Защо Ви е страх да пишете в „Проблемно забременяване”?

  • 2 534
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Не,не,няма смисъл от ново "цепене" на форума,според мен.
Разни хора-разни проблеми,всеки може да си зададе въпроса където сметне че му е мястото,но не може да има за всеки проблем отделен подфорум.
Според мен има момичета,които още не са се ориентирали в обстановката,но и това ще стане с времето и ще си намерят мястото,където им е най-добре.
Има и други,които като че ли ги е страх че като отидат в проблемното и стават от "дефектните",нещо като заравяне на главата в пясъка.По същата причина има и такива,които не предприемат сериозни действия за откриване на проблема си,от страх като че ли да си признаят пред себе си,че има сериозна причина за безплодието.
Естествено е и е разбираемо,нека всеки си пише където му е уютно,но наистина там са компетентните мнения.
Информация и лечение му е майката,според мен!Но всеки сам си преценява.  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 825
И аз съм много съгласна с думите на Светли - основните теми в проблемното са за инсеминации, инвитро и т.н. , а има много момичета, които са точно по средата. Осъзнават че явно имат проблем, но не са стигнали до моментите, които се обсъждат в Проблемното. Аз бях точно там преди да забременея. След година опити бях абсолютно на ясно, че вероятността да има проблем е голяма, влизах и доста четях в другия подфорум, но нямах какво да кажа. Не се чувствах компетентна по въпросите които се обсъждаха там. После забременях, след аборта отново се чудих за кой форум съм, къде да пиша... предполага се вече, че проблема не е в забременяването и така продължих да си пиша в Искам бебе  Simple Smile но доста чета и в Проблемното.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Поради зачестилите теми, които според мен ще намерят повече адекватни отговори в проблемното- а именно след няколко спонтани аборта от днес променихме описанието на форума проблемно забременяване, но съм далеч от идеята, че ако само се прочита описанието хората биха са насочили в  кой от двата форума да пишат.
Колкото до група на момичета след извънмачточна или поредица от спонтанни аборти- няма никакъв проблем да се направи такава закована тема, просто трябваше някой да изяви желание и да пише или на мен или на колежката.
Нашата работа във форума е точно такава- да го направим полезен и уютен за всички, което означва, че можете да ни отправяте забележки или съвети какво искате в самия форум.

# 18
  • Мнения: 2 381
Забелязвам, че в седмичната тема на Искам бебе се засяга въпроси като цветна снимка, клостил, аспирин, прогестеронови препарати, но тези въпроси не се задават в Проблемно забременяване.
В искам бебе се предполага, че няма проблеми и едва ли ще се знаят отговорите на тези въпроси. Ако попитате в другата седмична тема, макар, че се обсъждат други въпроси вероятността да получите по- компетентен отговор е по- голяма. Това важи и за всички останали въпроси, свързани с други проблеми, несвързани с инсеминации и ин витро.

Съгласна съм, че тона там от време на време става рязък, но в повечето случаи е предизвикан от хора, които дават мнение без да мислят или са запознати с проблема много повърхностно.

Успех на всички. В крайна сметка всички Искаме Бебе Simple Smile

# 19
  • Мнения: 57
Аз съм нова, но влизах и в двата форума. И от двата лъха оптимизъм. Много ме трогнаха историите на момичета от "Проблемно забременяване", който имат щастлив край. Понякога и ние с повече време опити имаме нужда да се заредим с куража и ентусиазма на начинаещите. Съдя по себе си. Това, което бих казала преди месеци имам нужда да го чуя сега от другите. Никой  не  иска да има проблем със забременяването, но се случва. Кой се причините и защо при едни се случва по-лесно, а при други по-трудно е божа работа, но е добре да се подкрепяме и да си даваме кураж в трудни моменти. Извинявам се ако съм обременила с проблемите някои от момичетата, които опитват от 2-3 месеца. Но мисля, че и те има какво да научат от такива като мене.
Успех желая на всички! Heart Eyes

# 20
Моите очаквания от форумите не са свързани с оказване на емоционална и психологическа подкрепа. Сама трябва да се справя с  емоционално-психологическите си проблеми. Не мисля, че групите за подобна взаимопомощ имат наистина реален успех при всички. Защото какво ако разбера, че има и други като мен, това не премахва и не решава автоматично моите проблеми. Повече от ясно е, че има много сходни случаи. Моето подвизаване по форумите го свързвам по-скоро с това, че успях да намеря координати на лекари и клиники, които нямаше откъде да науча и да прочета в нета материали за моето състояние. Не очаквам от момичетата тук да ми поставят диагноза или да ми разчитат резултатите от изследванията. Те едва ли са компетентни да сторят това.  Има нещо вярно обаче и в твърдението, че струпани на едно място хора само с проблеми (малки или големи) може да има и негативен ефект, който да засили емоциите, свързани с неуспеха. Дразни ме обаче, когато хора, с които реално никога няма да искам да се запозная, ме квалифицират с разни имена, без да ме познават. Вярно, че емоцията понякога надделява и се казват повечко неща с по-остър тон, но трябва да се въздържаме от квалификации и да обсъждаме само изказаните мнения, а не и хората (още повече, когато не ги познаваме). По-важното е да получим адекватен отговор на въпроса си  без значение в кой форум  това ще стане. Разделението на двата подфорума го намирам по-скоро за формално. Успех на всички!

