Априлски мами 2016 - Тема 10

  • 59 424
  • 723
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 843
Привет момичета, от много време не бях влизала, та сега видях зор докато ви изчета.
Много хубави снимки, много почиващи и много болнички Sad
Ние също сме в групата на болните, хванахме гадният вирус с повръщане и растройство, 3 дена с много висока температура изкара. Милата ми бухтика заслабна, днес бяхме на консултация, първата след годинката, за три месеца е порастнала с 4 см. - 79 см и отслабнала с 300 гр. - 10, 980 кг. Sad, последно беше 11 280. Много коварни тези стомашни вируси, температурата и повръщането спрахя, но разстройството е ужас, от неделя сутрин не е яла нищо, само на кърма и вода. Днес и взех лечебна хумана и оризова безмлена каша и я мъча по малко.

Обсъдихме с мъжа ми и май няма да я записваме сега.
Аз с нищо не мажа пъпчиците. След баня ползвам А дерма и минават през нощта.
Можеш да отложиш тръгването с до 3 месеца, Ема трябва да тръгне септември, но ще отложа за декември, а после ще я пускаме от време на време, че да не губим мястото, че е ОДЗ и с много добри отзиви.

# 646
  • Мнения: 2 379
Има един обрив,на който му казват"водна екзема"....упорит ,но не пречи.

# 647
  • София
  • Мнения: 1 928
Макси млечните ли ви ограничиха?

Ограничихме киноата, бананите, авокадото, заменихне кравто сирене с козе. Пълно изключване на млечните не сме правили.

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 15:17 от Мaksy

# 648
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Много позамря темата  Rolling Eyes
Ние излизаме сутрин, бягаме, изкачваме стълби, взимаме чуждите играчки и спи сутрешния сън навън. Много рядко излизаме и втори път. Докато я нахраня, изчистя и сготвя и то става време пак да спи към 16ч.
Няколко пъти й правя фреш от различни плодове и моркови и изпива цяла чаша 250мл. Много й харесва, но не прекалявам заради плодовата захар.
За яслата още мислим дали да я записваме, но имам няколко дни още да решим.
Вчера й купих детски бикини и ще я пробвам без памперс. Мисля че основно ще бърша и пера на ръка, но може и да ме изненада.
Спи по цяла нощ, но ставаме към 6 и нещо и рано-рано сме готови за разходка.
Редактирам: сложих й бикини и няма и 1мин и ги надруса  Laughing

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 13:20 от decuto

# 649
  • Мнения: 2 518
Отдавна не съм писала и аз...
Сутрин излизаме към 8:30-9ч до към обяд.Прибираме се, ядем и ляга да спи - по 2 или в най-добрия случай по 3 часа.Надвечер пак излизаме.
Като сме в нас, стои по слипчета, вънка обаче не иска да пикае и е с памперс.
Ходим често на море, определено му харесва.В неделя ходихме и без него - чак ми беше скучно само да лежа и да се пека  Laughing

# 650
  • Мнения: 3 331
Аз също трудно намирам време за второ излизане, но се опитвам. Най-малкото слизаме пред блока при другите деца. Но ето днес не сме излизали още, готвих. Често се забавям да го сложа на гърне и следва бърсане на пода. Когато имам работа му слагам пелената и когато усети, че пишка, гледа надолу и чака да потече. Ама нали е с пелена, не потича. Вече познава чувството да пишка и да е мокър, след време ще усети, че му се пишка преди да го е направил. Деси, ако имаш време, бърши, скоро ще има резултат  Grinning
Снощи бях на балет с приятелка, нужно ми беше да релаксирам. Напоследък ми е доста натоварено.

# 651
  • София
  • Мнения: 1 928
Ние излизаме по два пъти. Сутрин между 8:30 и 9:00 и после между 17 и 18 часа. Домашните задължения все още ги върша ежедневно аз( мм не уме нищо или поне така му изнася Mr. Green) докато спят мъниците.

# 652
  • Мнения: 2 379
Ние след почивката, където имахме страхотен "режим"  и никакви  ангажименти, нещата тук не  са така спокойни. Толкова бързо се умаряше от басейна и морето, че заспиваше много бързо през  деня, а вечер към 21-21:30 заспиваше и към 01:30 и 5:30  искаше да  суче(понякога плачеше от зъбки, но  не се будеше и имаше неспокойни вечери). Сега колкото  и да сме навън, както и да си играе не  заспива никак бързо , да не говорим ,че вечер пак ляга късно. Толкова беше ангажирам на  морето, че не се тормози толкова много със зъбите, колкото  сега.
Случайно се е случвало няколко пъти да го разбера  ,  че  ще пишка и да го сложа  над гърнето прав,  даже си мисля директно за седалка за голямата работа, за малката... може малкото гърне да е до нашето в началото.
Смених  гумената четка за зъби с  такава с косъм и много му харесва.
Вече го разбирам като казва "икам, не икам, нинам, ком( ела), бегай,котка, куге(куче) и  другите  кратките думички.

# 653
  • Мнения: 271
Аз оставям Бочко със слипчета вкъщи, но той изобщо не желае да седне на гърне. И върши всичко в гащите Simple Smile имам чувството, че го е страх, в момента, в който му сваля слипчето да го пробвам и започва да се ядосва и да си го дърпа нагоре.
Ние излизаме сутрин към 9.30-10, по-рано не мога да се оправя и вечер към 18.30-19 ч. Но вечерта сме основно около вкъщи. А сутрините обикновено в парка. Вчера му купих количка за кукли, защото на площадката дърпаше количката на едно момиченце Simple Smile и батко му и татко му щяха да припаднат, защото била розова...а то в други цветове няма  Joy Големият ми син каза, че няма да излиза с нас, било го срам...а мъжът ми само олеле, олеле, нямаше ли други цветове? Опитах да му обясня, че в случая за Бочко няма никакво значение дали е розова, зелена...защото не познава цветовете, но си изгубих времето.

# 654
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Negrita, разбирам те. Мъжът ми не искаше розова/лилава количка или друг тип момичешки цвят и взехме зелена.
Иначе и тя много си кара количката за кукли и вкъщи, и навън.

# 655
  • Мнения: 2 379
И Тервел бута количка онзи ден. Те дори не знаят , че е количка, за тях е просто интересна играчка за бутане.Общо взето всичко му е интересно, онзи ден за 1ви път  видя и кукла бебе и взе да я огледа, тя пък се разрева като й измъкна  биберона от устата и за него беше изненада.
Чудя се обаче дал изобщо да му купувам нещо такова..... но имам мерак за количка с педали Simple Smile Аз имах жълта кола и много си я обичах.

# 656
  • Мнения: 271
Относно количката-играчка, Бочко иска да сяда в нея  Joy а батко му сложи и един плюшен мишок, за да му е бебе Simple Smile Отвреме-навреме Бочката го храни. Голяма забава е!

# 657
  • Стара Загора
  • Мнения: 937
Боже,колко много сте изписали  ooooh!.
Привет от нас и морето.Днес ни е последен ден,но изкарахме чудесно.Естествено Борис,не искаше да се къпи,имам чувството,че го е страх от водата  Joy.Иначе много слушаше,хапваше си почти всичко,абе все едно,че няма дете с нас.Той като цяло си е кротичък де,но учуди хората наоколо.Вече се сдобихме със зъб номер 13,абе изведнъж се озъбихме.Ние все още спим по два пъти на ден  ooooh!.Ходим и редовно на гърнето.По-късно ще сложа и някоя снимка.

# 658
  • Стара Загора
  • Мнения: 937
Добро утро,мами!
Темата май съвсем замря.Всеки е някъде на почивка  Party.Показали сте прекрасни снимки,особено тези в лавандуловите поля много ми харесаха.Прекрасни са! Hug
Слагам и аз три снимки:
Скрит текст:
моите мъже :

Борко,който никъде не тръгва без книжка:

и аз с децата:


Rali,на теб исках да ти пиша и по-рано,но не ми остана време.Не се притеснявай за Максим.Нищо му няма на детето.Според мен е нормално на тяхната възраст всяко да си играе само за себе си.Пък и каква игра,като те още не могат нито да изразят какво искат,нито да споделят играчки.Според мен те и в яслата са така.Чак към 3 години започва истинското общуване.Пък и не всички деца са общителни.Борис е същия.Усмихва се на другите деца,но ако някое се приближи да ги пипа и се скрива в мен.Освен това,ако децата на площадката викат или пищят,държат се агресивно или са много енергични и той се плаши.Батко му беше същият,и както казват бабите не е някое "оправно" дете,но като отидем някъде пак си намира с кой да играе.Без да нахалства,без да притеснява другите деца,по някакъв си негов начин.Пък и ако ти не си мама,която завързва разговор с всеки срещнат,обсебва останалите и раздава с пълни шепи съвети,няма как и той да е  Joy.

# 659
  • Мнения: 3 331
Успокояваш ме, че има и други като него Hug Grinning Още е рано за игри в пълния смисъл на думата. Днес и вчера игра в пясъчника с други деца, но има дни, в които не иска. Но и аз защо ли очаквах да е по-различен от мама и татко!
Днес щяхме да ходим на село, мислихме да минем през Джъмбо, за да му купим кола, а утре щяхме да заминаваме на море....иииии колата пак се развали. Видяло се е, ще я продаваме.
Борко и батко май приличат на теб? Борко има още от сладкото бебешко излъчване, толкова е пухкав! Въобще не бързам да пораства, тези дни не иска да се храни сам и аз му давам в устата като бебе, мило ми е.

Общи условия

Активация на акаунт