Напикаванията вкъщи

  • 5 297
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Как процедирате с напикаванията по пода когато махнете памперса ? От две седмици набрах смелост да махна памперсите и съвсем нормално да има инциденти по пода когато се заиграе в периода когато трябва да казват . До сега бяхме с килим ,защото все ми се струва че им е студено по пода на краката ,защото сме на първия етаж ,но вече не ме устройва ,а върху най - новия паркет едва ли е най доброто да се мокри ,чудя се какво да сложа нещо като баламум само в стаята в която си играят най - много .Основно ходят само по чопари ,трудно задържам нещо на краката им .Пантофи ,терлици се събуват  .За чехли са малки още ,а ми се иска да има нещо по топличко под краката им .

# 1
  • Мнения: 46 565
Никак. Сложих го и когато детето беше готово го махна само. Не е имала нито едно напикаване след това.

# 2
  • Мнения: 1 565
Никак. Сложих го и когато детето беше готово го махна само. Не е имала нито едно напикаване след това.
Как го махна само ? Ние до две години бяхме с памперс след рождения ден ги махнах .Сядат на гърне и повечето пъти там правят всичко ,но пак поне веднъж на ден се напикават в гащите и по пода ? С бибата за сън се справих ,но с памперсите още не съм въпреки това че им повтарям че трябва винаги да казват ,но уви още няма много резултат ? Мисля че може да съм закъсняла с нещата ? Дали не трябваше още преди 6-7 м

# 3
# 4
  • Мнения: 15 064
След няколко дни няма да има случайни напикавания. Децата са различни, някои и на 5 не са готови. Предприела си важната стъпка, ще ги стресираш повече, ако се откажеш сега.

# 5
  • Мнения: 46 565
От децата около мен, в/у които имам преки наблюдения, става дума по-скоро за месеци, не за дни. И то след тичане след децата да сядат на гърне, те сами не се сещат.
А всъщност пак след тези месеци те ще са готови. Разликата е само в прането и всички дресировки - седни, стани.

# 6
  • Мнения: 15 064
От децата около мен, имаше такива, които и на 4 не се сетиха. А на майките им беше по-лесно така. Синът ми се оправяше от ден първи какво трябва да прави и кога, но се случваше, ако се заиграе, да пропусне моментът. Не съм го подсещала, не съм го насилвала. Но става въпрос за 4-5 инцидента. Ничий паркет няма да се скапе, ако веднага се избърше.

# 7
  • Мнения: 25 724
Сядат на гърне и повечето пъти там правят всичко ,но пак поне веднъж на ден се напикават в гащите и по пода ? С бибата за сън се справих ,но с памперсите още не съм въпреки това че им повтарям че трябва винаги да казват ,но уви още няма много резултат ?

Недей да разчиташ винаги да си казват, а ти ги подсещай по-често. Като се увлекат в игра, децата забравят да посетят тоалетната. За да стига чак до пода, значи са се стискали дълго време. Така може и бъбречни проблеми да им навлечеш.
Ти си майката, ти си водещият в тази "игра". Напомняй им.

# 8
  • Мнения: 1 565
Сядат на гърне и повечето пъти там правят всичко ,но пак поне веднъж на ден се напикават в гащите и по пода ? С бибата за сън се справих ,но с памперсите още не съм въпреки това че им повтарям че трябва винаги да казват ,но уви още няма много резултат ?

Недей да разчиташ винаги да си казват, а ти ги подсещай по-често. Като се увлекат в игра, децата забравят да посетят тоалетната. За да стига чак до пода, значи са се стискали дълго време. Така може и бъбречни проблеми да им навлечеш.
Ти си майката, ти си водещият в тази "игра". Напомняй им.
Не смятам че се стискат напомням на няма един час дали им се пикае и държа гърнето на близо ,но понякога трябва и друга работа да свърша и не мога вечно да подканвам и така стават такива неща по пода .Малко е досадно вечно да вървя след тях с гърнето .А как ще почне само да казва ,ако вечно се тика да пикае. Как успят да пишкат на всеки час ,час и половина не знам .

# 9
  • Мнения: 15 064
Една година след махането на дневния памперс все чаках нощния да стане сух. Е, не стана. Затова просто го махнах и почнахме да ставаме всяка нощ да пишка, за да няма инциденти. Въпреки това инциденти имаше, имаше и хора, които твърдяха, че докато аз го вдигам през нощта, той няма да се научи да се буди сам, освен това няма да се научи да стиска през нощта. Но въпреки това вече не ставаме всяка нощ, ако все пак му се допишка си става сам. Иначе можеше и още да го чакам да стане готов да махне памперса.

# 10
  • Мнения: 46 565
Спокойно де, виждала ли си големи деца с памперс Laughing махат си ги, няма страшно.
Никога не съм го мислила това, всичко си стана от само себе си. Все пак живеят сред хора, имитацията е решаващия фактор.

За напомнянията, моето с готовност сядаше и просто си седеше, нищо не правеше. Можеше с часове да откара, никакъв проблем. Като станеше след няколко минути се напикаваше (и хич не й пукаше, ако не я преоблека, играе си все едно нищо не се е случило).
Та не само напомняне е нужно, но и детето да пишка, което не при всяко става по команда.

От децата около мен, имаше такива, които и на 4 не се сетиха...
Никога не съм виждала такова дете. Но вероятно има и изключения Peace
Но съм сигурна, че на 4 е станало доста по-лесно и от раз Simple Smile

# 11
  • Мнения: 15 064
Е, аз предпочитам 2-3 седмици съобразяване, наблюдение и напомняне, отколкото 2 години повече с памперс. Като го махнах, месец преди да навърши 2 години, той първо се разболя една седмица, след това отидохме на море. Като се върнахме и го заведох в яслата и казах, че вече е без памперс, сестрите се ужасиха, обаче инциденти не е имало, така че предпочитам тези 2 седмици, отколкото 2 години повече с памперс.

# 12
  • Мнения: 46 565
Не, не, разликата не е 2 г. Simple Smile
Няколко месеца е, точно колкото "ученето".
Не говорим за изключенията.

# 13
  • Мнения: 1 565
Е, аз предпочитам 2-3 седмици съобразяване, наблюдение и напомняне, отколкото 2 години повече с памперс. Като го махнах, месец преди да навърши 2 години, той първо се разболя една седмица, след това отидохме на море. Като се върнахме и го заведох в яслата и казах, че вече е без памперс, сестрите се ужасиха, обаче инциденти не е имало, така че предпочитам тези 2 седмици, отколкото 2 години повече с памперс.
И аз искам да ги пратя без памперс ,но времето все накъсява и се притеснявам че няма да има успех .Не ме отчайвайте дано до 3 годишни да сме вече без памперси окончателно .Чак до 4 г не е ли прекалено вече да спи с памперс?

# 14
  • Мнения: 15 064
За мен е прекалено с памперс да е над 2. Но това за мен, други са по-ларж. Казах, че познавам такива деца, някои от тях все още се напикават, нищо, че са на 5 и нищо, че ги изчакаха да станат "готови" на 4.

# 15
  • Мнения: 25 724
Малко е досадно вечно да вървя след тях с гърнето .

Ами да, работата на майката често е свързана с правенето на досадни неща. По много пъти. Като не ти се занимава, намери човек, който да го върши вместо теб – баба или детегледачка.
Да не те отчайвам, ама "вървенето" след децата ти тепърва започва. Сега ще им напомняш да пишкат, после да си мият ръцете, да се обличат, да не влизат с обувки, да не излизат боси, да си лягат навреме, да поздравяват, да благодарят... Купища "да" и "да не". Хора сме, майки, не животни, които да ги родят и да ги пуснат из гората да се оправят.
Макар че и при много животни родителите си обучават децата на разни неща, че иначе няма да оцелеят. Е, твоите ще оцелеят физически сигурно, ама не знам обществото как ще ги възприеме, ако не им създадеш разни навици.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 966
Ползвах гащи за отказване от памперс, продават се навсякъде по бебешките магазини  Peace Вкъщи не че ми пукаше особено, но в периода на отказване от памперса (който слава богу продължи около седмица) съм ѝ ги слагала за столчето за кола, за следобеден сън, за разходка.

# 17
  • Мнения: 46 565
Ани Иванова_429091, въпросът не е с какво спи, а дали пишка/ака в него. Ако не, какво значение има?
Става дума за психологическата готовност на детето.
Едно време затова бяха толкова чести случаите с нощни напикавания при децата, натискът оказваше негативно влияние и се превръщаше в сериозен проблем до дърти години.

До 3 г. децата са вече на гърне/тоалетна. Със, без учене.
Разбира се изключваме тези със здравословен проблем.

За мен е прекалено с памперс да е над 2. Но това за мен, други са по-ларж. Казах, че познавам такива деца, някои от тях все още се напикават, нищо, че са на 5 и нищо, че ги изчакаха да станат "готови" на 4.
Не познавам такива, затова си правя извод, че става дума наистина за изключения.
За мен на 2 са си бебета. М/у 2 и 3 узряват и всичко си идва по местата. Като за всяко дете точният момент е различен, не може да се изчисли до месец, децата не са роботи.

# 18
  • Мнения: 4 708
При нас като при НСЧ. Гоних я, молих я, какво ли не правих, ефект 0, само дето се тормозих 3 месеца. Накрая просто един ден дни преди да направи 2г, реши да се изпишка в тоалетната и приключихме с дневният, нямахме инциденти. С риск да ме нападнете, но нощният реших да не си давам зор, защото тъкмо престана да ми се буди 1000 пъти на нощ, само това ми липсваше да я разсънвам под часовник, ходи да пишкаш, еми аз откъде да я знам кога ще й се допишка. Ако мен ме събудят така, направо ще ги  #Cussing out година по-късно дни преди да направи 3 една вечер си каза, че не иска памперс вечер, защото била голяма и край. Не е ставала да пишка през нощта, не й ограничавам течностите вечер, и нямаме инциденти.
Обясняваш пък ако видиш, че не става, оставяш всичко за 10-14 дни примерно и опитваш отново. Ако е готово детето да съдейства, ще приключиш за 1 ден.