# 21
Ами аз мисля, че тук "въздуха който витае около нас" е по-спокоен и дружелюбен. Много е важно, когато искаш бебе да срещнеш позитивни и усмихнати хора. Писала съм в проблемно, нахокаха ме едно хубаво и някак не ми се ще пак да се пробвам... Макар, че наистина и там срещнах много добронамереност. Оставам с впечатление, че когато се бориш с проблема се озлобяваш. Аз не искам това за себе си, искам като видя бебе все да ми става така драго на душата, а не да се тюхкам и вайкам, че аз нямам мое и да се тръшкам обляна в сълзи. Мисля че точно този позитивизъм може да се запази тук ето защо не искам да пиша в проблемно. Иначе и аз съм за там, но пък мога и да си разменям бележки с по-компетентните и по-знаещите от мене!

Целувки на всички и много  EFP този хубав топъл месец!

# 22
  • Мнения: 7 716
Откакто преди време случайно пишейки дадена дума в Гугъл излезе тема от бг-мамма, разбрах отговорността на нашия форум.

Оттогава съм рязка и безкомпромисна /и ще продължавам да бъда!/ с някои девойки, които се изказват "компетентно и авторитетно", а всъщност съветите и нещата, които пишат определено могат на навредят на незнаещите.

И хич не ме интересува дали някой ме обича или не.
За мен единственото важно нещо е да се дават правилни съвети. Точно, ясно и кратко.

Никога не съм била рязка с някой, който не знае нещо и пита!
Рязка съм /и ще продължавам да бъда/ със "знаещите"!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Колкото до група на момичета след извънмачточна или поредица от спонтанни аборти- няма никакъв проблем да се направи такава закована тема, просто трябваше някой да изяви желание и да пише или на мен или на колежката.
Нашата работа във форума е точно такава- да го направим полезен и уютен за всички, което означва, че можете да ни отправяте забележки или съвети какво искате в самия форум.

Аз гласувам "ЗА" такава закована тема - "Извънматочна и след това" или каквото заглавие вие прецените.
По повод писането на бележка до модератор, не съм го направила, защото досега съм пробвала 2 пъти и нямаше резултат. Затова предпочетох да дам предложение във форума, за да могат повече момичета да се изкажат по него.

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Темите се оформят, едната е пусната и закована.
Колкото до предложения, дори и да не е на модератор, можеше да пуснете темав самия форум и да направим такива теми. Другите заковани за ин-витро и инсеминация възникнаха  по желание на другите потребители.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз пишех изцяло в Проблемното,но вече пиша и на двете места,защото хем имам проблем-хем искам бебе. Grinning Crazy
 А за момичетата с извънматочно-ами момичета ,аз мисля че вие също можете да потърсите информация и да я пратите на модераторите.Ето например Мари от проблемното имаше проблем и листериоза и момичето ни предостави много полезна статия за нея.Сега с това не искам да ви обидя,че чаката наготово или нещо такова,а само да кажа,че всяка намерена от вас информация и постната,ще бъде полезна за другите момичета.
 Успех на всички ни с бебеправенето,рано или късно всички ще станем майки!

# 26
  • Мнения: 2 120
Лично аз чета проблемно, понякога пиша. Повече чета.
Не смятам да натоварвам този форум с мои неща, докато не започна с първата инсеминация.

И още нещо в `Проблемно` можете да намерите доста компетентни съвети ако дълго време бебе няма.
В `Искам бебе` не считам, че новите момичета се стресират от спонтанни аборти и други, защото обикновено им казваме, колко време трябва да опитват преди да започнат да търсят помощ.

Успех на всички, където и да решите да пишете

# 27
  • Мнения: 3 376
Ох, момичета, след повече от 2 години прекарани в БГ-Мамма вече почти нямам сили да пиша... Нито в Проблемното, нито тука. Когато бях новичка, бях активна участничка в седмичната тема на "Искам бебе" (в стария общ форум по-рядко пишех, но всичко четях).  Тогава още лекарите ме уверяваха, че въпреки гинекологичната операция и др проблеми бебето има всички шансове да стане от само себе си, така че не се навъртах много в Проблемното. Сега, когато е очевидно, че проблем има, би следвало да почна да пиша в Проблемното. Но нямам сили Tired Много ми се иска понякога да изкрещя в седмичната тема: "Обърнете ми внимание, отчаяна съм, искам вече бебеее...", но знам, че всеки е на този хал и освен това стиснатите палци на съфорумките в повечето случаи не помагат... И да науча двойно повече за инсетата, клостила и инвитрото, пак може да не се стигне до успех (скоро). Та за това не ми се пише. Не съм и достатъчно компетентна да давам съвети на другите. НО за сметка на това всичко чета и бъдете сигурни, че помня почти всички подробности, които сте споделили, за вашето лечение Peace

# 28
  • Мнения: 456
Аз само искам да кажа, че напално разбирам всички момичета които не искат да пишат в Проблемно. Няколко пъти поглеждам темите и разговорите там и направо се хващам за главата. Постояно има някакви спорове, хората са агресивни един към друг, заяждат се.... нито веднаж не сам видяла такова държание тук!!! Сега набързичко погледнах темата за промяна на името на подфорума и пак... Как може и на такава тема все да се манери някои да се заяжда... Но както и да е. Аз нямам право да съдя никого. Обикновено трудностите в живота узлобяват хората, и с това си обяснявам 'по-узлобения' форум Проблемно...

# 29
  • Мнения: 1 029
Вярно е, че има няколко директни момичета, но защо им се връзвате бе, мацки!Или им отговаряте или ги подминавате като пътни знаци.
От нас зависи как ще го направим.
Там е мястото на всички с проблеми, всички го знаете!!!
И от всички там зависи как ще е настроението вътре.
Наистина няма нужда тук момичетата да разбират страшните неща, защото това само ги плаши излишно.
Успех на всички!!!
И не забравяйте, това е мое лично мнение.

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 20:16 от danidan

Общи условия

Активация на акаунт