Интернационално име за момче

  • 13 207
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30

Имаме трима Даниеловци наоколо, затова го изключих като вариант в оригиналния пост.

# 16
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Филип е мног хубаво, ако се бях сетила навреме.. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 710
Аз бях пред същата дилема. Имам близнаци, а татко им е чужденец. казват се София и Стефан. Ако обаче сте в англоговоряща страна Стефан е Стивън.

# 18
  • Мнения: 4 019
Константин, Габриел, Андрей, Антон, Дамян, Петър

Последна редакция: ср, 10 май 2017, 17:42 от Нервен_Хамстер

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Антон, Филип,Теодор са ми любими.
Самуил-може би ще го наричат Самуел
Рафаел



# 20
  • Мнения: 3 595
Много ми е интересно Константин и Дамян как ще ги произнасят, но със сигурност няма да е същото.

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мохамед

# 22
  • Мнения: 2 998
Много ми е интересно Константин и Дамян как ще ги произнасят, но със сигурност няма да е същото.
Деймиън най-вероятно.
Още един глас за Филип. Добавям Милан и Виктор.

# 23
  • Мнения: 18 564
Цитат
а и всички в твоето семейство да са съгласни с името, което ще избереш, за да няма сърдити.
newsm78 Това пък защо? Мойте уважения, но с името на детето трябва да сме съгласни аз и мъжа ми единствено. Ние го избираме.NaughtyКак ли няма да питам някой как ще си кръщавам детето и дали е съгласен.Какво значи това да е съгласен? А ако не е какво ще стане? Thinking
Никой няма право да се сърди, нито да изисква и има претенции.

Иначе по темата- Емануил, Давид, Адриан, Филип, Виктор.
Щом ще са международни, това значи и предимно чужди имена. Стефан, Петър са универсални имена, но ще станат Стифън, Питър в чужбина. Антон не е интернационално име.
Сега зависи и авторката какви предпочитания има. Интернационално предполага по-масово често срещано име, а може да търси по-нестандартно.

# 24
  • Мнения: 10 593
Антон не е интернационално име.

Що пък така реши  newsm78

Аз познавам Австирец, Руснак и Грък примерно .... Ето и уикипедия вика, че било вървящо в Европата...

https://en.wikipedia.org/wiki/Anton_(given_name)

# 25
  • Мнения: 18 564
Ами според мен не е.  Peace  за мен това си е типично нашенско име,и в др.държави може да има някакъв еквивалент, не знам и не мога да споря, но за мен не е интернационално, и не ми е ясно как би се произнасяло навън  Simple Smile Който знае, да разясни, ще ми е интересно.

# 26
  • Мнения: 12 360
Антон е гръцко по произход. В Италия, Испания и Португалия е Антонио, във Франция - Антоан, а в Англия - Антъни.

Борис е българско, но се среща и извън България и не само в Русия, но и в Германия - Борис Бекер(известен в миналото тенисист), кметът на Лондон не е ли и той Борис ... Не мисля, че произношението на друг език би затруднило някого или би било по-различно от това в България.

# 27
  • Мнения: 4 019
Дамян както се транслитерира, така ще се произнася. Ако го напишат Damien ще е Деймиън. Ако го напишат Damian, ще е Дамиан. Константин си е Константин. Constantine. Не е непознато, има куп американци, французи и куп друг народ, кръстени така. И филм с Киану има.

# 28
  • Мнения: 18 564
Да, и аз мислех, че има нещо общо с Антъни. Антон ми е много антипатично име, грубо и някак никакво ми е, не знам защо.Антъни и Антонио бих ги предпочела хиляди пъти пред него.

# 29
  • Мнения: 30
Благодаря ви за предложенията. Отговарям на някои въпроси: някои от вас май не са прочели оригиналния ми пост и предложихте имена, които съм изключила по определени причини Simple Smile

Аз съм в Англия наистина и името Дамян както и да го напишеш, няма да го прочетат правилно, а ще кажат Деймиън.

Антон също смятам, че е интернационално име, но на мен лично не ми харесва.

Под интернационални имена и може би това не е точното определения имам предвид имена, които се произнасят лесно в поне няколко държави. Но за мен това не са имена от типа Петър...Петър си е Петър, а Питър вече е съвсем различно по звучене име и за мен не е едно и също. Самуил и Самюъл, Давид и Дейвид също. За съжаление може би в Бг няма чак толкова много имена, които да запазват произношението си и в чужбина (като Виктор, Филип и т.н.), а като че ли точно такова име ми се иска.

Много ми допадна предложението Милан, не се бях сетила за това! Точно за това ми са полезни всички коментари и ви благодаря, че се включвате

Общи условия

Активация на акаунт