# 19
  • Мнения: 1 565
При нас като при НСЧ. Гоних я, молих я, какво ли не правих, ефект 0, само дето се тормозих 3 месеца. Накрая просто един ден дни преди да направи 2г, реши да се изпишка в тоалетната и приключихме с дневният, нямахме инциденти. С риск да ме нападнете, но нощният реших да не си давам зор, защото тъкмо престана да ми се буди 1000 пъти на нощ, само това ми липсваше да я разсънвам под часовник, ходи да пишкаш, еми аз откъде да я знам кога ще й се допишка. Ако мен ме събудят така, направо ще ги  #Cussing out година по-късно дни преди да направи 3 една вечер си каза, че не иска памперс вечер, защото била голяма и край. Не е ставала да пишка през нощта, не й ограничавам течностите вечер, и нямаме инциденти.
Обясняваш пък ако видиш, че не става, оставяш всичко за 10-14 дни примерно и опитваш отново. Ако е готово детето да съдейства, ще приключиш за 1 ден.
Добре се  три годишните не спят ли отделно вече в друга стая ? Как изобщо ще разбера дали иска да пикае или не ? Да ходя да го будя насила да пикае не е ли малко гадничко за детето да му прекъсвам съня и после какво го правя ако каже че не иска да спи повече ?

# 20
  • Мнения: 15 064
Изобщо не съм го будила, засякох в колко часа стават инцидентите и започнах да го вдигам преди този час, вдигам, нося в тоалетната спящ, той си върши работата, връщам в леглото. Това е положението. За някои е хамалогия, за мен е гадно да спи с памперс.

# 21
  • Мнения: 1 565
Изобщо не съм го будила, засякох в колко часа стават инцидентите и започнах да го вдигам преди този час, вдигам, нося в тоалетната спящ, той си върши работата, връщам в леглото. Това е положението. За някои е хамалогия, за мен е гадно да спи с памперс.
Как така спящ? И как спящ се изпикава и не се разбутва? Как засякохте кога стават инцидентите проверявате го по няколко пъти нощем ли ?

# 22
  • Мнения: 46 565
Никога не будя здраво, заспало дете.
Никога не нарушавам собствения си сън без причина.
Железни правила, по съвет на педиатърката ни, въпреки че проба ги наруших.

П.П. Моето дете нощем никога не се е напикавало, ако има памперс. Винаги е бил сух сутрин.
Но махнехме ли го, никакво значение няма дали не е ставала преди малко до тоалетна, задължително се напикаваше (и си спеше мокра и ледена без никакъв сигнал). Психологически момент Simple Smile затова оставихме памперса, пак винаги си беше сух, и в един момент просто каза - голяма съм. И край.

# 23
  • Мнения: 30 802
Защо не се улесниш: нека ходят с памперси, ама им напомняй да ползват гърне. Така хем ще се учат, хем няма да переш и бършеш нон-стоп.

Моята стратегия е да пробвам техниката "тридневно приучване", обаче на няколко пъти, започвайки от 18 мес. или когато се паднат топли дни. Но ако виждам, че не върви, не се фиксирам в идеята "махане на памперс".

Защото процесът не се нарича махане на памперс, а приучване на тоалетни навици. Дали ще има памперс вече е въпрос на предпочитания и колко гащи ти се перат и дали ти се купуват още памперси.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 946
За да не се стичат вадички в обувките слагах едно нагънато тензухено парче в гащите. Като дамска превръзка се позиционира. Хем няма локви, хем усеща мокрото.

Големият ми син се напикаваше нощно време. Беше с памперс до към 5 годишен, но си беше негово решение. Дори намокрил всичко, пак не се будеше. После пак имаше аварии, но по веднъж на седмица, примерно. Чак към втори клас (т.е. бил е на 8 ) окончателно спря да се напишква нощно време.

Как пък няма нощем да се будя за едното пикане....него и сега с топ не можеш да го събудиш, спи като пън. Що не спеше така първите 2 години диването  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 094
Моят опит показа- близо 3 мес. обучение в което пишка и ака навсякъде/ любимо беше акането на пода например до гърнето/ и накрая докато не реши сам или не дойде момента - стана от раз.
Бърсах  и миех като луда добре, че беше лятото, и мокър съм го оставяла въобще не му правеше впечатление. И до сега не мога да си отговоря дали 3 мес. ми старание е дало резултата, но съм по склонна да мисля, че го има момента с "когато детето е готово се отказва само".

