Напикаванията вкъщи

  • 5 300
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 513
А, изобщо няма да е смрад. По цял ден някой да пикае и с*ре на пода (на дивана, леглото), па ти колкото си искаш бърши. И после обяснявай, че не мирише  Whistling

# 46
  • Мнения: 15 068
Е, тя не казва, че е по цял ден, а че има инциденти и то от едното дете.

# 47
  • Мнения: 46 572
За да продължават инцидентите вече 3 седмици, явно не е готово детето.

# 48
  • Мнения: 15 068
Стига с тази мантра не е готово детето. Всеки сам си преценява дали детето е готово или не. Някои деца, ако ги чакаме да станат готови за нещата от живота, ще им отнеме има-няма целият живот.

# 49
  • Мнения: 46 572
Никога не бих си позволила да дръпна родител и да му давам акъл. Но когато пуска тема и търси съвет - това вече го правя.
В случай, че тя си е взела решение не виждам смисъл от темата. Запретва ръкави, пере изпражнения колкото месеци са нужни, докато дойде моментът детето да е готово и си живее животът.

# 50
  • София
  • Мнения: 11 513
Да, сега са инциденти, но три седмици си е било едва ли не по десет пъти на ден. Колко да не мирише.

# 51
  • Мнения: 1 565
Да, сега са инциденти, но три седмици си е било едва ли не по десет пъти на ден. Колко да не мирише.
Ами до сега не е било 10 пъти а едва един два пъти на ден . И преди с памперса пак се стремях памперса да е сух и си пишаха в гърнето ,именно за това предприех тази стъпка ,защото знаех че няма да е толкова зле ,колкото си мислите .Дори първия ден беше само веднъж

# 52
  • Мнения: 46 572
Ани Иванова_429091, как успяваш да правиш това? В подобно хубаво време въобще прибирате ли се вътре?
Скоро ще тръгнат на градина и ще изкарат 4 г. затворени м/у стените на стая, не им го причинявай и сега, когато може да са на въздух...

# 53
  • Кърджали
  • Мнения: 10 346
Този филм с "махането на памперса" го играх с дъщеря ми /един от редките случаи в които слушах чужд акъл, а не интуицията си/. Резултата беше рев, драми, едно ужасно изнервено дете /което иначе по принцип е чак дразнещо спокойно/ и почти толкова изнервена майка, тоест аз. Не разбираше детето за какво е тоя зор и на 1 и на 2 г. Не я тормозих много - като виждах че за две-три седмици не става и детето става много изнервено и неспокойно прибирах гърнето и забравяхме за него. Чак в яслата я бяха оставили без да я слагат на гърнето /там нали ги слагат групово/, защото посинявала от рев. На 2 г и 7м изведнъж като с вълшебна пръчка се получи. Само си донесе детето гърнето, седна и си свърши работата. Само с акането беше малко зор, но и с това свикна. За две седмици махна изцяло всякакви памперси, дори и нощния. Като никога не съм я будила през нощта, по принцип ако има нужда тя си ставаше, много рядко да е имала инцидент през нощта /през деня изобщо/.
Имах позната, която не спираше да ми говори как моето дете щяло да е с памперс до първи клас. И в същото време се ядосваше защо нейното се е напикало, а не си е казало. Изгледа ме много странно когато и подарих последния ни почти пълен пакет памперси, от който вече нямахме нужда, та тя да го ползва поне с нейното през нощта.

Сега с малкия изобщо нямам намерение тази година да се мъчим с махане на памперси /на 1 г и 5 м. е/. Догодина по някое време ще е по-голям и съдействащ и нещата ще станат много по-лесно.

