Чуйте новина голяма - на годинка става Юнчето на мама!

  • 60 282
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • България
  • Мнения: 3 621
Миленка,чакаме новини  Hug
Няколко мами се бяха оплакали от пъпчици по вратлето.
Стела също имаше едни големи бели като гнойни.Снощи сварих смрадлика по-концентрирана и мазах и днес пъпчиците ги няма,но червеното си стои Sad
Мен ме притеснява и още нещо-някаква кафеникава пигментация по гушката,която не могат да ми кажат от какво е.Чета и се филмиран сама.
Но като я водим пак на преглед при ендокринолог ще питам.Косъмчетата съвсем изчезнаха вече.Сега предстои снимка на костна възраст.
Утре сме на морбили Sad

# 676
  • Мнения: 555
Милена, пиши когато имаш възможност. Надяваме се да сте добре!!!
Явно пъпчиците са наистина от комбинацията-слюнки, слънце и пот. От както не е на тази жега й изчезнаха. Ооо забравила съм да ви кажа. Гастроентероложката каза, че за белтък е много рано, въвеждал се в края на 2 години  Crossing Arms
И да се похваля. Бяхме с приятели и малката на Власинското езеро в Сърбия. Софи беше много послушна и обра овациите, а ние пък малко разпуснахме с баща й  Simple Smile

# 677
  • Мнения: 3 213
Пълчици и момата имаше, като бяха големите жеги. Имаше малко по гърдите, но изчезнаха веднага на следващия ден.
Ирен, това кафяво петънце да не е родилно петно ? Моите бебоци имат и двамата. Слава Богу са на места, които се скриват от дрехите, особено при момата - петното е на дупето, така че и на плажа няма да се вижда.  Laughing След като са се махнали косъмчетата на Стела, защо е нужно да я изследвате? Явно е било нещо временно и вече се е изчистило.

Магинка, за първи път чувам белтък да се въвежда толкова късно, освен ако не е по предписание на лекар заради потенциална алергия.  newsm78

# 678
  • Мнения: 555
Kitty, нямам идея. Аз на Софи вече дадох белтък. Аман от лекари, един едно, друг обратното. Добре, че го има този форум та да взимам с ваша помощ решения за отглеждането на малката.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 420
Пъпчици и Марина има, но са от пот, слюнка и т.н.
Магинка, захранвай с белтък, че ще ви трябва за морбили.
Ирен, морбили няма странични ефекти /ние я сложихме преди месец/.
Снощи в 2:30 пак го направи това с посиняването на устните, но този път мина за 2-3 минути. В четвъртък сме на кардиолог и може да ни вкарат в болница да направят някои изследвания. Обясниха ни, че може да е от това че в нас е хладно, а на вън е много топло и от температурния шок. Чакам четвъртък че още една безсънна нощ ще ми дойде в повече.

# 680
  • България
  • Мнения: 3 621
Кити,да дерматоложката предполага,че е родилно петно,но аз не съм го видяла в началото.Освен да е било по-светло и сега от слънцето да е потъмняло  newsm78 Но е голямо. А тя нали е гушеста и доскоро изобщо не можеше да й се види гушката Simple Smile Теодора пък има на гръбчето едно петънце.
А иначе за изследванията и ние се чудихме,но решихме да доведем нещата до край.С лекарката в Пловдив се бяхме разбрали да се видим след 3м и да занесем снимка.Ако няма нищо поне да сме сигурни!
Милена, стискам палци всичко да е наред  Hug

# 681
  • Мнения: 3 213
Ирен, права си. Направете изследванията, за да сте спокойни. Да, петната по рождение потъмняват от слънцето, но щом казваш, че е по вратлето, което едвам се вижда...как да го огрее слънцето?  newsm78

Милена, морбили е една от ваксините с най-много странични ефекти - децата масово вдигат температура около 7 дни след поставянето й.

# 682
  • Мнения: 2 721
Малкия е болен, с адски суха кашлица от която го боли ..и сополите .
Изписаха му Мукоплант и витамини, взех и нов аспиратор за нос че стария беше възможно най неефективния. Така се надявах да пойне чайче, но уви, директно мята шишето. Вие подслаждате ли?

А аз ходих на невролог, заради непрестанната болка в целия гръб.
Оказа се плексит и сега пия една камара хапчета , а след 2 седмици ще ходя на снимка.
Милена , дано всичко е наред и да е просто от смяната на температурата.
Ирен, аз имам такова петно на крака , зимата не се забелязва, но като хвана тен се вижда.

# 683
  • Мнения: 509
Миленка,дано да се окажат прави че е от температурния шок.от както леля ми пострада от хладен климатик при 40 градуса на вън,не стъпвам дори за минутка на климатик. Прималяваше й и получаваше прилошавания и припадъци в продължение на година, но сега е ок. Аз съм против климатиците не само заради бебка. Не пускаме дори в колата.пържещо е,но нали за това е лято Flutter
Иначе при вас как сте с броя дневни хранения? Чудя се,защото ние минахме на режим: сутрин-мляко,обед-пюре месо/месо-зеленчук и кисело мляко (общо към 200-240гр) и ако е на кеф може и малко плодово пюре,следобед-плодово пюре,вечер-мляко. Нощем не се буди за храна. Та си мислех дали не е малко яденето й newsm78 иначе на прегледа на годинката си е в нормите-74см/8,900кг.