# 26
  • Мнения: 1 565
Защо не се улесниш: нека ходят с памперси, ама им напомняй да ползват гърне. Така хем ще се учат, хем няма да переш и бършеш нон-стоп.

Моята стратегия е да пробвам техниката "тридневно приучване", обаче на няколко пъти, започвайки от 18 мес. или когато се паднат топли дни. Но ако виждам, че не върви, не се фиксирам в идеята "махане на памперс".

Защото процесът не се нарича махане на памперс, а приучване на тоалетни навици. Дали ще има памперс вече е въпрос на предпочитания и колко гащи ти се перат и дали ти се купуват още памперси.


Не мисля че това изобщо ще сработи да седят с памперса и да се учат да казват ,по мой наблюдения докато не усети детето че е мокро не се учи да казва ,но мога и да греша ,а това късно седене с памперс в жегите е меко казано лудост за мен .Не знам дали изобщо някоя майка постъпва така .Чувала съм дори че води до проблеми после със забременяване ,а при момченцата намаляване на тестостерона .Предпочитам да пера и бърша но ще го махна памперса колкото се може по бързо

# 27
  • Мнения: 30 802
Ами аз например постъпих така- като видя, че има лош ден, вадя памперсите и слагам. Жега- пускам климатик. Нищо им няма на памперсите, ако се сменят веднага след инцидент.

Средната ми дъщеря доста време си казваше, въпреки памперса. Мисля, че на 2 г. 4 мес. някъде вече окончателно отказа да й слагам памперс.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 946
Тротинетка, последното е. Големият ми дзвер се отказа от дневния памперс януари месец, точно за 2 седмици. Бил е на 2 г. и 4 м.
Дребното беше на година и 8-9 м., но от жегата се обриваше и бях принудена да действам с гащите и тензуха. Хич не му се впечатлявах и за около месец се усети какво трябва да прави. При него беше проблем, че така и не пожела да седне на гърне. Голямата работа вършеше само на тоалетната и то като аз го държа.

# 29
  • Мнения: 46 565
Не мисля че това изобщо ще сработи да седят с памперса и да се учат да казват ,по мой наблюдения докато не усети детето че е мокро не се учи да казва ,но мога и да греша...
Определено грешиш.
Никакво значение не оказва мокрото при повечето деца.
Но всички махат памперса, когато са готови. Контролирането е нещо естествено и си идва само.

Но можеш и да си ги оставиш по начина, по който си започнала. Тогава обаче темата е излишна. Запретваш ръкави, взимаш един часовник и се стягаш в кръста.
Понякога този начин удължава времето, но решението си е твое.
Прочети темата, към която пуснах линк Peace

# 30
  • Мнения: 1 565
Не мисля че това изобщо ще сработи да седят с памперса и да се учат да казват ,по мой наблюдения докато не усети детето че е мокро не се учи да казва ,но мога и да греша...
Определено грешиш.
Никакво значение не оказва мокрото при повечето деца.
Но всички махат памперса, когато са готови. Контролирането е нещо естествено и си идва само.

Но можеш и да си ги оставиш по начина, по който си започнала. Тогава обаче темата е излишна. Запретваш ръкави, взимаш един часовник и се стягаш в кръста.
Понякога този начин удължава времето, но решението си е твое.
Прочети темата, към която пуснах линк Peace
добре ще прочета и ще видим може би е така ,надявам се да успея все пак

# 31
  • Мнения: 11 747
На 2г и 10м реших, че е крайно време да махам памперса и се запасих с гащи и панталони излизайки на разходка. Обясних ѝ, да си каже, че няма памперс и т.н. По време на разсохдката даже забравих и по едно време тя ми вика - имам пишо - за първи път в живота си. Успях да я събуя и да полее едно дръвче. И така тя никога не се изпусна. Освен месеци по- късно, когато експериментирашее качена на най- високото на катерушката, да се изпикае права от там, да види какво ще стане и други подобни. На 3г 1м и половина, една вечер внезапно каза, че иска да спи без памперс. Баща ѝ се ужаси, но азз казах, че все някога трябва да пробваме. Няколко пъти ставах през нощта да я проверявам дали не е мокра - не беше. Не се напика нито нея нощ, нито следващите изобщо. Така махнахме памперса.

# 32
  • Мнения: 12 360
Дъщеря ми е била в институция от 4-месечна възраст, до 3г и 4м. Взех я на памперси, сядаше на гърнето, но всичко си правеше в памперса. Една вечер ми избяга, скри се в ъгъла и се изпишат на ламината. На другия ден сложих гърнето в стаята и не и обух памперс. Като й се допишка се събу, седна на гърнето и си свърши работата. Беше на 3г и 5м. Шест месеца по-късно десет дена подред не мокреше нощния памперс. И така махнахме нощния памперс на 3г и 11м. Имаше 2 инцидента след махане на дневния и 2-3 след махане на нощния памперс(но тя спеше 11часа на нощ. За кратко я будех през нощта, след това сама започна да се буди за тоалетна.

