The Handmaid's Tale

  • 61 940
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 25 350
Точно това писах и аз за Серина - нейното положение на моменти е дори по-гадно - сама си го е направила и ще съжалява горчиво, за мен по нататък мъжа й ще се обърне срещу нея.

Женят ги млади, не защото това е най-добрата детеродна възраст на 14, а за да не бъдат "изкушение" за мъжете или самите те да не се "изкушават" да търсят любов, секс и т.н. А и в момента, в който се разделят с детството - вече друга работа нямат - да си изпълняват задълженията - да бъдат съпруги и да раждат, нито ще  учат, нито кой знае каква кариера ще правят.

Тя Серина вече е достатъчно пренебрегната от мъжа си. Сега около забременяването на Джун сякаш се сближиха, но то е моментно.
Като ги показваха в миналото изглеждаха едни модерни, успешни млади хора. Влюбени, страстни .. как една такава връзка се превръща в това недоразумение? И то голяма част от правилата са измислени от самите тях. Сетих се онази сцена, в която Серина изхвърли всичките си дрехи и нареди в гардероба сините рокли.. И за една сцена, в която искаше да помогне нещо на Фред.. той четеше нещо на лаптопа.. как я отряза гадно ..

Довечера и аз ще видя младата булка на Ник най-после. Joy

# 301
  • Мнения: 48 023
Ами то от една страна звучи прекрасно- коя жена не иска да има помощ в домакинството и шофьор, да има прекрасна къща, домашно сготвена храна, и да се грижи по цял ден само за себе си, децата и дома? Прекрасно. Поне половината форум мечтае за това Simple Smile Само дето в тази къща тя няма никакво забавление и свобода- не може да чете, слуша музика, да се разхожда, да спортува, да пътува, няма собственост , няма какво да си купи- нито пари, нито разнообразни дрехи. Няма право да си изкаже мнението дори по въпроса какво ще се яде. И на всичкото отгоре мъжът и има право и задължение да спи с друга жена пред нея. Уау Simple Smile
Сигурно в главата си си е представяла една прекрасна идилична къщичка, където Фред се прибира след тежък ден, а тя- свежа и отпочинала, го посреща и дискутират новите предизвикателства, и отпиват по чаша шампанско, докато Марта им сервира прекрасни ръчно отгледани зеленчуци и ароматен хляб. Фред я гледа с обожание и всичко е цветя и рози...браво на нея, обърна света, за да го постигне Simple Smile

# 302
  • София
  • Мнения: 11 779
Мда, най-интересното е че Фред е бил според мен пасивния борец в тяхната връзка, това което виждам е че в миналото тя е била водещия борец в тяхното семейство, Фред е бил просто подкрепящ

# 303
  • София
  • Мнения: 6 091
Ами то от една страна звучи прекрасно- коя жена не иска да има помощ в домакинството и шофьор, да има прекрасна къща, домашно сготвена храна, и да се грижи по цял ден само за себе си, децата и дома? Прекрасно. Поне половината форум мечтае за това Simple Smile Само дето в тази къща тя няма никакво забавление и свобода- не може да чете, слуша музика, да се разхожда, да спортува, да пътува, няма собственост , няма какво да си купи- нито пари, нито разнообразни дрехи. Няма право да си изкаже мнението дори по въпроса какво ще се яде. И на всичкото отгоре мъжът и има право и задължение да спи с друга жена пред нея. Уау Simple Smile
Сигурно в главата си си е представяла една прекрасна идилична къщичка, където Фред се прибира след тежък ден, а тя- свежа и отпочинала, го посреща и дискутират новите предизвикателства, и отпиват по чаша шампанско, докато Марта им сервира прекрасни ръчно отгледани зеленчуци и ароматен хляб. Фред я гледа с обожание и всичко е цветя и рози...браво на нея, обърна света, за да го постигне Simple Smile
Мда, поредната жена, която не знае какво иска, но го иска веднага. И като го получи, почва да се цупи. Simple Smile

# 304
  • Мнения: 1 807
Според мен тя и сега се опитва да го напътства и той само на моменти я реже, но очаквам да стане по гаден. Това е голямата ирония- той беше по пасивния и се колебаеше, тя го моделира и сега вече се обръща срещу нея. Според мен нейното е и някакъв религиозен фанатизъм- повярвала си е че Господ иска всичко това.   Иначе много пъти по време на филма си мислех как ние жените сме свикнали със свободата си и как пон1кога да ни е ще просто да сме едни обгрижвани принцеси, но сме забравили че годините в които други жени са се борили и жертвали за нашите права не са били чак токова отдавна

