Петна по дрехите след пране

  • 38 327
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета, имам същия проблем! Общото което виждам от всички постове е, че проблема е започнал в летните месеци, при мен също започна миналото лято и тогава сменихме лагерите и семеринга на пералнята, след което петната спряха да се появяват, но вече беше есен. Цяла зима нямахме петна и със затоплянето на времето отново се появиха. Пера и със сухи и с течни препарати и български и вносни и купени от сайтове и от магазинчета за битова химия - всякакви смених. Тео бебе не съм ползвала! Омекотител не ползвам. Калгон също не ползвам. Това лято пуснах 2 жалби до Софийска вода и нищо! Преди 2 дни отново сменихме семеринга и лагерите на пералнята и петната отново си ги има! Според мен слагат нещо във водата през летните месеци, не съм убедена, но това е моето предположение. Днес дори пуснах празна пералня на високи градуси и половин шише обезмаслител, но не мисля че ще има ефект.

# 106
  • Мнения: 4
И при мен проблема започна миналия август. И започвам да си мисля, да не е някакъв мухъл, който се образува в следствие на големите горещини? За да не се махат от нищо петната си мисля, че може да е от това. След хиляди опити и нови перални незнам какво да правя?

# 107
  • Мнения: 3
Не знам какви са тези полтъргайсти  в пералните,но на една дрешка пак имах петна,въпреки че започнах да пера с био прахове

# 108
  • Мнения: 4
До момента няма ли някой, който е намерил решение на проблема? При мен всички опити са без успех. Преди малко изкарах пералня с едни мои панталони целите омазани. Не може да няма решение на този кошмар/

# 109
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 611
Bambi88, почиствате ли редовно гумените уплътнители около барабана на пералнята /там се събира доста мръсотия/, филтъра, отделението за поставяне на препарати? Веднъж в годината пускам и цикъл с празна пералня на високи градуси и препарат за почистване на перални, който купувам от ДМ.

# 110
  • Мнения: 4
Уж, правя всичко, но уви. Вече съю се отчаяла, 1 година проблеми. Но не е от пералнята, купихме нова и пак е така.

# 111
  • Мнения: 14
Здравейте моя позната подаде сигнал към Софийска вода... от там всячески са се опитали да я убедят, че проблема е в тая пералня, неподменен водопровод и прочие. Тя настояла дошли взели проби от водата нямало проблеми, немогли да предприемат мерки защото нямало други сигнали... след няколко дни позвънили и казали, че проблемът е отстранен (интересно ми е как са го отстранили като нали уж според тях няма проблем)... Една седмица по късно пак петна. Явно трябва да пуснем сигнали към ВИК дружеството, писах за проблема и в рубриката  моята новинана„Здравей българия”(съветвам и вие да го направите). Дано скоро има разяснение на въпроса, но неоставяйте на случайността обадете се и пуснете жалба, за да се вземат мерки!!!

# 112
  • София
  • Мнения: 4 143
Здравейте,

И аз се включвам към потърпевшите. Преди 2 месеца се появиха първите петна по една бяла тениска на детето.
А миналата година едно голямо петно на една жилетка отзад на кръста. Първо помислих, че е от детската от нещо, но вчера като видях и на още една тениска и сравних и ми се дорева.
А сегашната блузка е бяла и отпред цялата на сиви петна.
Ето и снимки:

1.https://lh3.googleusercontent.com/zpb1PiGghVjKCBEV803FjlHJJYfuYj … lGGu=w359-h638-no
2.https://lh3.googleusercontent.com/r3Qw6eLGlgr3477IKDJRYtJtv7WLiU … nId_=w359-h638-no

Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 15:38 от ®˙·٠• АлЕкС •٠·˙®

# 113
  • Варна
  • Мнения: 25 311
И аз съсипах една чисто нова тениска на малкия, цялата стана на кафяви петна. Нито една друга дреха не беше пострадала, а тази тениска и отпред, и отзад! Много мистериозно. Вече светлите и по-нови дрехи ги пера на ръка и само ги центрофугирам, ако съсипя още нещо ще се гръмна.

# 114
  • София
  • Мнения: 52
Здарвейте отново! След леко затишие при мен откъм петна..., положението е страшно вече. Преди малко изкарах пералня с огромни поражения(такива не съм имала до сега и такова количество дрехи) ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ КЪМ ВСИЧКИ ПОТЪРПЕВШИ
ОТ СОФИЯ. НАЕМАМ СЕ ДА ВОДЯ БИТКА СЪС СОФИЙСКА ВОДА. МОЛЯ, КОЙТО ИСКА ДА СЕ ВКЛЮЧИ В ОБЩ ИСК ИЛИ ОБЩА ЖАЛБА.Мисля, че ще има смисъл, ако се обединим. По единично всеки ако пуска жалби до нищо няма да доведат. Мисля да направя списък с хората(три имена, адрес квартал и откога е започнал проблема) също да се приложат снимки или направо дрехите с петната. Всичко това да се адресира до предавания по различни телевизии и основно в Софийска вода. Ако имате други предложения пишете...Предлагам имената да ги пращате на лични съобщения. Иначе не виждам друго решение! Ако не се обединим ще продължаваме да си има е петна, да си купуваме нови перални и да се чудим откъде идва това. На мен лично ми писна! Ако и на някой друг му е писнало пишете.... и да се обединим ТОВА Е МОЯТ ПРИЗИВ!

