Напикаванията вкъщи

  • 5 309
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 853
Малко е досадно вечно да вървя след тях с гърнето .

Ами да, работата на майката често е свързана с правенето на досадни неща. По много пъти. Като не ти се занимава, намери човек, който да го върши вместо теб – баба или детегледачка.
Да не те отчайвам, ама "вървенето" след децата ти тепърва започва. Сега ще им напомняш да пишкат, после да си мият ръцете, да се обличат, да не влизат с обувки, да не излизат боси, да си лягат навреме, да поздравяват, да благодарят... Купища "да" и "да не". Хора сме, майки, не животни, които да ги родят и да ги пуснат из гората да се оправят.
Макар че и при много животни родителите си обучават децата на разни неща, че иначе няма да оцелеят. Е, твоите ще оцелеят физически сигурно, ама не знам обществото как ще ги възприеме, ако не им създадеш разни навици.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 969
Ползвах гащи за отказване от памперс, продават се навсякъде по бебешките магазини  Peace Вкъщи не че ми пукаше особено, но в периода на отказване от памперса (който слава богу продължи около седмица) съм ѝ ги слагала за столчето за кола, за следобеден сън, за разходка.

# 17
  • Мнения: 46 602
Ани Иванова_429091, въпросът не е с какво спи, а дали пишка/ака в него. Ако не, какво значение има?
Става дума за психологическата готовност на детето.
Едно време затова бяха толкова чести случаите с нощни напикавания при децата, натискът оказваше негативно влияние и се превръщаше в сериозен проблем до дърти години.

До 3 г. децата са вече на гърне/тоалетна. Със, без учене.
Разбира се изключваме тези със здравословен проблем.

За мен е прекалено с памперс да е над 2. Но това за мен, други са по-ларж. Казах, че познавам такива деца, някои от тях все още се напикават, нищо, че са на 5 и нищо, че ги изчакаха да станат "готови" на 4.
Не познавам такива, затова си правя извод, че става дума наистина за изключения.
За мен на 2 са си бебета. М/у 2 и 3 узряват и всичко си идва по местата. Като за всяко дете точният момент е различен, не може да се изчисли до месец, децата не са роботи.

# 18
  • Мнения: 4 709
При нас като при НСЧ. Гоних я, молих я, какво ли не правих, ефект 0, само дето се тормозих 3 месеца. Накрая просто един ден дни преди да направи 2г, реши да се изпишка в тоалетната и приключихме с дневният, нямахме инциденти. С риск да ме нападнете, но нощният реших да не си давам зор, защото тъкмо престана да ми се буди 1000 пъти на нощ, само това ми липсваше да я разсънвам под часовник, ходи да пишкаш, еми аз откъде да я знам кога ще й се допишка. Ако мен ме събудят така, направо ще ги  #Cussing out година по-късно дни преди да направи 3 една вечер си каза, че не иска памперс вечер, защото била голяма и край. Не е ставала да пишка през нощта, не й ограничавам течностите вечер, и нямаме инциденти.
Обясняваш пък ако видиш, че не става, оставяш всичко за 10-14 дни примерно и опитваш отново. Ако е готово детето да съдейства, ще приключиш за 1 ден.

# 19
  • Мнения: 1 565
При нас като при НСЧ. Гоних я, молих я, какво ли не правих, ефект 0, само дето се тормозих 3 месеца. Накрая просто един ден дни преди да направи 2г, реши да се изпишка в тоалетната и приключихме с дневният, нямахме инциденти. С риск да ме нападнете, но нощният реших да не си давам зор, защото тъкмо престана да ми се буди 1000 пъти на нощ, само това ми липсваше да я разсънвам под часовник, ходи да пишкаш, еми аз откъде да я знам кога ще й се допишка. Ако мен ме събудят така, направо ще ги  #Cussing out година по-късно дни преди да направи 3 една вечер си каза, че не иска памперс вечер, защото била голяма и край. Не е ставала да пишка през нощта, не й ограничавам течностите вечер, и нямаме инциденти.
Обясняваш пък ако видиш, че не става, оставяш всичко за 10-14 дни примерно и опитваш отново. Ако е готово детето да съдейства, ще приключиш за 1 ден.
Добре се  три годишните не спят ли отделно вече в друга стая ? Как изобщо ще разбера дали иска да пикае или не ? Да ходя да го будя насила да пикае не е ли малко гадничко за детето да му прекъсвам съня и после какво го правя ако каже че не иска да спи повече ?

# 20
  • Мнения: 15 094
Изобщо не съм го будила, засякох в колко часа стават инцидентите и започнах да го вдигам преди този час, вдигам, нося в тоалетната спящ, той си върши работата, връщам в леглото. Това е положението. За някои е хамалогия, за мен е гадно да спи с памперс.

# 21
  • Мнения: 1 565
Изобщо не съм го будила, засякох в колко часа стават инцидентите и започнах да го вдигам преди този час, вдигам, нося в тоалетната спящ, той си върши работата, връщам в леглото. Това е положението. За някои е хамалогия, за мен е гадно да спи с памперс.
Как така спящ? И как спящ се изпикава и не се разбутва? Как засякохте кога стават инцидентите проверявате го по няколко пъти нощем ли ?