# 305
  • Мнения: 6 972
Мда, най-интересното е че Фред е бил според мен пасивния борец в тяхната връзка, това което виждам е че в миналото тя е била водещия борец в тяхното семейство, Фред е бил просто подкрепящ
Toй като цяло ми е един слизест, обръща се натам, накъдето духа вятъра. Голям мухльо и дори ми е странно какво е видяла една такава интелигентна и интересна жена в него.
На Серина ролята е много трудна. Аз предполагам, че си е представяла как светът ще стане един хубав еко био, с домашна храна, с весели дечица, играещи си по улиците, с по-малко суета и материализъм, а жените ще бъдат обгрижвани и оставени да хубавеят и да забавляват децата - въобще китни къщи с щастливи семейства и всеки си има роля. А после нещата се оказват толкова изкривени - реално, губят всякакви човешки права, всичко е под строг контрол, обикалят власти по улиците, всеки следи другия, налагат се физически наказания и мъчения, над реката висят трупове, в собствената й къща се самоубива прислужница, а ежедневието й е пълна самота и скука, принудена е да гука с някакви досадни кифли (другите съпруги), не може една книга да прочете и да се почувства човек поне за малко, а мъжа й не я отразява въобще.
Според мен това е причината да е толкова изперкала за дете - отчаяно търси нещо да й даде смисъл.

# 306
  • София
  • Мнения: 11 779
Той Фред не мога да разбера дали от вкъщи работи? Що пък да не влезне и да си вземе една книга и тайно да си чете? Егаси скуката е верно... Мен това ще ме влуди!

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 22:43 от Мацето

# 307
  • София
  • Мнения: 5 750
Според мен има наченко Серина да се промени. Показват я загрижена за детето. Бори се със себе си да приеме или не Джун. Как точно да се държи с нея. Мрази я за това, че не й се подчинява,  но вътрешно разбира болката й.
Според Серина  ще се обърне срещу системата.
И зравейте, зарибих се по сериала, и ви чета от известно време

# 308
  • Мнения: 48 023
На жените е забранено да четат. Първо провинение пръст, второ- ръка. А и всички се следят и докладват един друг. Доста рискува като си пийнаха с Мартата. Книга... Едва ли смее. Но е дейна жена и не я свърта. Плете, градинарства...

# 309
  • Мнения: 6 972
Да, плете, градинарства и рисува. В тишина. Сама.

# 310
  • Мнения: 1 042
Което пак като се замислим, сама си го е направила, няма много избор друг, освен да си го спазва. Щото следват пръст, ръка, после на стената. Но не виждам как ще помогне тя на Джун, защото на нея това дете и е спасителният сал.

# 311
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
И да пуши Grinning

# 312
  • Мнения: 1 807
Не вярвам детето да накара Серина да си промени отношението към Джун, напротив още повече ще я намрази и ще е благодарна на системата. От една страна тя знае, че би могла да има дете само по този извратен начин( Те го казаха - "по-добре не означава по-добре за всички" - важното е, че  за тях самите е по-добре), от друга тя чисто по женски й завижда и не може да се побере в кожата си, че някоя, която в нейните очи е недостойна може да ражда, а тя не.

# 313
  • Мнения: 25 350
Аз изгледах 5-ти епизод.
Стана ми мъчно за Ник. Той наистина обича Джун и искаше да й помогне, но за съжаление не успя.
Брачната церемония беше обща .. никой не знаеше за кого ще се жени, даже май не знаеха изобщо, че ще се женят. Ник остана доста изненадан като видя пръстените в кутията. Е, разбира се Фред и Серина направиха каквото трябваше, за да го оженят. Интересно жена му каква ще се окаже. Серина доста интересни съвети й даде .. Trollface

Бебето наистина се оказа много силно. Аз като видях как кърви Джун и реших, че ще го изгуби и ще се започне отново...

Значи Лелите имат право да пишат. Дано покажат каква е била леля Лидия преди. Много ми е интересно с какво се е занимавала.

Много, ама много ми е мъчно за Емили. Самата актриса изглежда толкова мила и крехка и с тези прекрасни очи.

Като казах актриса - Елизабет Мос наистина е страхотна. Не съм гледала "Момчетата от Медисън авеню" и не знам как е била там, но тук наистина е невероятна.

# 314
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
Леля Лидия си я представям като последната дупка на кавала преди- на касата в Уолмарт или на някоя забутана бензиностанция и сега избива яко комплекси

Общи условия

Активация на акаунт