораснал в см. Rolling Eyes Иначе вече върви, изправя се, но не се пуска още. Сякаш за един ден и почна всичко наведнъж -изправяне, пълзене, вървене придържайки се. Зъбите нещо спряха да излизат, има 6 и до там. Вечер продължава да се буди с рев, някой път повече, някой път по-малко.. Колко пъти спят вашите малчугани през деня? Тео спи два пъти, като първия към обяд - за час, а втория следобяд - около 15 20 мин.
За имунната ми препоръчаха Биозин, някой пробвал, мнения?

# 291
  • Мнения: 2 733
Ние сме във филма, работа, болно дете, ясли.  InnocentInnocentInnocentInnocent
Всичко е наред, чакам резултат от носен секрет, животът е хубав!
Моят също не ходи, седи прав, върви по ръба на леглото, дивана, пуска се, но не ходи още.

# 292
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 242
Беболина и тя ходи, но само като има на какво да се подпира или когато я водим на ръчичка. Поведението ù през нощта е променливо. Понякога спи през цялата нощ, но напоследък не. В последните 2 седмици ударно взе да наваксва със зъбите. От 2, които извади през 8мия месец, сега са вече 5, а ми се струва, че и още два са на път. Затова тия дни ми гостува на спалнята. Но понякога аз се събуждам след нея и я намирам на пода. Отработи си едно движение за слизане от спалнята и слава богу няма удари.
Но спря да яде от общата храна. Основно кисело мляко от шише, в което аз набутвам бисквити, овесени ядки, кремчето от кухнята. Нещо взе и по-малко да търси на мама гърдите. Дали сама се отбива, дали е заради зъбите?
Относно спането през деня. Около 3 часа след събуждането си сутрин ù се приспива отново. По-късно през деня спи отново.

Честит рожден ден на всички ноемврийчета, които вече са на 1 годинка. Да сте здравички и весели.🎂🍰🌸💐
Нашият празник още си го чакаме. 😉

# 293
  • Мнения: 2 733
За спането забравих: Спи след обяд по час, час и половина.
И преди обед подремва макс 30 мин.

Да ви питам, вашите проявяват ли инат вече?
Отскоро почна да проявява инат, като не трябва да пипа нещо.
Скорпиончето то! Simple Smile

# 294
  • Бургас
  • Мнения: 175
Оооо Помбер ужасен инат стана нашия. Като иска нещо или му се скарам и почва да реве без сълзи. Голям актьор е. И отскоро почна да ми се ядосва - стяга се един такав и стиска зъби и се кара. Голям характер, проклетичък като майка си Joy

# 295
  • Мнения: 80
Минахте ли ваксината на 12 м? Чувам отзиви, че мн боли крачето след нея и дечицата едва стъпват... Уж ще е за втори път, но ме притеснява. На всичкото отгоре имаме и съвсем леки сополки, мисля да я отложа, но то пък в тоя сезон дали изобщо ще минат сополите...

# 296
  • Бургас
  • Мнения: 175
Аз предпочетох да я отложа, защото бях болна, и за всеки случай да не се разболее и Тео след ваксината, и добре че я отложих - след 2 3 дни се разболя (ларингит). Другия месец ако сме здрави ще я сложим. Ани, аз не бих слагала ваксини и при най-малкото неразположение. По-добре отложи ако сте настинали Kissing Heart

# 297
  • Мнения: 80
Там е работата, че не знам дали е настинка или просто като се затръшка и зареве от плач текват много прозрачни и течни леки сополки. Но така или иначе ще отложа, докато съм напълно сигурна, че сме здрави всички Simple Smile Благодаря, Kofichka! Simple Smile)

# 298
  • Мнения: 2 733
Аз трябва да го опазя здрав декември за ваксината срещу морбили (на 13 месеца), нямам идея как ще го постигна.
Гради имунитет в яслата и е мазало, едно мине, друго идва....

Как са вашите бебоци със спането? В яслата му е много интересно, но явно не може да заспи там и дремва супер малко. Вечер се трупясва в 8 и така до 7, ако не броим нощите с писъци (зъби тайм) И уикенда не спи вкъщи през деня, само дремва 30 мин. Не мисля, че е ок, малко му се събира, но не ще да спи и това си е.

С тв-то как подхождате? Като беше болен, само мируваше за инхалации пред детско. Май ще асоцира тв с болести  Mask Flushed Laughing

Последна редакция: нд, 19 ное 2017, 16:55 от помбер

# 299
  • Мнения: 80
Помбер, и за Ния в началото казваха, че спи, обаче я виждах, че в 7-7.30 много й се доспиваше и лягаше много рано, също като при вас. След седмица започна да изкарва до 9 и сега вече им вярвам, че спи и в яслата Grinning Иначе и ние през деня много трудно заспиваме, в събота стана в 8.30, заспа в 3 и нещо за час и половина, но за сметка на това после чак в 11 успях да я сложа за нощния сън...
Много й се мени режима като цяло, през няколко дни все сме на различна схема...

Общи условия

Активация на акаунт