# 22
  • Мнения: 46 602
Никога не будя здраво, заспало дете.
Никога не нарушавам собствения си сън без причина.
Железни правила, по съвет на педиатърката ни, въпреки че проба ги наруших.

П.П. Моето дете нощем никога не се е напикавало, ако има памперс. Винаги е бил сух сутрин.
Но махнехме ли го, никакво значение няма дали не е ставала преди малко до тоалетна, задължително се напикаваше (и си спеше мокра и ледена без никакъв сигнал). Психологически момент Simple Smile затова оставихме памперса, пак винаги си беше сух, и в един момент просто каза - голяма съм. И край.

# 23
  • Мнения: 30 802
Защо не се улесниш: нека ходят с памперси, ама им напомняй да ползват гърне. Така хем ще се учат, хем няма да переш и бършеш нон-стоп.

Моята стратегия е да пробвам техниката "тридневно приучване", обаче на няколко пъти, започвайки от 18 мес. или когато се паднат топли дни. Но ако виждам, че не върви, не се фиксирам в идеята "махане на памперс".

Защото процесът не се нарича махане на памперс, а приучване на тоалетни навици. Дали ще има памперс вече е въпрос на предпочитания и колко гащи ти се перат и дали ти се купуват още памперси.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 955
За да не се стичат вадички в обувките слагах едно нагънато тензухено парче в гащите. Като дамска превръзка се позиционира. Хем няма локви, хем усеща мокрото.

Големият ми син се напикаваше нощно време. Беше с памперс до към 5 годишен, но си беше негово решение. Дори намокрил всичко, пак не се будеше. После пак имаше аварии, но по веднъж на седмица, примерно. Чак към втори клас (т.е. бил е на 8 ) окончателно спря да се напишква нощно време.

Как пък няма нощем да се будя за едното пикане....него и сега с топ не можеш да го събудиш, спи като пън. Що не спеше така първите 2 години диването  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 114
Моят опит показа- близо 3 мес. обучение в което пишка и ака навсякъде/ любимо беше акането на пода например до гърнето/ и накрая докато не реши сам или не дойде момента - стана от раз.
Бърсах  и миех като луда добре, че беше лятото, и мокър съм го оставяла въобще не му правеше впечатление. И до сега не мога да си отговоря дали 3 мес. ми старание е дало резултата, но съм по склонна да мисля, че го има момента с "когато детето е готово се отказва само".

# 26
  • Мнения: 1 565
Защо не се улесниш: нека ходят с памперси, ама им напомняй да ползват гърне. Така хем ще се учат, хем няма да переш и бършеш нон-стоп.

Моята стратегия е да пробвам техниката "тридневно приучване", обаче на няколко пъти, започвайки от 18 мес. или когато се паднат топли дни. Но ако виждам, че не върви, не се фиксирам в идеята "махане на памперс".

Защото процесът не се нарича махане на памперс, а приучване на тоалетни навици. Дали ще има памперс вече е въпрос на предпочитания и колко гащи ти се перат и дали ти се купуват още памперси.


Не мисля че това изобщо ще сработи да седят с памперса и да се учат да казват ,по мой наблюдения докато не усети детето че е мокро не се учи да казва ,но мога и да греша ,а това късно седене с памперс в жегите е меко казано лудост за мен .Не знам дали изобщо някоя майка постъпва така .Чувала съм дори че води до проблеми после със забременяване ,а при момченцата намаляване на тестостерона .Предпочитам да пера и бърша но ще го махна памперса колкото се може по бързо

# 27
  • Мнения: 30 802
Ами аз например постъпих така- като видя, че има лош ден, вадя памперсите и слагам. Жега- пускам климатик. Нищо им няма на памперсите, ако се сменят веднага след инцидент.

Средната ми дъщеря доста време си казваше, въпреки памперса. Мисля, че на 2 г. 4 мес. някъде вече окончателно отказа да й слагам памперс.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Тротинетка, последното е. Големият ми дзвер се отказа от дневния памперс януари месец, точно за 2 седмици. Бил е на 2 г. и 4 м.
Дребното беше на година и 8-9 м., но от жегата се обриваше и бях принудена да действам с гащите и тензуха. Хич не му се впечатлявах и за около месец се усети какво трябва да прави. При него беше проблем, че така и не пожела да седне на гърне. Голямата работа вършеше само на тоалетната и то като аз го държа.

# 29
  • Мнения: 46 602
Не мисля че това изобщо ще сработи да седят с памперса и да се учат да казват ,по мой наблюдения докато не усети детето че е мокро не се учи да казва ,но мога и да греша...
Определено грешиш.
Никакво значение не оказва мокрото при повечето деца.
Но всички махат памперса, когато са готови. Контролирането е нещо естествено и си идва само.

Но можеш и да си ги оставиш по начина, по който си започнала. Тогава обаче темата е излишна. Запретваш ръкави, взимаш един часовник и се стягаш в кръста.
Понякога този начин удължава времето, но решението си е твое.
Прочети темата, към която пуснах линк Peace

Общи условия

Активация на акаунт