Любители на котки - Тема 114

  • 47 833
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 521
Нека реагира така на хора,които гледат така котките си,но не и на мен,която гледам котката си като писано яйце и нямам намерения да я измъчвам,като я оставя да се разгонва до живот...

# 676
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
В тази тема са "минавали" много хора, някои уж искащи съвет и накрая животно се подарява в ОЛХ, защото акито му миришело, не се засягай и пак казвам добре дошла, всяко ново котешко попълнение ме радва много. bouquet

# 677
  • Мнения: 1 521
Хора всякакви...
НИКОГА не бих си махнала котката. Само при мисълта,че ще ходим на почивка изпадам в тих ужас,че ще трябва да я оставя и да накарам някой /майка,леля/ да ходи да я гледа. Страшно много ми липсва,когато не сме заедно вкъщи.
За сметка на това едни познати наскоро подариха кучето си,което е на 5години,понеже не могат да се грижат за него вече  ooooh! ooooh! ooooh!

# 678
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
Има и такива хора, да, случаи бол, както и в темата, така и извън нея.
Не се притеснявай, важното е, че ще има кой да я наглежда, да почиства, да дава храна, знам как се чувстваш, аз съм същата, че и по-зле. Joy
Ние мъкнем котката навсякъде, просто нямаме избор.

# 679
  • Мнения: 9 991
Мадлен, добре дошла! Има клиники, в които можеш да я оставиш на стационар, до другия ден. Срашното ще е минало и стреса за теб по-малък.

# 680
  • Мнения: 4 275
Четерилинке, знам, че реагираш много емоционално, когато се заговори за нуждата от кастриране и почти свикнах с начина, по който пишеш за това, но в случая беше излишно  Peace


+1  Peace

# 681
  • София
  • Мнения: 11 708
Мадлен, добре дошла! Има клиники, в които можеш да я оставиш на стационар, до другия ден. Срашното ще е минало и стреса за теб по-малък.

Стресът за котката обаче ще е по-голям, когато се е освестила напълно и не си е вкъщи. Ние я заведохме сутринта към 10, операцията  беше в два, след като излязоха изследванията и си я прибрахме в 10 вечерта. Съответно аз не спах, за да я следя дали няма да има проблем, но тя си спа безотказно. Не казвам, че всеки трябва така да прави, споделям моя опит и това, което аз избрах.

# 682
  • Мнения: 9 991
Малко кученце беше дошло на работното ми място. Колега се смили и с мои молби  го прибра. Има и друго куче женско, мъника порасна и искал да доминира. Не са кастрирани и двете, сега искал да маха мъника, защото си пречели с другото куче. Колежка моя, има безпородно, женско. Искали да роди и щели да раздадат кученцата, защото по селата вземали. Да не кажете, че не съм има говорила за кастрация.

# 683
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
Ниска култура и информираност и нежелание да "слушат" и "чуват", жалко за животните.

# 684
  • София
  • Мнения: 2 092
Малко кученце беше дошло на работното ми място. Колега се смили и с мои молби  го прибра. Има и друго куче женско, мъника порасна и искал да доминира. Не са кастрирани и двете, сега искал да маха мъника, защото си пречели с другото куче. Колежка моя, има безпородно, женско. Искали да роди и щели да раздадат кученцата, защото по селата вземали. Да не кажете, че не съм има говорила за кастрация.

Ето, с такива случаи се блъскам като риба на сухо, и просто избеснявам от безсилие!

# 685
  • Мнения: 4 275
Да сменя рязко темата  Laughing Имаме чисто нов, страхотен диван, евтин, но страхотен  Laughing, към който кот проявява голям интерес. Като се събуди нощес в 4:00 и дойде в стаята при мен, не мога да мигна, за да опазя дивана от котешките ноктенца  hahaha Та, се замислих, дали да пробвам с отблъскващи спрейове. Някой ползвал ли е? Помагат ли?  Thinking Да не си давам парите напразно, ако няма ефект.

Също така, и телевизорът се оказа много примамлив за катерене отгоре му. Не ми се мисли как може да падне и да идат на вятъра едни 800 лева  ooooh! Mr. Green

Мислех си да взема едно пънче и евентуално да го напръскам със спрей за привличане. А с такова имате ли опит?  Mr. Green Но си мисля, че пънчето би трябвало да свърши как работа и без привличащ спрей. Би трябвало дивото да го призове  Mr. Green

# 686
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
Ако е като моят няма да го привлече, ако ще и цяло дърво да му пльосна насред хола. Joy
Пази телевизора, Топче "видя" сметката на единия. Mr. Green
Мишелин, нямам опит със спрейовете, но нищо не пречи да пробваш, чела съм както положителни, така и отрицателни мнения, скъпи ли са тези спрейове?

# 687
  • Мнения: 4 275
Малииии  Joy Хахха, разсмя ме с това дърво, но ще пробвам. И какво за телевизора? Какво му причини? Събори ли го?  Crazy
Иначе спрейовете май са около 20 лева. Сега ще вляза при Стефанов да видя цените

# 688
  • София
  • Мнения: 11 708
Ние си купихме и специални олекотени покривала за дивана, които да не запарват. Държахме ги първите два месеца, свършиха работа.  В началото само чакаше да дойдат гости, за да ги махнем и настървео скачаше да си ги наостри, но поотвикна. От два месеца сме без покривалата и точи си ги, да, но по-скоро проблемът идва от там, че като се катери се закача. Ние не използвахме отблъстващи спрейове, защото искахме все пак да се качва на дивана и да се гушкаме вечер.

# 689
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
Да, събори го, здраве да е, важното е, че котката е добре, така каза ММ, а ме беше страх като се прибере как ще реагира. hahaha Но щом става въпрос за котката е памук, каквото и да направи не го интересува.

Дано се включат момичетата, които са ползвали спрейове с мнение и пази телевизора. Joy

Да не пиша нов пост.
В София дивана ни е кожен, котката не ще и да го доближи, особено сега, драскотина няма по него, в Пловдив е тапициран същото нещо, котарака изобщо не проявява желание да драска и точи нокти по мебелите, единствено на тези постелки от левчетата, които се слагат в банята, струват под 3 лева, аз съм адски щастлива за което, драскалки не уважава, дори не ги доближава, пробвали сме и да му направим, така си стоеше, почти всичко, което ни е тук замина при котката на брат ми, онова ги използва чат-пат.

Общи условия

Активация на акаунт