Любители на котки - Тема 114

  • 47 687
  • 740
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 406
Ивекс, , аз от там козметика купувам и се чуди защо има и котешки паучове Wink

Милото, дано си намери домче Hug
И аз не мога, 3 имам и сме в боксониера. Не, че не няма да се справя, но съм под наем и само ми правят проблеми, а те са толкова добрички.

Е сега се карах с един бегло познат, подарявал черна ангорка на 10 месеца. Какво, гледал я до сега, почнала да проявява характер и не я ще ooooh!

# 481
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Aз май съм много неразбрала и тъпа, ама момичета, какво е ДМ?
Не си тъпа  Grinning

# 482
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
О, такива познати имам и аз, котето започнало да щъка, осъзнало се, на 5 месеца и видях, че го подаряват, не можели да го гледат повече, за съжаление и такива хора има.

Мен ме е яд, че заради Топче не можем да приберем някое от котенцата, трябвало да го пазим много, а така ми се искаше да гледам пак бебе, няма по-голяма радост от това, а и ще го спася, а сега само го мисля това при брат ми и онези при другата котка.

# 483
  • Мнения: 3 248
За оченцата: лайка или сребърна вода или физиологичен разтвор, докато не ги види лекар.

За храната: не им давайте хляб и манджи. Ако са на по месец все още имат нужда от мляко + качествена храна с много месо, други животински продукти и влажност.

# 484
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Да, вярно, физиологичния разтвор, освен че им капех капки, често им чистех очичките точно с това, важното е да не са затворени, ако има секрет го изчистете внимателно.

# 485
  • София
  • Мнения: 4 899
В зоомагазините имат храни за бебета, но не се подлъгвай, ако ти предложат гранули, малки са за тях.
Моето котенце като го прибрахме беше точно на около месец-месец и седмица. Категорично отказа сухото мляко за котенца, но нападна гранулите за бебета с апетит. Номерът е да не им се дават сухи, защото зъбките не са заякнали толкова. Накисвах ги в топла вода да омекнат. Купих 2кг Роял Канин за бебета. Едва от два дни му давам сухата храна наистина суха и вече се спрява, но вече е на около 3 месеца. Пауч да не види. В сухата храна има всичко, от което се нуждае растящото котенце и до 1 година може да се храни с храната за бебета - така ми каза вет.
Ето тази храна съм му взела:
Скрит текст:

# 486
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Ако ще му давате тази храна, предложете някои хубави паучове на котето.
На тази съдържанието е отчайващо, пък цената много висока, хранила съм Топче с тази за персийци, много съжалявам, че късно научих някои неща.

# 487
  • Мнения: 9 991
Това как в суха храна за 20 лв. килограма в която имало всичко, като се има предвид, че толкова струва кило Сьомга, ми иде да се гръмна. Звучи ми като "електролитите" от филма " Власт на идиотите".

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 22:03 от adelinda

# 488
  • София
  • Мнения: 13 154
Чудя се дали Наско ще оцелее тази нощ или не?  Laughing  Нарязах около 200-250 гр. пилешки сърца. Госпожицата подуши и се фръцна. Киро похапна с неохота и остави половината. Наско изяде своето ядене, после обиколи и другите купи.  hahaha Сега се оттегли да храносмила.  hahaha hahaha hahaha

# 489
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Рафаела глътна муха и я водиха на доктор, защото се чуваше един хриплив звук. Може би мухата е бръмчала недоглътната, прокарахме я с паста. Намазала е лакомства при доктора.

# 490
  • София
  • Мнения: 8 348
това с мухата ме разсмя

пенсионера ми не се чуства най-добре тия дни, един такъв изпосталял, залитащ
мъчно ми е да го гледам такъв, ама няма и какво да го правя
иначе си папа момчето, и от другия край още всичко си излиза както си е редно

моите кифли не ядат сурова карантия
и варена също
последния път бяха много възмутени от мен и си заобикаляха купичките отдалече

# 491
  • Мнения: 4 406
Та като говорих, че се подарява черен ангорски котарак на 10 месеца, разбрах каква е основната причина, Цитирам дословно " Пика където си поиска.ака в тоалетната". Говорих за кастрация и много други неща...
Горкото, дано си намери добри, разбрани и обичливи стопани.

А ние сме с бълхи. И четиримата hahaha. Сега чакам нещо да отвори.

# 492
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
пенсионера ми не се чуства най-добре тия дни, един такъв изпосталял, залитащ
Някакви витаминки му дай, аз давах на зайчето на Витабон, но те са твърди, може да ги размекнеш с вода на кашичка или да ги стриеш на прах и да поръсиш храната. Има и течни витамини. За залитането давах Рескю във водата за пиене, по описание не са точно за залитане, но някак бях убедена, че те са правилните. То и времето е едно никакво, събудих се с главоболие.

# 493
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Та като говорих, че се подарява черен ангорски котарак на 10 месеца, разбрах каква е основната причина, Цитирам дословно " Пика където си поиска.ака в тоалетната". Говорих за кастрация и много други неща...
Горкото, дано си намери добри, разбрани и обичливи стопани.

Изключително ниска култура, дано си намери стопани, които ще се погрижат за него.

# 494
  • София
  • Мнения: 13 154
Та като говорих, че се подарява черен ангорски котарак на 10 месеца, разбрах каква е основната причина, Цитирам дословно " Пика където си поиска.ака в тоалетната". Говорих за кастрация и много други неща... 
За кастрацията е ясно, но има котки, които искат отделни тоалетни за малката и голямата работа. Поне това могат да пробват.

А ние сме с бълхи. И четиримата hahaha. Сега чакам нещо да отвори.
А честито!  hahaha hahaha hahaha

Рафаела глътна муха и я водиха на доктор, защото се чуваше един хриплив звук. Може би мухата е бръмчала недоглътната, прокарахме я с паста. Намазала е лакомства при доктора.
Joy Joy Joy


Не познах за Наско.  Laughing Горкият, гладен е останал! Посред нощите събори пакета със суха храна и се самообслужи.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт