The Handmaid's Tale

  • 61 904
  • 748
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 042
Като казах актриса - Елизабет Мос наистина е страхотна. Не съм гледала "Момчетата от Медисън авеню" и не знам как е била там, но тук наистина е невероятна.

Според мен също толкова силен феминистичен образ, но в друг аспект.

# 316
  • Мнения: 25 350
Леля Лидия си я представям като последната дупка на кавала преди- на касата в Уолмарт или на някоя забутана бензиностанция и сега избива яко комплекси

да, вероятно са комплекси това. Другият вариант е да е наистина толкова вярваща Joy но е голяма манипулаторка, направо чудовищна.

Припомних си малко от книгата, започнах да я чета отново и бях забравила, че там Серина е доста по-възрастна и с бастун. Но се радвам, че създателите на сериала са решили двете да са еднаква възраст, някак сблъсъка е по-реален така. Изобщо сериала е надградил книгата, което се случва рядко.

Като казах актриса - Елизабет Мос наистина е страхотна. Не съм гледала "Момчетата от Медисън авеню" и не знам как е била там, но тук наистина е невероятна.

Според мен също толкова силен феминистичен образ, но в друг аспект.


Благодаря, ще го погледна някой път.

# 317
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Даже Джун си спомня как като е била малка е виждала Серина по някакъв религиозен канал на кабеларката да пее.

# 318
  • Мнения: 25 350
Да, сериалната Серина явно е доста различна от тази в книгата.

А само на мен ли ми се стори, че леля Лидия умишлено демонстрира правата си да чете (когато щяха да пият чай) пред Серина?

# 319
  • Мнения: 1 804
А само на мен ли ми се стори, че леля Лидия умишлено демонстрира правата си да чете (когато щяха да пият чай) пред Серина?

Нещо не мога да се сетя - какво е чела, нали само пишеше?

Иначе Лидия(не мога да я нарека Леля, твърде миловидно ми идва - хаха Simple Smile )ми се вижда опасна, не ми се вярва да е била невзрачна и незначителна преди това, по скоро нещо се е пречупило в нея и е станала религиозен фанатик, преди това си я представям като  някаква фигура, която е общувала с много хора, разчитала е на интуицията си и е упражнявала някакъв контрол, макар и на не много високо ниво - представям си я като акушерка, инспектор от ХЕИ, контрольор в градския транспорт, някакъв еко/био деец или нещо подобно, че защо не дори и мадам Stuck Out Tongue

# 320
  • Мнения: 25 350
А само на мен ли ми се стори, че леля Лидия умишлено демонстрира правата си да чете (когато щяха да пият чай) пред Серина?

Нещо не мога да се сетя - какво е чела, нали само пишеше?

Скрит текст:
Иначе Лидия(не мога да я нарека Леля, твърде миловидно ми идва - хаха Simple Smile )ми се вижда опасна, не ми се вярва да е била невзрачна и незначителна преди това, по скоро нещо се е пречупило в нея и е станала религиозен фанатик, преди това си я представям като  някаква фигура, която е общувала с много хора, разчитала е на интуицията си и е упражнявала някакъв контрол, макар и на не много високо ниво - представям си я като акушерка, инспектор от ХЕИ, контрольор в градския транспорт, някакъв еко/био деец или нещо подобно, че защо не дори и мадам Stuck Out Tongue

Нали със Серина щяха да пият чай? Та тогава докато й обясняваше как бебето има нужда от хармония в дома и т.н. тя си отвори тефтера и гледаше нещо и когато Серина я попита как пие чая си, тя каза, че има и други посещения и няма да остане.

Дано скоро ни покажат каква е била в миналото.

ПП сега погледнах пак, явно ми се е сторило, че чете. Пише само. А Серина много почна да й се дразни.. заради вниманието към Джун или заради нещо друго.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 19:28 от Ани (AHИ)

# 321
  • София
  • Мнения: 11 767
Има много интересни теории за Леля Лидия, едната беше че най-вероятно е имала дъщеря която е забременеяла извънбрачно.

# 322
  • Мнения: 25 350
Има много интересни теории за Леля Лидия, едната беше че най-вероятно е имала дъщеря която е забременеяла извънбрачно.

Затова ли е толкова нахъсана срещу Джун, която е родила дете на разведен мъж и е живяла с него без брак? След такова нещо по-скоро би намразила мъжете според мен. Знам ли .. интересна личност е тя.

Много въпроси поставя сериала ... дано не го разводнят само, че ще умра от яд.

# 323
  • Мнения: X
Серина се дразни от леля Лидия, защото втората демонстрира правата си за контрол в малкото останало пространство, където нещо все още зависи от първата. Това е сблъсък за власт, не някакви човеколюбиви чувства към ходещата утроба.

# 324
  • София
  • Мнения: 11 767
Има много интересни теории за Леля Лидия, едната беше че най-вероятно е имала дъщеря която е забременеяла извънбрачно.

Затова ли е толкова нахъсана срещу Джун, която е родила дете на разведен мъж и е живяла с него без брак? След такова нещо по-скоро би намразила мъжете според мен. Знам ли .. интересна личност е тя.

Много въпроси поставя сериала ... дано не го разводнят само, че ще умра от яд.

Или мъжа й я изоставил, знаеш ли? Всякакви теории

Тази статия ми попадна днес, не знам дали се говори за бягането на Джун или не http://www.indiewire.com/2018/03/the-handmaids-tale-season-2-spoilers-1201941632/

Спойлер
Скрит текст:
Набарали са също скрийншот със сцена на Ник и Люк...
Скрит текст:

# 325
  • Мнения: 25 350
Серина се дразни от леля Лидия, защото втората демонстрира правата си за контрол в малкото останало пространство, където нещо все още зависи от първата. Това е сблъсък за власт, не някакви човеколюбиви чувства към ходещата утроба.
е, то е ясно, че не е от човеколюбиви чувства към ходещата утроба. Joy

Ама как са измислили всичко до последния детайл .. то са разходки на Прислужницата и Съпругата, то са бебешки партита с подаръци.. що за извратен ум трябва да имаш, за да измислиш всичко това? Бременната стои като мебел, а другите обсъждат дали бебето рита и т.н.

Ник и Люк? Интересно .. На мен все ми се струва, че между Мойра и Люк ще се случи нещо .. ще се породят някакви по-различни от приятелските чувства.
Не знам английски, но в статията май има резюме на сезона. Но може и да не е така. Joy
Не се вижда скрийншота.

# 326
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Мойра е гей

# 327
  • Мнения: 25 350

да, но може да се окаже би Joy При тези обстоятелства сигурно човек може да се промени изцяло.

# 328
  • София
  • Мнения: 11 767
Не съм качила скрийншота че трябва да се ровя в фейсбук групата, но са си те двамата.

Иначе сега показвах там това клипче, интересно е като теория за картата на Гилеад https://youtu.be/b3FRN9SpgBc

Снощи до 2 зяпах първия сезон по HBO че го хванах случайно и наскоро обсъждахме на колко е Хана. На 9г трябва да е вече, в миналия сезон е била на 8г, Джун го казва на Емили.

Иначе за детайлите, всичко е от значение, примерно има теории че нещо не е наред с бебе Анджела или че онази ще направи нещо на бебето, сещате се предполагам как се дразни че Анджела реве нон стоп

# 329
  • София
  • Мнения: 11 767
Снимката, извинявам се за двата поредни поста, бързичко я намерих😉

Скрит текст:


Най вероятно Ник ще отиде с Фред в Канада и Люк държи тая снимка и Ник ще я види

Общи условия

Активация на акаунт