Има ли и други майки, които спят с детето си?

  • 10 799
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Fun
Преди няколко месеца залепихме неговото легло за нашето и сега си спи там. .........................
 Щом идва при нас значи има нужда и причина.

Това възнамеряваме да направим и ние този уикенд, когато си правим малкото разместване. Достигнахме отдавна до решението, но все не ни оставаше време да направим рокадата.
За нуждата и причината съм съгласна!
Съгласна съм и с постинга на Марта.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Не, спи си в леглото. Сутрин като се събуди/в събота и неделя/ идва и ляга при нас. Да си пращам мъжа в друго легло пък въобще няма да стане. Кроя планове как да я изместя и от стаята...омръзна ми да пазя тишина  Laughing Тъй де!

# 92
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
може и да е неправилно, но аз си гушкам Цвета за дневните дремки, а нощем спи в леглото си. Правя изключения през деня, когато е неспокойна и не спи добре, както е сега след ваксина. А когато спи добре без да се стряска, си спи сама-така и е мнага по-удобно според мен-протяга си се, обръща се, а и аз не съм със скован гръб спяща само с едно око да не я натисна насън.

# 93
  • Мнения: 485
Цитат на: sunny_zt
Аз гледах много хубаво изказване на Мадлен Алгафари, в което тя твърдеше, че някъде до 2-годишна възраст детето няма усещане за минало, настояще и бъдеще и в никакъм случай не може да става въпрос за манипулиране от негова страна.
Това за разглезването до 2-годишна възраст е било някакво оправдание - и ако детето наистина плаче и му минава от родителски ласки - няма какво да му се мисли!

Ами да,че то колко време ще бъде бебе..Много малко ,а после като стане пубер ,така или иначе няма да става за гушкане.

# 94
  • Мнения: 5 877
Цитат на: Vase
Цитат на: sunny_zt
а после като стане пубер ,така или иначе няма да става за гушкане.

Хехе, то ще става за гушкане, ама не от нас...

# 95
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Iva_D
А детето на приятелката ти все пак е едногодишно бебе. Защо мислиш, че на тази възраст трябва да е независимо Rolling Eyes ?

Не говоря за независимост от типа на "Достатъчно съм голям, аз ще си решавам дали да пуша цигари или не!" или "От утре се изнасям на квартира". Все пак и моето дете е на година, знам какво означава това.
Под "независимост" имам предвид детето да може да диша и без присъствието на родителя.
Да може да си играе, без да се нуждае от това мама или тати да са в радиус от 57 см.
Да не изпада в паника, когато се събуди и мама не е в леглото.
Да може да заспи дори ако се намира в друга къща и друга жена, а не мама му изпее "Ясна вечер спуска звезден кош".

# 96
  • Мнения: 384
Цитат на: Flash*
Не, спи си в леглото. Сутрин като се събуди/в събота и неделя/ идва и ляга при нас. Да си пращам мъжа в друго легло пък въобще няма да стане. Кроя планове как да я изместя и от стаята...омръзна ми да пазя тишина  Laughing Тъй де!


Ама Flash ако знаеш колко си права за тишината Grinning

# 97
  • Мнения: 141
И моя син заспива в неговото си легло и точно в 12 Sign Exclamation става с рев и си го взимам при нас Sunglasses
Наистина е страхотното чувството, че това малко човече е твое и спи до теб :lilangel:
Няма нищо по-хубаво, всичко друго са глупости Grinning

# 98
  • Мнения: 10 277
абсурд, то почва блъскане, ритане, мятане, крака ръце блъскат и се вирят и ми писва и айде в неговото легло. иначе искам от време на време да го взема ама не дава звяра.

# 99
  • Мнения: 2 655
И ние сме същата картинка.
АЛИ заспива на нашето легло, докато я кърмя. После леко я прехвърлям в коша й. Спи в него до около 3-4 часа и като се субуди за кърменето вече не я връщам до сутринта, защото и аз съм изморена и искам почивка. В просъница и бутам гърдата и спя слатко и аз и тя. Винаги е между двама ни, защото и татко обича да я гушка, а на сутринта тя го дарява с усмивки и малко от нейните приказки.

Пробвахме да я оставим в коша, но сутринта се събужда с вик и е яростна и сърдите. При нас не се получи, а и мъжът ми няма нищо против. Wink

# 100
  • Мнения: 444
Аз също прехвърлих бебето трайно в нашето легло към втория месец.Така спеше спокойно и аз бях много облекчена,ако пожелаеше да се храни.Вече не го кърмя от около месец,ала продължава да спи при нас.Предните две бебета бяха по-същия начин и докато не навлязох в по-напреднала бременност продължаваха да споделят леглото ни,и двамата.Вече се научиха да спят в собствените си креватчета,но както споделя Бу,усещането за малкото същество до теб е толкова неповторимо,че ми е трудно да се лиша от едно подобно изживяване.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 154
Цитат на: boo

Мисля, че като му дойде времето, децата сами решават, че са готови.


Абсолютно подкрепям това мнение. Моят син е на три години и преди около половин година САМ пожела да спи в неговото легло и САМ В СТАЯТА, при условие, че преди НИКОГА не е заспивал сам.

# 102
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цитат на: Abadjieva
Цитат на: Iva_D
А детето на приятелката ти все пак е едногодишно бебе. Защо мислиш, че на тази възраст трябва да е независимо Rolling Eyes ?

Не говоря за независимост от типа на "Достатъчно съм голям, аз ще си решавам дали да пуша цигари или не!" или "От утре се изнасям на квартира". Все пак и моето дете е на година, знам какво означава това.
Под "независимост" имам предвид детето да може да диша и без присъствието на родителя.
Да може да си играе, без да се нуждае от това мама или тати да са в радиус от 57 см.
Да не изпада в паника, когато се събуди и мама не е в леглото.
Да може да заспи дори ако се намира в друга къща и друга жена, а не мама му изпее "Ясна вечер спуска звезден кош".


  202uu

# 103
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Адски интересна дискусия се е развихрила тук.
Boo, моято отговор на въпроса ти е Да, аз също спя на едно легло с дъщеря си. Сега поради ред причини сега спим само двете в една стая, а тати е в другата. но и когато двамата спим на спалнята Никол пак спи при нас. Още в началото, след като започнаха коликите спеше при нас, и после просто нямаше сила, която може да я накара да леге в леглото си.
Съзнавам че ще е трудно да я отделя да спи сама, но (говоря за сега) не устоявам на изкушението да я гушкам.
Плюс това, смятам че когато порасне няма да мога да я гушкам на воля както сега, та напълно се възползвам от спането в нашето легло Simple Smile

# 104
  • Мнения: 945
Аz си нямам още бебче, но до 13 години съм спала с майка ми в едно легло.... И мога да кажа, че това е ГРЕШНО
Майка ми ме е родила на 36 години, първо дете съм. И толкова са ме обичали и са ми се радвали, че до 3 годинки нощем само на техните ръце спях. И еглото ми беше в тяхната спалня. Толкова ме беше направила zависима от нея, че даже и zа 5 мин да ме оставяше, ореваевах махалата. До 5 годишна имах кошмари (почти всяка нощ), че тя ме оставя сама.
След петата ми година иzгони баща ми в кухнята и аz спях вече в нейното легло. На от 10та до 13та ми година почнаха едни постоянни скандали, дали мога да спя в другата стая. Тя се обиждаше, че не съм я обичала, че не съм оценявала майчинския и труд.

Сега, обръщайки се наzад във времето, много ми се иска майка ми и баща ми да са правили поне понякога секс и да са ми направили братче или сесртиче, а не да ме обсебват с толкова zадушаваща лЮбов. А вместо това имам родители, които са си чужди един на друг.
Беше ми много трудно преz пубертета да отделя майка ми от мен. Тя открадна моето детство... Направи от мен един страхлив човек и ми трябваше много време докато повярвах в себе си...
С лЮбовта не бива да се прекалява и малките същества трябва да имат шанса zа собствен живот.

Дано не ссм обидила някого

Общи условия

Активация на акаунт