# 54
  • Мнения: 1 565
Ани Иванова_429091, как успяваш да правиш това? В подобно хубаво време въобще прибирате ли се вътре?
Скоро ще тръгнат на градина и ще изкарат 4 г. затворени м/у стените на стая, не им го причинявай и сега, когато може да са на въздух...
Ами едва ли някой от вас живее навън ,сутрин от 10 и 30 до 12 са навън и от 17 часа до 19 часа са отново на вън ,което за мен е достатъчно ,спят 2 часа вкъщи и сутрин играят един час вкъщи докато и аз изпия едно кафе и хапна нещо ,а и трябва да се чисти и готви отвреме на време. В 20 часа вечерят в 21 се къпят всеки ден и до 22 часа най късно са по леглата и до 22 и 30 са заспали ,сутрин стават все още към 8 и 30.Някой път сутрин пропускаме разходката но много рядко ,ако имам много работа вкъщи ,но слетоб са навън в дъждовно и мокро време не излизаме. Някой хора използват и тераса за да дишат въздух .За два часа така или иначе са достатъчно изморени дори повечето пъти сами искат да си ходят

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 15:26 от Не се сърди, човече

# 55
  • Мнения: 46 572
Със събуждането излизахме и се прибирахме вечер, като след работа.
За 30 мин. с мъжа ми свършвахме каквото има и готово.
Като тръгна на градина, та досега, все вътре. С излизания за по 1-2 часа. Но за свободни деца без ангажименти седенето вътре е загуба на време.
Според мен де Peace

# 56
  • Мнения: 1 565
Този филм с "махането на памперса" го играх с дъщеря ми /един от редките случаи в които слушах чужд акъл, а не интуицията си/. Резултата беше рев, драми, едно ужасно изнервено дете /което иначе по принцип е чак дразнещо спокойно/ и почти толкова изнервена майка, тоест аз. Не разбираше детето за какво е тоя зор и на 1 и на 2 г. Не я тормозих много - като виждах че за две-три седмици не става и детето става много изнервено и неспокойно прибирах гърнето и забравяхме за него. Чак в яслата я бяха оставили без да я слагат на гърнето /там нали ги слагат групово/, защото посинявала от рев. На 2 г и 7м изведнъж като с вълшебна пръчка се получи. Само си донесе детето гърнето, седна и си свърши работата. Само с акането беше малко зор, но и с това свикна. За две седмици махна изцяло всякакви памперси, дори и нощния. Като никога не съм я будила през нощта, по принцип ако има нужда тя си ставаше, много рядко да е имала инцидент през нощта /през деня изобщо/.
Имах позната, която не спираше да ми говори как моето дете щяло да е с памперс до първи клас. И в същото време се ядосваше защо нейното се е напикало, а не си е казало. Изгледа ме много странно когато и подарих последния ни почти пълен пакет памперси, от който вече нямахме нужда, та тя да го ползва поне с нейното през нощта.

Сега с малкия изобщо нямам намерение тази година да се мъчим с махане на памперси /на 1 г и 5 м. е/. Догодина по някое време ще е по-голям и съдействащ и нещата ще станат много по-лесно.
Може би сте права ,че децата сами узряват за нещата от живота и се надявам да е така поне с нощния памперс с него никак не ми се бърза ,все пак още по някога спят при мен нощем ,а не в тяхните си легла изобщо си нямам на идея как ще се случи  .Ето днеска например 4 часа и двете не са пикали в гащите и се надявам това да е.Скоро и на вън мисля да са без памперс че още не са ,но не знам дали от игра ще си кажат или трябва и на вън да нося една торба с дрехи за преобуване ,това съм го оставила когато ще са без долнище а само с гащи и рокля с боси крака .

# 57
  • Мнения: 46 572
През тези 4 часа подсещала ли си ги за тоалетна?

# 58
  • Мнения: 1 565
През тези 4 часа подсещала ли си ги за тоалетна?
да

# 59
  • Мнения: 1 565
Със събуждането излизахме и се прибирахме вечер, като след работа.
За 30 мин. с мъжа ми свършвахме каквото има и готово.
Като тръгна на градина, та досега, все вътре. С излизания за по 1-2 часа. Но за свободни деца без ангажименти седенето вътре е загуба на време.
Според мен де Peace
ами така съм преценила на вън да не спят и не смятам че нещо са загубили от това .А и аз не съм от хората ,които цял ден са по улиците и още по малко по кафетата  Не мисля че с нещо са ощетени и и предпочитам да се хранят само с домашна храна ,която аз преготвят ,а това няма как да стане ако по цял ден сме на вън

Общи условия

Активация на акаунт