# 115
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте Алекс, аз лично не мога да видя снимките, може ли да ми ги пратите на лични за да ги сравня с мойте петна.
Здравейте,

И аз се включвам към потърпевшите. Преди 2 месеца се появиха първите петна по една бяла тениска на детето.
А миналата година едно голямо петно на една жилетка отзад на кръста. Първо помислих, че е от детската от нещо, но вчера като видях и на още една тениска и сравних и ми се дорева.
А сегашната блузка е бяла и отпред цялата на сиви петна.
Ето и снимки:

1.https://lh3.googleusercontent.com/zpb1PiGghVjKCBEV803FjlHJJYfuYj … lGGu=w359-h638-no
2.https://lh3.googleusercontent.com/r3Qw6eLGlgr3477IKDJRYtJtv7WLiU … nId_=w359-h638-no

# 116
  • София
  • Мнения: 5
При нас е същото от известно време, може би от началото на лятото тази година...

В Бояна сме, перем само с течен Persil и петната не са на всяко пране. Не използваме Calgon. Водата в Бояна няма и помен от ръжда, не е жълта като пуснеш и идва от Рилския водопровод, но явно и слагат едно и също нещо. Да кажем много хлор, който си е мазен и си е една добра причина за петната!

Съпругата ми основно пуска пералнята, слага препарат на око (т.е. дооооста), както и я пълни доооста Simple Smile
Аз, като хардуерен администратор, сега се заех да разбера от къде идва проблемът, след като вече си прецакахме много дрехи наши и на двете ни дечица!
Съгласен съм за колективния иск!

# 117
  • España
  • Мнения: 4
Здравейте,

Сегацоткривам темата и с много мъка се присъединявам към общия проблем с мазните петна.
Жиееем в Испания. Проблемът започна преди няколко години с една обикновена пералня. Преди 2.5г. решихме да я сменим и взехме Bosch, висок клас и т.н. след извесно време старата песен на нов глас. През цялото време мислех че проблемът е във мен, нещо не правех както трябва. Омекотителя спрях, Калгон никога не съм ползвала. Перях с течен Ариел ( дълги години), смених го с капсули Ариел, след това и гранули. Резултат никакъв. Започнах да мисля, че е от водопровода, въпреки че блока беше значително нов (10г.). Сменихме квартирата. Като че ли няколко месеца нямале проблеми, докато не започнаха отново. В региона в който живеем, водата е доста варовите, не става за пиене. Но тук идва моята дилема, ако е от водата, как така само на мен се случва и на нокой друг от моето обкръжение, хора които живеят в същото село? Сменихме Bosch-a с много мъка ( много я харесвах), гаранцията беше изтекла и я закарахне на сервиз, предположиха че проблема може да са лагерите които въртят барабана, износени и изпускат мръсотия. Обаче като я отварят- изненада, барабана капсулиран и смяната на целия излизаше колкото нова пералня. Юни месец купуваме нова. 1 месец всичко е наред и одисеята започва на ново. Първоначално като старата, по малко и не на всяко пране. Викам си, чак сега няма да ги оставя на мира, понеже има гаранция. Да да ама не, дпоред техника проблема не е в пералнята. Било невъзможно, толкова нова. Мухъл няма никъде, нито по гумата около барабана, нито по чекмеджето за прах(нито на старата, нито на новата). Сменях какви ли не марки прахове, течен, капсули, гранули...нищо. Техника ми остави един препарат за почистване на машини и сега пера първа пвралня слвд него, не залагам голяма надежда. За мен това е мистерия, не знам какво да правя, отчаяна съм.
П.с. Някои петна успях да махна с киснене в белина няколко часа и търкане на ръка, но естествено това става с белите дрехи, цветните не съм слагала в белина.

# 118
  • Мнения: 28
Страх ме е да се похваля, но от месец и половина нямам петна. И това като че ли откакто смених течния Персил с капсули на Ариел. Преди това имахме огромни запаси от Персил- а. До скоро давах дрешките на детето на родителите на мъжа ми, защото не смеех вече да ги пера в нашата пералня. От известно време пак си ги пера аз и засега всичко е наред Close

# 119

Общи условия

Активация на акаунт