Любители на котки - Тема 114

  • 47 681
  • 740
  •   1
Отговори
# 540
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
За храните е писано много, в това число и за РК, Епона от сума ти време повтаря като грамофонна плоча какво трябва да се гледа когато се избира храна, на мен ми е пределно ясно, че не всички хора могат да си позволят такъв разход, защото и гранулите са скъпи и мократа храна, но е хубаво тези неща да се знаят, на когото му е интересно може да потърси с търсачката из старите теми и дискусии има водени много, спорове тоже.

Kally May, малък е още, хранете го 3 пъти дневно, хубаво е да спазваш препоръката за допустимата дневна дажба.

# 541
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Е, щом е на 3-4 месеца е нормално да се храни по три пъти на ден. Написаното за Уискас беше по повод на по-горен коментар, не на този за Томчо. Ами да и Роял-ът е скапана храна се оказа след достатъчно четене. Може да започне да ти прави номера с гранулите само ако много , ама много харесва паучове и консерви. Ще започне да се лигави  и да си търси само тях. Зависи си от котето и според това и ти действаш. Точно поради тази причина  аз давам мокра храна само в събота или неделя.

# 542
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Всичко зависи от животното, както писах Топче яде и от двете на всяко хранене, но първо си хапва малко от гранулите, след това от филенцата, досега никога не е започнал да се храни първо от мократа храна.

В този ред на мисли, Алечка, как сте с Бела? Прави ли още бойкоти? Laughing

# 543
  • Мнения: 257
По въпроса с храненето - Морис почти до петия месец ядеше по четири-пет пъти на ден. Един пауч дневно и го деляхме на равни порции. Така бяхме инструктирани от вет. Обяснението беше, че докато са малки още нямат усещане за ситост и са склонни да плюскат до откат - като куче. Затова ако му сипеш всичкото за деня наведнъж, той ще го омете за минути, ще преяде, и вероятно ще повърне (или поне ще се разхълца).

Като пораснат вече може да се оставя храна за целия ден, или да слагаш сутрин и вечер. Повечето котки си хапват по няколко хапки през час-два и така храната в паничката постепенно намалява, а те са вечно сити Simple Smile

Искам да ви кажа нещо за скъпата и евтината храна, пък вие си преценете. Когато хранехме основно с Уискас + гранули от Кауфланд за 3-4 лв пакета - храната на Морис излизаше общо около 40-45 лв. на месец.

Сега храня само с гранули висок клас - един пакет от 2 кг. струва 35 лв. и стига криво-ляво за цял месец. Като добавим по 1 пауч Уискас на седмица, защото проклетото не е отвикнало от тях още и не иска друга храна... Теглим чертата и пак храната е 40 лв. месечно.

Оказва се, че няма никаква разлика в цената. Ако има - то тя едва ли е повече от 5 лв. Разликата е единствено в количеството поета храна, качеството на самата храна, честотата (и формата) на изхождането по нужда, състоянието на котката, и т.н.

# 544
  • София
  • Мнения: 4 899
Благодаря много за отговорите  bouquet
Разбирам, че РК не е добра храна. Чета ви за Аплаус и взех такива паучове.
elhitza спомена Shesir. Каква друга бихте препоръчали?

# 545
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Абсолютно е вярно, качествената храна се отразява благоприятно на животното, както за здравословното му състояние така има отражение и върху козината, нашият е дългокосмест и грижите за четината са двойни, да не кажа тройни, помня в една от темите Адрѝ беше качила снимки на нейните две котки и кученцето, разликата беше огромна.

# 546
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Благодаря много за отговорите  bouquet
Разбирам, че РК не е добра храна. Чета ви за Аплаус и взех такива паучове.
elhitza спомена Shesir. Каква друга бихте препоръчали?

Само дето съм допуснала грешка при изписването - Schesir:)
консерви и паучове - Nuevo, Schesir, Applaws,Carny, Brit care, Stuzzy cat, Tundra

суха храна
Applaws, Brit care,Taste of the wild, Genesis Canada ,Sams field, Orijen, Acana

Със сигурност има и други.  Аз храня с Brit care и Taste of the Wild  от гранулите. Все пак всеки според възможностите си. Някой ден може  да мине и на нещо друго за разнообразие дотолкова доколкото това  е необходимо изобщо на котките...А пък и зависи дали избраната от нас  храна ще се хареса достатъчно на животинчето.

# 547
  • София
  • Мнения: 8 348
Brit care имат разновидности, моите ги ядат всичките
Taste of the Wild съм купувала два вида, и двата ги ядат

 и вярно, пенсионера е без кучешки зъби, сенилен и малко сляп, но е с хубава козина
а аз съм имала достатъчно години галене, за да му познавам козината

за съжаление има жестоки налепи по зъбите, но с тях ще си е доживот
не дъвче а направо гълта сухата храна, явно не му е чак такава драма

# 548
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Някои от посочените от вас храни мисля, че ги имаше в един не толкова хубав списък, ако не ме мързи ще го потърся.

# 549
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
http://stopanimalcrueltybg.blogspot.fr/2015/09/blog-post_20.html?spref=fb&m=1

# 550
  • Мнения: 14 308


В този ред на мисли, Алечка, как сте с Бела? Прави ли още бойкоти? Laughing

Ивексче, благодаря, че питаш  Hug Нямам много време и само надничам, честит рожден ден на Топче от нас, да го намачкаш  Hug

Прави ами, говедо. Снощи закъсняхме с прибирането и тя ни посреща с писъци. Отивам, купичката празна, тя вие. Викам си сега е моментът да дам чиста храна. Сипвам, мръсен поглед и не бутва. Точно 3 гранули сложих от нейната и яде... Ама пак добре де, яде предимно Taste of the wild, от другата половин килограм отива за около 3 седмици. Заглади косъма и не повръща. Яде и от нашето месо, когато вечеряме. Слагам и чинийка на дивана до мен  hahaha Ако, обаче,  и сложа на нейното място не яде. Луда работа  Mr. Green
По-интересното е, че и Шошо и на брат ми котката отказват да ядат Taste of the wild, ако не е месена с боклучавата храна. Голямо главоболене  с тия котки и тия храни.

# 551
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
не дъвче а направо гълта сухата храна, явно не му е чак такава драма
Защо не мокриш гранулите, поне да са по-меки в стомаха.

# 552
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Те котките не дъвчат, Топче докато ядеше "бебешките" ги гълташе направо, тези сега ги чупи.

pepi:), благодаря, точно това е. Confused
Алечка  Joy Мислех, че си е променила малко поведението, но тя и Топче май са от едно тесто.

# 553
  • Мнения: 5 508
Момичета, искам съвет. С какво мога да унищожа бълхите на улична котка, която е абсурд да ме остави да я изкъпя? От вета взех една ампула от онези, които се слагат на врата, но гледам, че ефекта не е особено добър Thinking Намалели са, но все още има. Ясно е, че няма съвсем да се изчисти, но поне да я облекча малко от малко.

# 554
  • София
  • Мнения: 8 348
Котьо защото мокрени не ги харесваме
пробвах, седят си с дни, мухлясват
това, че ядем без драми сухата храна, не значи, че не сме капризи

за обезпаразитяване, пак капки на врата
след две седмици

Общи условия

Активация на акаунт