Емо беше на 2г и 1м когато му свалих дневния памперс. За около две седмици свикна да се контролира. При него настоявах, защото правеше жестоки гъбични инфекции от памперсите особено в горещините. Все още при сън ползва памперс и през деня и през нощта. На няколко пъти през деня , ако се заиграе и превъзбуда се напишква. При махането на дневния памперс имах проблем с наакването. Прах акани гащи в продължение на 5-6 месеца! Упорито отказваше да казва и да ползва гърнето за целта.

Последна редакция: пт, 12 май 2017, 21:57 от Mama Ru

# 33
  • Мнения: 4 708
Добре се  три годишните не спят ли отделно вече в друга стая ? Как изобщо ще разбера дали иска да пикае или не ? Да ходя да го будя насила да пикае не е ли малко гадничко за детето да му прекъсвам съня и после какво го правя ако каже че не иска да спи повече ?
Нечии 3 годишни може и да спят в друга стая, но при нас никак не се получава, и съм оставила нещата така, все рано или късно ще се изнесе. Но и предисторията е дълга.
А нали и аз това питам, как решават, че ще го будят за да пикае???
А относно това за жегите и памперса, е добре де, моето дете е родено в най-големите жеги, как като новородено и като бебе на 1г нищо не й стана като стои с памперс, а пък се очаква да стане нещо ако е на 2г  newsm78 нали все са си жеги, и все си е дупе в памперс?
И Ани внимавай! Хората са го казали, не се чуди, да не ти дойде до главата. Ако и твоето се заинати 3 месеца да не му пука, че е напикано и да отказва да ходи на гърне/тоалетна, няма да се чудиш как в един момент ти писва, и детето на 2г още било с памперс.

# 34
  • Мнения: 12 360
Моите все още спят при мен. Планирам това лято да получат детска стая и да ги отделя, ако ми позволят, че май не са готови за сега Laughing
Самата аз ставам нощно време и разбуждах щерката, за кратко, после сама свикна да се събужда, ако и се пишка, но беше на 4г. Не съм имала проблеми с повторното заспиване. Нашият проблем беше първото заспиване. Реших го като махнах дневния сън и вечер я слагах с бебето в 19.30-20.00ч. заспиваше за 5 минути.
Емо е роден през март, но още отначало имах проблеми с памперсите. Никакво миене, мазане и честа смяна не помагаха. Лятото беше най-тежко, а в Русе през юли и август е нормално 37-40 градуса. Пробвах на годинка и няколко месеца да го оставя без памперс, но буквално пишкаше на 10-15 минути, а аз не смогвах да бърша и пера гащички. На две годинки вече пишкаше по-нарядко и така свикна да се контролира, отделно, че имаше и малко доза инат. С махането на дневния памперс изчезнаха и инфекциите. И от други майки с по-белички деца съм чувала, че имат такъв проблем. Може би просто кожата да е по-чувствителна.

# 35
  • Мнения: 4 708
Моите все още спят при мен. Планирам това лято да получат детска стая и да ги отделя, ако ми позволят, че май не са готови за сега Laughing
И от други майки с по-белички деца съм чувала, че имат такъв проблем. Може би просто кожата да е по-чувствителна.
Моето е от най-белите, но след като нацелихме марката пелени, проблем съм имала само веднъж с една пратка, но не беше лятото. Сега по-често й се обрива дупето без памперс е, без да се изпуска и тем подобни. А кожата й е много чувствителна, за пример, ако ММ я гушне, веднага се обрива на бузата където се е допряла до него, а той е бръснат, не е с брада. Та май излишно се обвиняват памперсите за всички злини.
А относно детската, питай ги първо. Че направихме миналото лято ремонта, уж щеше да спи, ама не стана работата, та съм я оставила. Преди това до 3 годишна възраст не спеше, ставаше в буквалният смисъл през 40мин и през ум не ми е минавало да се разкарвам до другата стая.

# 36
  • Мнения: 12 360
Не знам дали е до нацелване на марката, смених поне 5-6 и с всички си имахме Проблем. Виждала ли си рани по цялата памперс зона, независимо, че на всяка смяна /буквално на 2 часа/ миеш и мажеш? Кожата му чак падаше, не можех да го обслужвам, пищеше щом го докоснех, а аз плачех като му гледах раните.  #2gunfire Няма памперс - няма проблем.

А преди две години лятото ходихме до един парк край града. Не знам какви комари ни нападнаха, но на щерката окото й се затвори, а на малкия ухото стана двойно. Всички, които ни видеха, се чудеха как така и двамата са направили алергична реакция. От тогава имам запас "Метилпреднизолон" у дома и навсякъде си нося, че ухапе ли ги комар и става страшно. Иннтересното е, че детето и племенницата на приятелката ми, които бяха с нас и също бяха нахапани, не направиха такава реакция. Та явно си е и до дете.

