Бригада "Нов дом" - 2

  • 92 811
  • 773
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 46 518
plm_79, така е за технологичното време Peace имах предвид, че ако е един човек трябва да направи първо банята, после да започне да боядисва стени, след това врати, физически не може да прави всичко едновременно, а при бригада се получава.

# 121
  • Мнения: 389
Така е, да.Има си възможност, защото се правят повече помещения и може да се работят различни неща.Тези може би ги пришпорват или пък така си работят, но се вижда какво става.Един грундира, друг нещо кърти, вдига прах, набива се.По едно време се видя, че един боядисваше една стена, а друг нещо дошпакловаше на съседната.Явно им се натрупват нещата и става мазало.Може би искат да спестят някакви пари, например от задържане на телевизионната техника или друго, знам ли.А и изглежда по-атрактивно, като се каже, че са свършили всичко за една седмица.То и самото предаване акцентира повече към други неща.Въпреки всичко е голяма помощ за тези хора и е 100 пъти по-добре.Според мен, в случая плюсовете са повече от някои недостатъци.

# 122
  • Мнения: 72
Като цяло добре бяха този път.
Но това за отоплението и мен ме учуди, вероятно имат някакъв друг вариант, но не са го показали.
Забележката ми е - при толкова много хора, и при къща, която позволява всичко, можеха да направят бокса в хола, и кухнята да остане за спалня за майката. Жената е болна, има нужда от почивка. Момичетата са големи, могат да готвят, чистят и т.н. в дневната, а тя да си почива. Ако бяха в гарсониера много ясно, че ще спи в хола, няма къде, но при такава възможност...

И на мен не ми хареса, че майката ще спи на разтегателен диван в хола - много неудобно. В хола имаше огромен гардероб - много никакво седеше. Ако бяха направили кухнята - спалня, то тогава трябваше да избиват тръби в хола, а едва ли им се занимава  Laughing Според мен затова го измислиха по този начин.

Иначе не мога да съм толкова критична, при положение, че всичко го правят безвъзмездно. Със сигурност хората ще се чувстват по-добре сега, отколкото преди. Радвам се за тях, дано майката се оправи. Cry

# 123
  • Мнения: 46 518
Ами то вода нямаше, а местенето на тръбите е много бързо и лесно, правили сме го вкъщи, за часове става, пък в тухла нямаше и да усетят.
В друг апартамент го направиха (чак се учудих Laughing). Вече си мисля, че двама работят по проектите, някои са доста добре, други - напълно нефункционални.
Остава и вариантът собствениците да искат така, но не намирам логична причина човек да откаже да има собствена стая...

Иначе не мога да съм толкова критична, при положение, че всичко го правят безвъзмездно. Със сигурност хората ще се чувстват по-добре сега, отколкото преди. Радвам се за тях, дано майката се оправи. Cry
Така е. Но ако не е направено, както трябва, след 2-3 г. ще е в същото положение, имам предвид мухъл, течове, печка без гръб, която маже стената и подобни.

Също и би трябвало да дават някакъв пример на другите хора за основни неща. Не може да сложиш бюрата в дъното на стаята или с/у стена, при положение, че имаш прозорци. Това го правят в почти всяко предаване, без значение каква е стаята. Има основни неща, които трябва да се спазват, не просто да ги нахвърлят, защото е безплатно. Научи тези хора как трябва да пада светлината като децата им седнат на бюрото, нищо, че е безплатно за тях, подобни грешки внасят съмнения за компетентността на екипа.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 1 857
За мен проекта е хубав, но за жалост в някои случаи правят мечешка услуга. Тези хора нямат пари, а те им изхвърлиха печката!!! С какво ще се отопляват зимата, доста ще им е скъпо на ток. Иначе ми хареса ремонта, но пусто тая бригада си прави антиреклама. Никога не бих ги наела, тъй като доста мърляво работят. Да без пари е ама все пак...

Не е без пари. На бригадата им плащат от предаването и то достатъчно.

# 125
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
От какъв зор пък трябва такъв тежък ремонт да се бърза да стане готово за 5  дни. Поне двойно повече време трябва. И това бързане,че трябва да се и декорира... няма лошо де, ама ми прилича на  нещо „ като няма  хляб, яжте пасти”.

# 126
  • Мнения: 46 518
Защото бюджетът в надници явно е за толкова, иначе трябва да се вадят още пари.
Или просто по сценарий. Всеки път преиграват - ау, оу, и накрая, разбира се, са готови в срок. Един, два, три пъти - ок, но... досадно е вече.

# 127
  • Мнения: 226
Имах предвид, че самото семейство не дава парите и не може да предявява някакви претенции. Ще ми се да се стараят малко повече.
А не знам дали ви направи впечатление на момченцето колко му беше къса косата през първия ден, а после колко е по-дълга. Това ме доведе до мисълта, че не се снима само за 5 дена.
 

# 128
  • Мнения: 2 909
Това беше краят на сезона  Peace

# 129
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
От какъв зор пък трябва такъв тежък ремонт да се бърза да стане готово за 5  дни. Поне двойно повече време трябва. И това бързане,че трябва да се и декорира... няма лошо де, ама ми прилича на  нещо „ като няма  хляб, яжте пасти”.
В последното предаване жената каза нещо от сорта: "Тази седмица извън къщи ми се стори много дълга". Което ме навежда на мисълта, че може и да не са точно по 5 дни ремонтите. Thinking Освен това не вярвам, че което и да е семейство ще успее да си изнесе багажа за 15 минути.
Предполагам, че са определили условно този срок и вечното тюхкане, че няма време е с цел да вкарат малко екшън и драматизъм в предаването.
Съжалявам, че вече свърши сезонът и се надявам да продължат и с трети.

# 130
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
О, изнасянето на багажа за 15 минути пък хич не го вярвам. Че не просто дрехи да изнесат, ами и цялата покъщина, никакъв шанс!

# 131
  • Мнения: 46 518
Май само дрехи за няколко дни си взимат, а останалото екипът разчиства.

# 132
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Едва ли екипът им разчиства багажа, нали някои вещи ги изхвърлят, а други ги запазват. Този подбор би трябвало да го извършват семействата.

# 133
  • Мнения: 46 518
В едно от предаванията видях майсторите да изнасят чинии, чаши и т.н., затова така си помислих.
Според мен през някой от следващите дни собствениците идват и казват какво да остане и да се подреди в новите мебели и какво да се махне.
Но може и сами да ги изнасят първия ден, който е срит за нас Peace

# 134
  • София
  • Мнения: 11 575
Според мен нещата се случват в два различни дни, в единият е малък екип само с Мария и оператор и отиват да съобщят, а на следващият идва бригадата. Даже може и да е през няколко дни, сигурна съм, че бригадата не започва директно, първо се оглежда кое, как и правят бърз проект. Вс пак те къртят, трябва да се проучи откъде минават тръби, ел.инсталация. Може и да греша, разбира се.

Но този елемент не ме дразни, най-малкото създават шоу за децата, пък сигурно след това им обясняват, че няма нужда да бързат толкова.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт