Априлчета 2017г.

  • 46 177
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 18 679
Бърз отчет от мене че съм през телефона и ми е мъка голяма писането. Първа консултация-4380. Качени 880 гр. За две седмици. Прасенце като батковците hahaha Спи умерено, има си будуване понягога от хранене до хранене. Нощем е само при нас, в леглото още не си е спал. Ака много, поне по 7-8 пъти дмевно, а сутрин пампата е задължително пропуснала. Разходките са един път супер ,друг път рев до посиняване, не мога да му хвана още цаката. Айде като ми оправят компа ще пиша повече. Целувки на всички мушмороци.

# 61
  • София
  • Мнения: 285
Благодаря за темата Simple Smile Аз имам уж кротко бебе, пу-пу, но и аз не мога да ви наваксам. За съжаление коликите не са ни подминали. Чудя се със или без тоя Колийф е по-добре. Като го дам, сякаш не я боли толкова, но пък ми повръща повече... В нищо не съм сигурна и все си мисля, че си въобразявам.
На всичкото отгоре ми се подсякла зад ушичките и се чудя с какво да я мажа Sad

# 62
  • София
  • Мнения: 4 011

Тоя Колийф аз го спрях, защото в началот помагаше, акаше си нормално детето не пищеше..и така в продължение на една опаковка и половина. После започна да пищи на всяко ядене и да се дърпа от гърдата, реших, че има рефлукс, но за всеки случай спрях всички капки да пробвам как ще е . Като спрях капките нещата се оправиха, но започна да ака по веднъж на ден и много да се напъва. Реших пак да почна Колийф. В момента в който дадох първата доза това дете как се разпищя..ужас и не можа да се нахрани изобщо. Спрях капките и пак нещата се оправиха..пак ака рядко, но поне се храни нормално... Не мога да си обясня какво му причиняват тия капки и защо чак след толкова много време на прием, но уви няма от какво друго да е ...Sad

# 63
  • София
  • Мнения: 137
Привет, мамчета  Hug И аз най-после да се включа в темичката. Чета ви, но от телефона ми е доста трудно да се включвам, пък и с малката глезанка време не остава.
Иначе ние сме добре. Спим през нощта, коликите почти сме ги овладяли. Започнахме да се социализираме вече сериозно. В събота бяхме на рожден ден на кума на Витоша. Той прави едни барбекюта с големи компании на поляна. Бебка спа цял ден, а заради планинския въздух и през нощта спа. Който иска спокойствие, да се качва на планина. Grinning
Вчера пък бяхме на едно светско събитие в парка на Военната академия. Толкова силна музика свиреше, а дребната и там поспа.
В офиса я водих. Всички си мислят, че е много кротка. А истината е, че вкъщи от  скука ли, но ме пощурява. Само я местя от люлката, в активната гимнастика, в леглото. Но всичко бързо й омръзва.
На 7 кърмения сме от 2 дни. До преди това си държеше плътно 8. Съответно едни бузи е отпрала и е качила над кило за месец.
Съседки, утре разходка в квартала? Ние излизаме към 12ч. Ще ви пусна на лично тел.

# 64
  • Мнения: 1 049
Марти, аз също съм в квартала, ама в Изток. Тук улици няма, така че ще разчитам вие да ме водите във вашата част  Mr. Green Ако не наистина в Южния, днес отидохме до там, от нас до парка са към 30-40 мин пеша, не е малко за без кола, но поне за дълга разходка и сваляне на дупета е екстра. Лято иде все пак  Flutter
Значи било нормално да се закокорват бебешорите, да им се чуди човек на броени дни какво толкова мислят  newsm78
Пумичка, скучно му е явно на детето, иска социални контакти  Joy Но за Витоша си права, и аз мисля да отскачаме до там, в сравнение със София, въздухът там е като в Балкана.
Я кажете, носите ли от онова бельо за стягане след раждане и от кога се слага?
Момичета, някоя по-напред беше предложила да си оформим темичката. Искате ли да помогнем като съберем интересни и полезни материали за заглавната страница, и така да улесним някоя от мамите, която може и има желание да я направи. Също да си пишем и данните за родените бебоци. Ако не се лъжа Кристална също беше споменала, че може да се заеме.  Hug

# 65
  • Мнения: 154
Аз нося от бельото за стягане ,но често го забравям. Сложих го на втория ден след раждане с разрешение на лекаря ми. Но го смъкнат много бързо защото чувствах дискомфорт долу. Нормално раждане съм .

# 66
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз си мислех за това бельо, но после прочетох на разни места, че мускулите ти стават лениви и за това просто си правя леки упражнения, а кожата мажа с разни мазила..за сега корема ми е като преди раждането, само малко по-отпуснат, но това е въпрос на време..все пак са минали само 2 месеца.Simple Smile

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Аз не нося такова бельо. Свалих кг от бременността, но на корема ми остана едно мекичко. Ще почвам упражнения скоро. В канала на Руми вече има тренировки за след раждане.
Втора поредна вечер нашето семейство спи непробудно седем часа. Юхуууу така да сме. Събуждам се с енергия и усмивка.
Дребка се преобърна от корем по гръб малко преди 40-тия ден, а вече опитва да се върти и от гръб по корем.

П.с. кажете какво да има в следващата тема и ще я оформям.

# 68
  • Мнения: 1 008
Мами, какви памперси ползвате, на колко кг кой номер? Редувам на Памперс 1 (имам останали), и Пуфис 2, малкия е 4.5 кг някъде, и все пропускат 😦

# 69
  • София
  • Мнения: 18 679
На Памперс 2 сме още от родилно. Изобщо не съм купувала единицата, те са за много миниатюрни бебенца, каквото моето ме се очакваше да бъде. Над 4 кг. категорично сте за двойка.

# 70
  • Мнения: 1 008
Но пропускат и двата😣 Не винаги, и то при смяна на 3 ч.😦

# 71
  • Мнения: 1 341
Ох и аз уж съм с кротко бебе ама чат пат, решава да си покаже рогцата  Wink
Аз ползвам Памперс, от Пуфис ми се обрина. Сега минах на памперс двойка, единичките взеха да и стягат на краченцата, двойките сякаш са големи чак над пъпа и се качват, но поне не пропускат. Пък и да се похваля вече сме 4,5 кг, като си спомня колко малка беше на 2,5  Heart Eyes
На мен ме делят два килограма, за да си върна теглото преди бременността. Но вие какви упражнения правите? Аз четох че е рано още да се почват, чак след шестия месец било полезно, че организма не се е възстановил  Thinking
А иначе и на мен коремчето ми е още едно мекичко, още дори кожата не ми се възвърнала в предишния вид.

# 72
  • Мнения: 581
И ние сме с Памперс 1ца, но имам още няколко памперса останали и минаваме на 2ка, че 1цата взеха да му се отбелязват на краченцата. На една лекция бяха ни дали упражнения подходящи за след раждане, ако изровя листа ще го снимам и кача. Аз имам още 6 кг за сваляне, за да се върна в старата форма (за сега за 2 седмици свалих 14 кг). Надявам се с по-дългите разходки да се нагласят нещата с килограмите. Аа и днес да се похваля..направихме 1 часова разходка с малчо  Peace

# 73
  • Мнения: 154
Пуфис Трендс - 2-ка ,но ще минаваме на 3-ка ,че сме с шишкави крачета и тези ни се отбелязват

# 74
  • Мнения: 520
за памперсите - пуфис 2ка, въпреки че почти залепям една върху друга лепенките, но пък не са ми пропускали досега.

за килограмите - миналата седмица като бях при мама се премерих и установих, че съм 10кг надолу от като се мерих преди да родя. ще трябва още 6-7кг да сваля, за да се чувствам ок, но не бързам. сега с кърменето няма да се получи много, но ще видим. коремът също доста се е прибрал, щом си влезнах в панталоните от преди да забременея...

Общи условия

Активация на акаунт