Babycook - кой го е ползвал?

  • 5 740
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Поля,
аз чушката я дадох доста рано - след картофа, моркова, тиквата (забравила съм я в комбинациите, в началото я пъхах навсякъде, че много я обичаше), праз, цвекло. След чушката дадох лук, спанак, зелен боб, грах, млада царевица....

Забравила съм рибата - след годинката и нея, че била алерген..

За да почерпиш идеи, позагледай се по етикетите на готовите бебешки храни - има интересни комбинации, които можеш да си правиш в къщи.

# 16
  • Мнения: X
Офф,
малия Пол е страшен чаровник!

# 17
  • Мнения: 2 959
... Интересува ме ....домат], от каква възраст започнахте да давате на децата си? ...
Поли, аз не съм ползвала този уред, но домат започнах да й давам на моята кукла след навършени 18мес, а рибата я започнах доста по- рано, дори преди годинка. Peace

# 18
  • Мнения: X
.
Зелена Клонка, а как го почиствахте от варовика? - тук водата ни е адски варовита.

И нашата е варовита...аз купувам за пиене и за готвене на бебо изворна вода. [Carrefour] имат една такава вода с тяхната марка...много е вкусна и пивка и не е варовита. Не можеш ли да готвиш за бебо с такава вода?

# 19
  • Мнения: 3 491
Аз не съм ползвала такова нещо, ама и вече няколко години нямам бебета, де. Обичах обаче да бъркам пюрета, та една от рецептите, която Борис добре хапваше, беше спанак+добре обезсолено българско сирене/тофу+жълтък+сварен ориз/макарони. Това в късна бебешка възраст, разбира се. И както мишенце каза, и аз гледах по опаковките на пюретата, наистина дават идеи.  Simple Smile

# 20
варовика се почиства с оцет. Тук водата е много варовита и всичките ми тенджери станаха на нищо докато една приятелка не ми каза да сваря оцет с вода в тях и те станаха като нови.
домат и риба започнах да давам още в деветия месец, въпреки, че започнах захранването в шестия месец много късно и нищо й нямаше. единствено проблеми съм имала с портокалите, които ги започнах много късно и въпреки това имах проблеми с тях. рецепти има в една много хубава книга от френска авторка.

# 21
  • Мнения: 1 465
Благодаря ви на всички, затрупахте ме с идейки Hug Heart Eyes
Доматът и рибата ще ги отсвирим за сега/както казва Еххо/ Flutter

# 22
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
Ето ме пак  Grinning
Мишенце много добри идеи ти е дала  Simple Smile. Аз също черпех вдъхновение от готовите пюрета и готвех според каквото купим от пазара Simple Smile
Клое много обичаше пюре от тиквички с копър (после почнах да добавям и по едно парченце la vache qui rit), червено цвекло и морков, тиква, спанак с картоф, броколи по-късно. От плодовите си спомням, че бяха страхотни бяла праскова, праскова и кайсия, круша с портокал (разбира се, сварени), ябълка и банан, само ябълка или круша с малко канела...
Домат (сварен) дадох едва около годинка, както и чушка, и карфиол.
Ето един сайт на френски с много рецепти, при това, разпределени по възраст и категория, дано да ви свърши работа  Grinning

http://perso.wanadoo.fr/recettebabycook/index.html

Иначе, за чистенето от варовика, за момента не ми се е налагало, тъй като имам от каните на Брита и съм слагала филтрирана вода, та минах метър, не се беше затлачил много  Grinning  newsm78




# 23
  • Мнения: 1 465
Ей Зелена Клонка, страшна си Hug Благодаря ти много!!
Сайта си е точно за бейбикук, ще гледам и от там. А иначе освен и аз да използвам изворна вода, че с този варовик тук, ще замине на бързо за боклука. А и идеята със замръзяването на кубчета много ми допадна и ще я приложа.
Лека нощ от мен smile3507

# 24
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
моля, няма защо
 newsm53
радвам се, ако мога да бъда полезна  Grinning

мисля, че изворната вода би ти намалила проблемите с варовика, явно в голяма част от Франция водата е варовита

лека нощ

# 25
  • Мнения: 11 316
И аз благодаря на Зелена клонка за линка - беше ми много полезен, и отговори на въпроса ми към Поля за замразени зеленчуци и плодове.

# 26
  • Мнения: 1 909
Здравей, Поли!
И аз ползувах тази машинка за баткото ми преди - бяха ни я дали назаем и я намирах страхотна, жалко че не сме си купили тогава. Определено е много по-лесно отколкото всеки път с голямата тенджера да се мъчи човек за такива миниатюрни количества. Сега даже си мисля, че ще си струва инвестицията да я купя за малката. Спомням си, че правех какви ли не комбинации - всички зеленчуци за сезона. Ако зеленчуците са  пресни, няма страшно. За всеки случай, когато даваш нов зеленчук пробвай първо само с него (плюс картоф например) и изчакай да видиш дали няма някаква реакция.
А за варовитата вода ... и при нас е такава. Имаме омекотител в системата и пак не помага кой знае колко. Особено ужасно е като изварявам бибероните. Мия ги с малко оцет, но за машинката не съм много сигурна дали е полезно.

# 27
  • Мнения: 1 173
Вчера нарязах 3 малки картофа на кубчета+половин морков на кубчета+1 кафена лъжичка зехтин/зехтинът прибавих преди да миксирам сместа/, налях вода в резервоарчето и всичко това беше сварено за 15 минути.

Мая, аз знам, че студено пресовано олио както в случая зехтин, не се дава на малки бебета.
Четох, че се препоръчва рапс.
Ама пусни преди това една търсачка.
Гушки и цунки от нас. Hug

# 28
  • Мнения: 1 178
Вчера нарязах 3 малки картофа на кубчета+половин морков на кубчета+1 кафена лъжичка зехтин/зехтинът прибавих преди да миксирам сместа/, налях вода в резервоарчето и всичко това беше сварено за 15 минути.

Мая, аз знам, че студено пресовано олио както в случая зехтин, не се дава на малки бебета.

В мойта схема за захранване също не се препоръчват студено пресованите олиа, заради високото съдържание на оцветители.

А вие какви продукти(зеленчуци и меса) ползвате, аз все още ползвам пюрета, заради био продуктите вътре.
А варовика почиствам с оцет, ако е затворена система слагам оцет да мине през резеровара един или два пъти и после пускам още два пъти вода за да(дано стана ясно)

# 29
  • Мнения: 1 465
Ами педито ми каза да слагам зехтин, вярно че не уточни дали да го слагам в началото на готвенето или след, обаче нямам проблем от зехтина. Поло яде всичко за сега, та ушите му плющят Mr. Green Правих и пюре от ябълка +круша/сварени/, и те бяха ометени с успех. Иначе слагам и праз, и тиквички и скоро ще добавя и нов зеленчук.
За сега месо яде само от купешки пюрета - шунка+спанак и пиле+моркови - тези две комбинации направо ги обожава. Crazy И риба/съомга/+спанак купешко пюре му дадох, но не смея в големи количества.

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 21:03 от Pollia

Общи условия

Активация на акаунт