Обриви :(

  • 2 302
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Ако лекар е казал примерно "три пъти на ден", мажете три пъти на ден, защото аз не съм лекар  Wink

Аз мажех обривите на Оги по 3-4 пъти на ден с овлажняващо кремче. Педиатърката каза мах веднъж на ден.

# 16
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Biby

Не знам от какво е въобще. Спряла съм всичко и е само на кърма втори ден и въпреки това и днес избиват на нови места Imp Утре или другата седмица ще го водя на алерголог /зависи за кога ще ни дадът час/ и след това ще кажа какво е станало.


Какви храни е приемал досега?

# 17
  • Мнения: 6 155
Цитат на: SZA
Цитат на: Biby

Не знам от какво е въобще. Спряла съм всичко и е само на кърма втори ден и въпреки това и днес избиват на нови места Imp Утре или другата седмица ще го водя на алерголог /зависи за кога ще ни дадът час/ и след това ще кажа какво е станало.


Какви храни е приемал досега?


Виж в темата за силните алергени /на Мама Кенга/ там ги писах подробно.

А при вас какво стана - мина ли обрива?

# 18
  • Мнения: 503
Цитат на: Biby
Ние днес бяхме на лекар по същия повод Confused  Алекс има на крачето /на ходилото/, на свивките на колената и на гръбчето. Това,което е на ходилото изглежда леко зачервено с жулеща се кожа и е грапаво на пипане, с размер колкото орех - това е и най-изразения участък. На свивките е зачервено, сухо и прилича на подсечено. А днес са се появили и две нови петънца на гърба, които все още не са червени, но са грапави Imp .


Biby, не искам да те притеснявам, но защо не се консултураш с алерголог и/или дерматолог? Може да е вси4ко, но един специалист най-добре ще ти каже, от какво може да е при4инен обривът. Напомня ми на обрива на моята дъщеря. Тя имаше подобни обриви, водих я на всякакви специалисти, потвърдиха ми, 4е има атопи4ен дерматит. Това е прекалена сухота и 4увствителност на кожата. Появява се в свивките на кра4етата и ръ4и4ките, по бузките и около и на стъпалата. По твоето описание ми се струва, 4е е възможно. 4есто се бърка с алерги4на реакция, макар 4е е вярно то4но обратното - НЕ 4е обривът е при4инен от алергия, а децата с такъв обрив са по-склонни към алергии. Сега да не се притесниш, нямам това за цел!!! Просто си мисля, за всеки слу4ай е добре да я види и специалист-алерголог. АКО се окаже това, няма да има нужда да даваш лекарства - просто кожата са нуждае от 4есто овлажняване, Линола фет е много добър за целта. А за алергиите най-добрият вариант е кърменето, ние така се справихме с алергия към млякото, сега дъщеря ми яде вси4ко без проблем.
Извинявайте, 4е така се намесих в темата Embarassed , ама просто ми заприли4аха тези обриви на нашите, доколкото може да се разбере по описанието само.

# 19
  • Мнения: 3 379
Ми нашият обрив избледня, но мисля, че все пак е от памперса, защото на гръбчето там където е ластичето на либерото е най-много. Ще съм сигурна след 1-2 дни, де... Хайде и вие да се оправяте.

А с Линолата го мажа само веднъж на ден по обрива и два пъти по бузките - задари вятъра и студа.

# 20
  • Мнения: 6 155
Цитат на: SZA


А с Линолата го мажа само веднъж на ден по обрива и два пъти по бузките - задари вятъра и студа.


Аз пък го мажа на всяка смяна на памперса #Puppy dog  дано не прекалявам.Ама и лекарката не каза колко пъти да мажа Thinking

# 21
  • Мнения: 1 517
Цитат на: SZA
Трохо са оризови "зрънчовци" - съдържат оризов грис, царевичн агрис и профилактична сол.

Съжалявам, че го пиша в тая тема, но тук стана дума. Току-що даваха в Господари на ефира същите тия Трохо, че намерили в един пакет жива хлебарка.  Sick Защото аз се бях заинтересувала и търсих да купя днес такива на Маринка, но след това предаване... ще се замисля.

# 22
  • Мнения: 3 379
Цитат на: petty
Цитат на: SZA
Трохо са оризови "зрънчовци" - съдържат оризов грис, царевичн агрис и профилактична сол.

Съжалявам, че го пиша в тая тема, но тук стана дума. Току-що даваха в Господари на ефира същите тия Трохо, че намерили в един пакет жива хлебарка.  Sick Защото аз се бях заинтересувала и търсих да купя днес такива на Маринка, но след това предаване... ще се замисля.


Доста неприятно! Какво казаха от фирмата, дето ги произвежда?

За щастие в Тхорото дето аз взех не съм намерила никакви гадинки, на и аз се замислям ...

# 23
  • Мнения: 1 517
Цитат на: SZA

Доста неприятно! Какво казаха от фирмата, дето ги произвежда?

Ами, естествено не знаеха какво да кажат.  Imp Щели да отидат в цеха да видят как е влязла вътре. Правеха се на ударени. Не знам вече...

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: petty
Цитат на: SZA
Трохо са оризови "зрънчовци" - съдържат оризов грис, царевичн агрис и профилактична сол.

Съжалявам, че го пиша в тая тема, но тук стана дума. Току-що даваха в Господари на ефира същите тия Трохо, че намерили в един пакет жива хлебарка.  Sick Защото аз се бях заинтересувала и търсих да купя днес такива на Маринка, но след това предаване... ще се замисля.
щ
Хм... и да е имало хлебарка в нашето пакетче, е избягала... newsm66

# 25
Ami vie veche hranite bebetata s razlichni neshta - a nie vse oshte se kurmim samo i pak imame sushtia problem - vchera biahme na doktor za tova - no pri nas e okolo cialata gushka i ot vutrehnata strana na krachetata  gore. Doktora kaza che e alergichna reakcia i sushto ni dade Linola fet i kaza ako ne se opravi do sedmica da idem na kojen.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Dzverche
Ami vie veche hranite bebetata s razlichni neshta - a nie vse oshte se kurmim samo i pak imame sushtia problem - vchera biahme na doktor za tova - no pri nas e okolo cialata gushka i ot vutrehnata strana na krachetata  gore. Doktora kaza che e alergichna reakcia i sushto ni dade Linola fet i kaza ako ne se opravi do sedmica da idem na kojen.

Потърси възможните алергени в твоята диета, и ги изключи един по един, за да видиш кой е причината за алергията. Какъв доктор ви го каза? Джи пи или алерголог?

# 27
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Като ви чета постингите и започвам да се отчайвам. Бобо има едни 2 лишейчета на гърдичките, които се появиха преди около 2 седмици. Не им обърнах особено внимание тогава - мислех, че са от изсушаване на кожата. Ама сега съм им се запритеснявала много. А това, което най-много ме притеснява, че има подобно нещо и на главичката, но това си го има много от преди - не мога да кажа дали е от новородено, но със игурност го видях още първият месец. Мислех си, че е кал и ще падне, но той отдавна вече няма никаква кал, атова нещо ми се струва, че расте. май няма да мога да изчакам консултацията след 10 дни и ще тичам още в понеделник.
Междувременно някой може ли да ми препоръча лекар: дерматолог или алерголог - и аз не знам при какъв да отида.

Общи условия

Активация на акаунт