Клиника Малинов - клиниката сбъдваща мечти :) Тема 25

  • 70 603
  • 608
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 16 872
Днес бях в клиниката, нямаше никакви хора, нито на регистратура, нито чакащи по кабинети, нито в отделението на ет.2.
А относно "забавянето", каквото и да визира в него Мари, др. Калчев направи и невъзможното, за да си обгрижи пациентките си до последния му ден и не само, ами имаше и съответния успех. Да не забравяме, колко време изкара работейки в не много хармонична обстановка.
Животът продължава, а др. Калчев продължава да се развива с пълна сила - на конгрес е за сертификат "Master of reproductive surgery". Нека повече лекари вземат пример от него и не спират да се развиват дори когато имат опита и името зад гърба си Peace

Пс: аз за себе си не вярвам особено във въпросното предаване на БНТ. Просто монтажът е направен така, че да изпъкне едно име, а да не забравяме все пак кой му водеше хирургическите интервенции ( много се бяха постарали да изрежат др. Калчев, ама нямаше как).

Успех на всички!

# 376
  • Мнения: 6 039
Браво на док. Той си е "master" от много отдавна. Предполагам, че Мари визира това, че в момента доктор Калчев не приема пациенти никъде, което много скоро ще се промени. Прекалено много вярваме в него и му имаме доверие, че да го сменим заради някакво кратко забавяне.

# 377
  • Мнения: 3 126
Разбира се, че д-р Калчев оперира, то се вижда Simple Smile

# 378
  • Мнения: 7
Здравейте момичета. Нова съм във форума и имам едно питане към вас. Направих си имунологични и генетични изследвания при доц. Русев , както и В12,ТСН и витамин Д, тъй като имам два спонтанни аборта в 4 и в 5 г.с.Изследванията показаха недостатъчност на В12 и доцента ми назначи 7 инжекции по 1000 гами през 5 дни.Но трябвало задължително да са МЕТИЛ, тъй като организмът ми не го усвоявя. Търсих, но навсякъде ми казват, че имат само обикновен В12 и ми предлагат таблети за под езика. Опитах се да се свържа с доцента, но не ми вдига.Писах и имейл , но не отговаря и на него. Моля ви за съвет кое от двете да взема- инжикции или таблети? Благодаря ви предварително.

# 379
  • Мнения: 16 872
Аз мисля, че няма смисъл да взимаш инжекции, при положение, че не можеш да усвояваш.
Доз. Русев беше отпуск мин.седмица, на личния тел.отговаря след 17ч, а на мен ми отговори на мейл след 2 дни. Спопед мен изчакай да се свържеш с него преди да направиш покупката. Няма да е фатално още няколко дни.  Peace
Здравейте момичета. Нова съм във форума и имам едно питане към вас. Направих си имунологични и генетични изследвания при доц. Русев , както и В12,ТСН и витамин Д, тъй като имам два спонтанни аборта в 4 и в 5 г.с.Изследванията показаха недостатъчност на В12 и доцента ми назначи 7 инжекции по 1000 гами през 5 дни.Но трябвало задължително да са МЕТИЛ, тъй като организмът ми не го усвоявя. Търсих, но навсякъде ми казват, че имат само обикновен В12 и ми предлагат таблети за под езика. Опитах се да се свържа с доцента, но не ми вдига.Писах и имейл , но не отговаря и на него. Моля ви за съвет кое от двете да взема- инжикции или таблети? Благодаря ви предварително.

# 380
  • София
  • Мнения: 7 491
Вени, аз не съм чувала да има Б12 инжекции метилирани. Метилкобаламин има само спрей и таблетки. Когато наваксаш с нивата на Б12, можеш да вземеш метилкобаламин таблетки, и също метилфолат (Неофолик Мета) за Б9.
Възможно ли е да си се объркала - инжекциите да трябва да са нормални, а след това да трябва да пиеш метилкобаламин?

# 381
  • Мнения: 16 872
Как тогава организъм, който не може да усвоява обикновената форма си набавя необходимото от инжекциите  newsm78 newsm78
Аз не съм се задълбочавала, ама ти си моята енциклопедия  Hug
Вени, аз не съм чувала да има Б12 инжекции метилирани. Метилкобаламин има само спрей и таблетки. Когато наваксаш с нивата на Б12, можеш да вземеш метилкобаламин таблетки, и също метилфолат (Неофолик Мета) за Б9.
Възможно ли е да си се объркала - инжекциите да трябва да са нормални, а след това да трябва да пиеш метилкобаламин?

# 382
  • Мнения: 7
Ами може и да не съм го разбрала,но в аптеките ми казват ,че такива ампули мога да намеря в Гърция, значи има такива но не тук и точно затова незнам какво да правя. Ще опитам и утре да се свържа с доцента да го доуточним.

# 383
  • София
  • Мнения: 85
И според мен си се объркала, прави си инжекциите 1000 гами и после продължаваш с метилирана версия каквото си избереш, спрей или подезични. Аз бях така само че 5 инжекции през 5 дни.

# 384
  • Мнения: 7
Вие също ли не сте могла да го усвоявате?
И според мен си се объркала, прави си инжекциите 1000 гами и после продължаваш с метилирана версия каквото си избереш, спрей или подезични. Аз бях така само че 5 инжекции през 5 дни.

# 385
  • София
  • Мнения: 7 491
Вени,
аз имам мутация в гена на MTHFR и оттам - понижено усвояване на Б9 и Б12. Просто нивото на Б12 ми е в долния край на референтните стойности и не се налагат инжекции за момента.
Предполагам че инжекциите поради формата си се усвояват по-добре и по-бързо. После като се справиш с дефицита можеш да поддържаш нивото с таблетки или спрей.
Пиши после какво ти е отговорил доц. Русев.

# 386
  • Мнения: 7
Здравейте отново момичета,благодаря ви че веднага се включихте за да ми отговорите на питането. След многото неуспешни опити да се свържа с доцента (в четвъртък му писах имейл, а днес цял ден има пациентки най-вероятно и не вдига като ме свързват от регистратура) реших,че щом няма метилирани ампули никъде в тукашните аптеки да си взема обикновените, тъй като изгубих достатъчно време( след като получих изследванията и заключението от доцента пак неможах да се свържа цяла седмица и на стационарния и на мобилния ) да ги започна и ще се наложи да изчакаме още цял месец до вливанията. А когато отговори ще ви кажа какво е писал. Благодаря  отново!!!

# 387
  • Мнения: 16 872
Доцентът винаги предупреждава пациентките да го търсят след 17ч./ написах го в предния си пост/. Ако е спешен случай се пише смс, защото има много обаждания и му е трудно да отговори на всички. Все пак и той има нужда от почивка.

# 388
  • Мнения: 7
Разбира се че има нужда от почивка и със сигурност не може да отговори на всички обаждания. В никакъв случай не го упреквам нито злословя по негов адрес. Напротив. Това беше единственият лекар, който ми обърна внимание след др. Калчев. На мен също ми каза да го търся след 17:00 часа но не отговаряше.
Доцентът винаги предупреждава пациентките да го търсят след 17ч./ написах го в предния си пост/. Ако е спешен случай се пише смс, защото има много обаждания и му е трудно да отговори на всички. Все пак и той има нужда от почивка.

# 389
  • Мнения: 16 872
За съжаление има много момичета с проблеми и му е трудно след работно време с всичките обаждания, затова и споменах за смс-ите. Но според мен ще ти отговори на мейла. Надявам се да е скоро, за да не губиш време  Peace

Общи условия

Активация на акаунт