# 37
  • Мнения: 10 680
Моят опит показа- близо 3 мес. обучение в което пишка и ака навсякъде/ любимо беше акането на пода например до гърнето/ и накрая докато не реши сам или не дойде момента - стана от раз.
Бърсах  и миех като луда добре, че беше лятото, и мокър съм го оставяла въобще не му правеше впечатление. И до сега не мога да си отговоря дали 3 мес. ми старание е дало резултата, но съм по склонна да мисля, че го има момента с "когато детето е готово се отказва само".

Толкова се смях с този пост.  Joy Все едно описваш кученце.  Hug

Ани, и ние сме на първи етаж. Препоръчвам ти да си купиш от тези пъзелови килимчета от пяна. Хем ще можеш лесно да ги поддържаш, хем няма да им е студено на краката.  Peace Балатума държи супер студено.

# 38
  • Мнения: 1 565
Здравейте имам напредък с нещата едното ми дете направи вече 4 дена със сухи гащи след като два пъти се изпика в гащите и спря сега е само на гърне ,но пък другото още ама и пикае в гащите понякога ,което го отдавам на малко доза инат ,но пак всеки ден обяснявам по 100 пъти да казват .Те и двете не си казват много много но щом дам гърнето при едното винаги става .На един час и малко ги слагам .И все пак най много два пъти на деня да сменя напикани гащи ,което не е толкова зле според мен.

# 39
  • Мнения: 12 360
Никак даже не е зле Grinning. Моят хубавец отказва и до сега да сяда по график, сам си решава кога му се ходи още от самото начало. Ще видим наесен в градината, че там има някакъв режим - преди ядене, преди и след сън...

# 40
  • Мнения: 1 565
Никак даже не е зле Grinning. Моят хубавец отказва и до сега да сяда по график, сам си решава кога му се ходи още от самото начало. Ще видим наесен в градината, че там има някакъв режим - преди ядене, преди и след сън...
ооо аз съм упорита и се надявам до края на лятото вече да нямат памперси ,вече ще са на 2 и 5-6 м .Половин година сигурно ще се научат .

# 41
  • Мнения: 46 565
На тази възраст така или иначе ще схванат. Разликата е половин година смрад и пране, забавлявай се  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 12 360
Това с пишката стана за десетина дена. Не по график, но си казваше и стискаше докато го сложа на гърнето. Но пък при всеки въпрос от моя страна не му ли се пишка, пищеше НЕЕЕ..... Виж с искането беше трудното, че 5-6 месеца го правеше само в гащите. Никаквии обяснения, молби, награди и наказания не действаха. Един ден си свърши работата в гърнето и каза:"Сега вече знам къде да пускам акото". И продължи периодично в памперса или гащите. Ама от половин година вече няма проблем.

# 43
  • Мнения: 1 565
На тази възраст така или иначе ще схванат. Разликата е половин година смрад и пране, забавлявай се  Mr. Green
как пък смрад ??? Предполагам не оставяте пикнята да си седи по пода с часове ? Не съм съгласна всичко се почиства старателно според мен? Вие какъв друг начин виждате

Mama Ru, защо изобщо сте слагала памперс като не е добре ,поне през деня ? По добре да се пере и бърши след него от колкото да е в рани по дупето ?

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 14:50 от Не се сърди, човече

# 44
  • Мнения: 46 565
А аз предполагам, че не переш всичко на секундата.
Написала съм какъв е другият начин - когато е минало време и децата явно показват, че не са готови ги оставяш няколко месеца и после пак. На посочената възраст - 2 г. и 6 м. вече ще са готови. Без всичките тези мокрения сега.

Какви рани по дупето? Явно има здравословен проблем, не е от памперсите със сигурност.

# 45
  • София
  • Мнения: 11 505
А, изобщо няма да е смрад. По цял ден някой да пикае и с*ре на пода (на дивана, леглото), па ти колкото си искаш бърши. И после обяснявай, че не мирише  Whistling

# 46
  • Мнения: 15 064
Е, тя не казва, че е по цял ден, а че има инциденти и то от едното дете.

# 47
  • Мнения: 46 565
За да продължават инцидентите вече 3 седмици, явно не е готово детето.

# 48
  • Мнения: 15 064
Стига с тази мантра не е готово детето. Всеки сам си преценява дали детето е готово или не. Някои деца, ако ги чакаме да станат готови за нещата от живота, ще им отнеме има-няма целият живот.

# 49
  • Мнения: 46 565
Никога не бих си позволила да дръпна родител и да му давам акъл. Но когато пуска тема и търси съвет - това вече го правя.
В случай, че тя си е взела решение не виждам смисъл от темата. Запретва ръкави, пере изпражнения колкото месеци са нужни, докато дойде моментът детето да е готово и си живее животът.

# 50
  • София
  • Мнения: 11 505
Да, сега са инциденти, но три седмици си е било едва ли не по десет пъти на ден. Колко да не мирише.

# 51
  • Мнения: 1 565
Да, сега са инциденти, но три седмици си е било едва ли не по десет пъти на ден. Колко да не мирише.
Ами до сега не е било 10 пъти а едва един два пъти на ден . И преди с памперса пак се стремях памперса да е сух и си пишаха в гърнето ,именно за това предприех тази стъпка ,защото знаех че няма да е толкова зле ,колкото си мислите .Дори първия ден беше само веднъж

# 52
  • Мнения: 46 565
Ани Иванова_429091, как успяваш да правиш това? В подобно хубаво време въобще прибирате ли се вътре?
Скоро ще тръгнат на градина и ще изкарат 4 г. затворени м/у стените на стая, не им го причинявай и сега, когато може да са на въздух...

# 53
  • Кърджали
  • Мнения: 10 330
Този филм с "махането на памперса" го играх с дъщеря ми /един от редките случаи в които слушах чужд акъл, а не интуицията си/. Резултата беше рев, драми, едно ужасно изнервено дете /което иначе по принцип е чак дразнещо спокойно/ и почти толкова изнервена майка, тоест аз. Не разбираше детето за какво е тоя зор и на 1 и на 2 г. Не я тормозих много - като виждах че за две-три седмици не става и детето става много изнервено и неспокойно прибирах гърнето и забравяхме за него. Чак в яслата я бяха оставили без да я слагат на гърнето /там нали ги слагат групово/, защото посинявала от рев. На 2 г и 7м изведнъж като с вълшебна пръчка се получи. Само си донесе детето гърнето, седна и си свърши работата. Само с акането беше малко зор, но и с това свикна. За две седмици махна изцяло всякакви памперси, дори и нощния. Като никога не съм я будила през нощта, по принцип ако има нужда тя си ставаше, много рядко да е имала инцидент през нощта /през деня изобщо/.
Имах позната, която не спираше да ми говори как моето дете щяло да е с памперс до първи клас. И в същото време се ядосваше защо нейното се е напикало, а не си е казало. Изгледа ме много странно когато и подарих последния ни почти пълен пакет памперси, от който вече нямахме нужда, та тя да го ползва поне с нейното през нощта.

Сега с малкия изобщо нямам намерение тази година да се мъчим с махане на памперси /на 1 г и 5 м. е/. Догодина по някое време ще е по-голям и съдействащ и нещата ще станат много по-лесно.

# 54
  • Мнения: 1 565
Ани Иванова_429091, как успяваш да правиш това? В подобно хубаво време въобще прибирате ли се вътре?
Скоро ще тръгнат на градина и ще изкарат 4 г. затворени м/у стените на стая, не им го причинявай и сега, когато може да са на въздух...
Ами едва ли някой от вас живее навън ,сутрин от 10 и 30 до 12 са навън и от 17 часа до 19 часа са отново на вън ,което за мен е достатъчно ,спят 2 часа вкъщи и сутрин играят един час вкъщи докато и аз изпия едно кафе и хапна нещо ,а и трябва да се чисти и готви отвреме на време. В 20 часа вечерят в 21 се къпят всеки ден и до 22 часа най късно са по леглата и до 22 и 30 са заспали ,сутрин стават все още към 8 и 30.Някой път сутрин пропускаме разходката но много рядко ,ако имам много работа вкъщи ,но слетоб са навън в дъждовно и мокро време не излизаме. Някой хора използват и тераса за да дишат въздух .За два часа така или иначе са достатъчно изморени дори повечето пъти сами искат да си ходят

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 15:26 от Не се сърди, човече

# 55
  • Мнения: 46 565
Със събуждането излизахме и се прибирахме вечер, като след работа.
За 30 мин. с мъжа ми свършвахме каквото има и готово.
Като тръгна на градина, та досега, все вътре. С излизания за по 1-2 часа. Но за свободни деца без ангажименти седенето вътре е загуба на време.
Според мен де Peace

# 56
  • Мнения: 1 565
Този филм с "махането на памперса" го играх с дъщеря ми /един от редките случаи в които слушах чужд акъл, а не интуицията си/. Резултата беше рев, драми, едно ужасно изнервено дете /което иначе по принцип е чак дразнещо спокойно/ и почти толкова изнервена майка, тоест аз. Не разбираше детето за какво е тоя зор и на 1 и на 2 г. Не я тормозих много - като виждах че за две-три седмици не става и детето става много изнервено и неспокойно прибирах гърнето и забравяхме за него. Чак в яслата я бяха оставили без да я слагат на гърнето /там нали ги слагат групово/, защото посинявала от рев. На 2 г и 7м изведнъж като с вълшебна пръчка се получи. Само си донесе детето гърнето, седна и си свърши работата. Само с акането беше малко зор, но и с това свикна. За две седмици махна изцяло всякакви памперси, дори и нощния. Като никога не съм я будила през нощта, по принцип ако има нужда тя си ставаше, много рядко да е имала инцидент през нощта /през деня изобщо/.
Имах позната, която не спираше да ми говори как моето дете щяло да е с памперс до първи клас. И в същото време се ядосваше защо нейното се е напикало, а не си е казало. Изгледа ме много странно когато и подарих последния ни почти пълен пакет памперси, от който вече нямахме нужда, та тя да го ползва поне с нейното през нощта.

Сега с малкия изобщо нямам намерение тази година да се мъчим с махане на памперси /на 1 г и 5 м. е/. Догодина по някое време ще е по-голям и съдействащ и нещата ще станат много по-лесно.
Може би сте права ,че децата сами узряват за нещата от живота и се надявам да е така поне с нощния памперс с него никак не ми се бърза ,все пак още по някога спят при мен нощем ,а не в тяхните си легла изобщо си нямам на идея как ще се случи  .Ето днеска например 4 часа и двете не са пикали в гащите и се надявам това да е.Скоро и на вън мисля да са без памперс че още не са ,но не знам дали от игра ще си кажат или трябва и на вън да нося една торба с дрехи за преобуване ,това съм го оставила когато ще са без долнище а само с гащи и рокля с боси крака .

# 57
  • Мнения: 46 565
През тези 4 часа подсещала ли си ги за тоалетна?

# 58
  • Мнения: 1 565
През тези 4 часа подсещала ли си ги за тоалетна?
да

# 59
  • Мнения: 1 565
Със събуждането излизахме и се прибирахме вечер, като след работа.
За 30 мин. с мъжа ми свършвахме каквото има и готово.
Като тръгна на градина, та досега, все вътре. С излизания за по 1-2 часа. Но за свободни деца без ангажименти седенето вътре е загуба на време.
Според мен де Peace
ами така съм преценила на вън да не спят и не смятам че нещо са загубили от това .А и аз не съм от хората ,които цял ден са по улиците и още по малко по кафетата  Не мисля че с нещо са ощетени и и предпочитам да се хранят само с домашна храна ,която аз преготвят ,а това няма как да стане ако по цял ден сме на вън

# 60
  • Мнения: 46 565
Това не го броя.
Когато няма инциденти без подръчкване, тогава са се получили нещата. Иначе пишкат, защото си им казала, не защото са го усетили. Нали това е целта, да започнат да усещат?

За двата часа спане - вкъщи, другото време имам предвид. Ти си преценяваш, разбира се Peace

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Ц-ц-ц, надникнах да видя какво му обсъждате на напикаването вкъщи (типична Анина тема) в толкова страници.

Цитат
На 2 г и 7м изведнъж като с вълшебна пръчка се получи.
И моята дъщеря така. Буквално тези дни може да се каже, че вече махнахме памперса - също на две години и 7 месеца е. От тази пролет започнахме да я оставяме по гащи за по някой и друг час (пробвали сме инцидентно и преди, но без никакъв успех) - напикаваше се и идваше да каже, след като свърши работата. Преди около две седмици изведнъж, ама изведнъж, престана да напишква нощния памперс, дотук добре, ама с това започна и един период от няколко дни, в които пишкаше точно по два пъти на денонощие - късно сутрин и късно следобед, и то след дълго стоене на гърнето и напъване, ошашкала се бях много, чак я водих на лекар, но постепенно нещата се нормализираха. Сега е без памперс по цял ден и няма пропуски, слагаме памперс само вечерта, но и той е по-скоро за сигурност, сутрин е сух и се изпишква в гърнето, за разлика от батко си (но той е с общо изоставане), който все още се напикава през нощта.
Проблем ще ни бъде голямата нужда, защото тя е от бебе с упорит запек, а при махането на памперса тези неща за някакъв период се задълбочават, но ще я мислим някак и нея.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 16:53 от Магдена

# 62
  • Мнения: 1 565
Вече официално сме без памперс и на вън и за сън без нито един инцидент в гащите ,още държа памперсите за всеки случай но скоро ще подаря последния пакет .Ако трябваше да чакам да станат "готови" щяхме да отвъртим още месеци с памперси , Дори и за акото вече си казват и започнаха и тоалетна да използват като големи хора

# 63
  • Мнения: 4 708
Вече официално сме без памперс и на вън и за сън без нито един инцидент в гащите ,още държа памперсите за всеки случай но скоро ще подаря последния пакет .Ако трябваше да чакам да станат "готови" щяхме да отвъртим още месеци с памперси , Дори и за акото вече си казват и започнаха и тоалетна да използват като големи хора
Честито, но явно си нацелила момента, ако не бяха готови, имаше да се мъчиш още месеци. От опит ти го казвам, особено щом за 0 време сте махнали и нощният значи децата са били готови.

Общи условия

Активация на акаунт