The Handmaid's Tale

  • 61 903
  • 748
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 964
Тя ще поддаде ако Фред нещо сгафи или изчезне. Него обича и с него всичко понася Wink
Лека полека й опротивява. Обича го, но той започва да си позволява твърде ясно да демонстрира неуважение към нея, а такава силна и еманципирана жена (колкото и да е изперкала, цял живот интелект и ниво не се изтриват от съзнанието за няколко години) не може дълго да търпи такова отношение.

# 346
  • Мнения: 1 804
Може пък да има вътрешни борби в - в смисъл Фред(под наставлението на Серина) да се опълчи на онзи с противната физиономия - или като отбранителна позиция или от чиста амбиция и желание да го измести

# 347
  • Мнения: 25 350
Може пък да има вътрешни борби в - в смисъл Фред(под наставлението на Серина) да се опълчи на онзи с противната физиономия - или като отбранителна позиция или от чиста амбиция и желание да го измести
В последната серия се видя, че Серина може да му въздейства. Но в случая тя искаше да ожени Ник, защото мислеше за себе си. Фред също се повлия от нея, защото мислеше за себе си. Нали знае, че Ник е бащата на бебето и разбра, че проявява загриженост и към Джун...
Та може и да опита нещо такова, ако има шансове за му заеме мястото. Всеки случай няма да го направи, за да променя системата. Пък и доколкото разбирам те са Командири на някакво местно ниво. Големите, важните хора са във Вашингтон. За тях нищо не знаем какви са, що са... и в книгата не пише нищо за тях.

Има материал за показване и дано дадат на авторката да доразвие идеите си в сериала.

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 13:27 от Ани (AHИ)

# 348
  • Мнения: 1 804
О, изобщо не смятам, че те ще са водени от някакви дълбоки хуманни подбуди - личния интерес ще ги води и може да се опитат да променят по някакъв начин системата, точно за да е по добре за тях самите, а не за всички! Simple Smile

Аз не съм чела книгата и на мен онзи с противната физиономия ми изглеждаше като Биг Боса, а Фред високо в йерархията - все едно с ранг на министър!

# 349
  • Мнения: 25 350
Ами мисля, че на няколко пъти споменаха Вашингтон... ама се обърках в книгата или в сериала. Затова мисля, че не са те баш шефовете. Но може и да греша.

ssiillvvyy, прочети книгата. Много, ама много е добра.

# 350
  • София
  • Мнения: 11 767
В сериала със сигурност споменаха Вашингтон, Фред отиде командвка там

Книгата я имам, пишете на лични ако я искате

# 351
  • Мнения: X
Фред е от най-близките съратници, но изглежда е недолюбван от Шефа, за да го прати в провинцията. И ще изгърми - това вече е почти сигурно.

# 352
  • Мнения: 25 350
Фред е от най-близките съратници, но изглежда е недолюбван от Шефа, за да го прати в провинцията. И ще изгърми - това вече е почти сигурно.

ами той не е за долюбване Joy то са тайни стаи с книги, списания и т.н. То са посещения по бардаци.. макар че те и другите явно го правят. Или в столицата може би не си позволяват .. кой знае.
Със сигурност ще изгърми. И в епилога на книгата се споменава изгърмяването му.

# 353
  • Мнения: X
Много ми е интересно, като са им забранени книгите, познанието, науката, модерната индустрия и т. н., как произвеждат всичките тия пушкала? Как се лекува "висшият ешелон"? Ами нали технологиите са забранени, Фреди откъде имаше тоя лаптоп?

# 354
  • Мнения: 47 991
Книгите са забранени за жените
Други неща са забранени за всички
За елита...е ясно, че важат други правила, както винаги е било и винаги ще бъде

Лекарите...например в книгата казват, че има линейка, която чака при раждане, но лекари влизат в краен случай. Седят и чакат. Аборти и т.н. са забранени ест. Нямаме особено много детайли.

# 355
  • Мнения: 4 748
Някой има ли електронната книга?

# 356
  • София
  • Мнения: 11 767
Някой има ли електронната книга?

Пиши ми на лични мейла, ще ти я изпратя

# 357
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Здравейте, следя ви от доста време. Сериалът е страхотен. Има ли книгата някъде свободна в електронен вариант?

# 358
  • София
  • Мнения: 11 767
Здравейте, следя ви от доста време. Сериалът е страхотен. Има ли книгата някъде свободна в електронен вариант?

Ама не четете ли хора? В два поста пиша че я имам и че мога да ви я изпратя

# 359
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ами прочетох, но мислех, че сте си я свалили от някъде. Ще съм много благодарна, ако ми я пратите

Общи условия

Активация на акаунт