# 684
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Йоана вече се храни като голям човек. Сутрин към 9.00 ч. корнфлейкс с чай (попара така и не хареса), гофрети, кифлички със сирене. Плод - яде само банан, другото пасирано, на крем. Към 12.30 основното от детската кухня и шише плодово кисело мляко преди сън. Към 16.30 десерта от кухнята. В 19.30 вечеря с нас - супата от кухнята със сухар, ако си отмъкне от нашата вечеря, плодова извара се води от Лидл (ама си е като Данонино) за десерт. 21-21.30 суче и ляга. Нощем също суче. 10 800 кг беше на годината.
За петната - Йоана има на тила, аз също съм имала, сега под косата не се вижда. И разбира се хемангиомът й, който си е точно портвайн петно. Като плаче става наситено червен. Като поотрасне ако реши да се подлага на лазерни процедури. Сега толкова се страхува от лекари, че ревва още от вратата на клиниката. Няма нужда от повече стрес!
Милена, дано не се повтаря!

# 685
  • Мнения: 2 721
Ще се побъркам, немога да заспястпя и гледам малчо.
Педиатърката му прегледа гърдитв и гърлото и заяви че нищо им няма и ще е кашлицата е от сополите. ДА АМА НЕ...
Като стана след следобедния си сън започна да кашля много лошо и то суха кашлица. Още от снощи кашляше , но не чак така.. Сега през 30тина минути така се закашля , че чак въздух неможе да си поеме, ужасно е суха ... Утре ще звъня на частен педиатър който ми препоръчаха и се надявам да има свободен час...
Как може такова безхаберие бе..потресена съм. Ами ако слезе надолу или е задна...пфффф само дето го имат това образование, никви ги няма. Отгоре отгоре преглеждат, та чак ни и натискат за ваксината на 12месеца, че много сме се забавили... Всеки път като ни види и върти очите Close . ще си спестя обидните думи, че не е мястото #Cussing out #2gunfire

# 686
  • Мнения: 3 213
Маги, ако си от София, пиши ми да ти препоръчам белодробен специалист. За сухата кашлица, са ни предписвали Синекод капки. Обикновено помагат.
Сорента, без климатик в колата децата реват, като заклани. Не знам как издържате. То си е опасно. В колата става, като сауна, а отвън влиза само горещ въздух.
Относно режима на хранене - сутрин към 10 ядат закуска, попарка, кус-кус, овесени ядки или качамак. Към 14 ч обядват основното от кухнята с единия десерт, към 18 ч. хапват супичката от кухнята със сухар и втория десерт. Към 21.30 пият АМ, като младежът вече не го иска и трябва да му измисля нещо друго. Някакви предложения?

Последна редакция: вт, 04 юли 2017, 01:33 от KittyCatty

# 687
  • Мнения: 11 477
Суха кашлица спокойно може да е от сополи, а може и от ларингоспазъм - не е необходимо да е от гърдите. При големия ми син винаги е такава - Синекод са му изписвали и Дрил калм бейби, но нека наистина го види друг доктор.
Ако не искат АМ преди заспиване,  айрян може да предлагате.

# 688
  • Мнения: 509
Ще се побъркам, немога да заспястпя и гледам малчо.
Педиатърката му прегледа гърдитв и гърлото и заяви че нищо им няма и ще е кашлицата е от сополите. ДА АМА НЕ...
Като стана след следобедния си сън започна да кашля много лошо и то суха кашлица. Още от снощи кашляше , но не чак така.. Сега през 30тина минути така се закашля , че чак въздух неможе да си поеме, ужасно е суха ... Утре ще звъня на частен педиатър който ми препоръчаха и се надявам да има свободен час...
Как може такова безхаберие бе..потресена съм. Ами ако слезе надолу или е задна...пфффф само дето го имат това образование, никви ги няма. Отгоре отгоре преглеждат, та чак ни и натискат за ваксината на 12месеца, че много сме се забавили... Всеки път като ни види и върти очите Close . ще си спестя обидните думи, че не е мястото #Cussing out #2gunfire
Маги,дали не е някакъв вид алергия към прах или някаква миризма-липи например. Защо не направите тест за алергия? Иначе съм чувала, че в Терапията д-р Добруджанска е мноого добра специалистка и обстойно преглежда,т.е. обръща внимание на дечицата. Дано по-бързо да се оправите. Каква е тая ваксина на 12месеца?! МРП не се ли слага на 13?
Като ви чета и стигам до извода, че давам еднообразна храна Thinking май ще запиша и аз кухня да видим как ще се приеме. Отзиви за ВИП БЕБЕ кухнята? Как правите кремчета? Аз още не давам захар,макар че като гледам в някой пюрета е добавена Tired колкото до климатика на морето не е толкова горещо, че да не може без климатик,освен това е въпрос на свикване  Peace

# 689
  • Мнения: 509
Маги,сега открих и линка ,който гледах за тази педиатърка:
https://www.credoweb.bg/profile/23366/d-r-nataliya-dobrudzhanska/about
Аз мислех да съм към нея,но не води като ЛЛ,а само с направление,т.е си е педиатър. Бързо да се оправяте Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт