Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 3

  • 74 508
  • 888
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 358
Моето дете е 2015 набор. Как може да се наредя да чакам за набор 2014?
Не можете. Просто в някои градини, които са без яслени групи (бившите ЦДГ), са прехвърлили незаетите от набор 2014 места за първа група в набор 2015. Но не знам къде са тези градини. Влезте в секция "свободни места" и по набора вижте дали във вашия район има такива. Или поне наблизо.
Благодаря все пак Simple Smile Говорих с една директорка на градина преди малко. Общо взето никой с нищо не е на ясно.
Някой министър прави мазало в момента (като с реформата в училищните учебници - за да усвоим едни пари правим мазало).
Тази вечер заключват системата за лятото. Неприетите набор 2015  ще кандидатстват август (по обявени  критерии през август) за някакви места тук там.

Горе-долу това беше писмото което получих от ИСОДЗ.
Накратко дерзайте.

Успех на всички Simple Smile

# 436
  • Sofia
  • Мнения: 5 999
Тази вечер заключват системата за лятото.
Неприетите набор 2015  ще кандидатстват август (по обявени  критерии през август) за някакви места тук там.

Тази вечер заключват системата заради третото класиране. След като мине класирането пак ще я отключат. На 24-ти е последното (четвърто) класиране за тази година. След това не заключват системата за лятото, а просто системата влиза в режим без класирания.

От края на август,както всяка година започват текущите класирания (през около две седмици), които наистина са за много малък брой места, най-вече от отписали се деца и др.

# 437
  • София
  • Мнения: 358
 brin de muguet , мерси за уточнението. Като говорих по телефона с въпросната директорка, тя така ми каза Simple Smile

Та още един въпрос: ако утре сме приети в селската градина мога ли още другата седмица да отида да я запиша? Обикновено май има по две седмици срок, ама ние втората седмица планираме моренце, та да не се окаже някоя драма и със записването.

Мерси пак Simple Smile

# 438
  • София
  • Мнения: 25
brin de muguet , мерси за уточнението. Като говорих по телефона с въпросната директорка, тя така ми каза Simple Smile

Та още един въпрос: ако утре сме приети в селската градина мога ли още другата седмица да отида да я запиша? Обикновено май има по две седмици срок, ама ние втората седмица планираме моренце, та да не се окаже някоя драма и със записването.
Мерси пак Simple Smile

АКо разполагате с документите можете да запишете детето още в понеделник. Краният срок е след 2 седмици.

# 439
  • Мнения: 125
Mаминки има обявени 35 свободни места 2015 в детската градина на метростанция Искърско Шосе, сега я прекръстиха Ежко бежко сграда 2, тъй като се сляха Ангел Каралийчев и Ежко Бежко

# 440
  • София
  • Мнения: 213
Има ли деца приети и записани в новата почасова форма на организация в детските градини? Ние единствено така имахме шанс да се класираме и реших да запиша детето. Но не мога да разбера дали се включва закуска и обяд в този половин ден. Питах в системата, но от там ми пратиха наредбата, която не засяга въпроса с храната. Идеи къде мога да попитам (освен директорката на градината)?

# 441
  • Мнения: 475
Моя близка приятелка сподели, че детето й е прието в тази форма на обучение. Дори самите директори не са наясно още. Обядът категорично не е включен. За закуската нямам спомен какво каза. Като цяло не беше очарована. Някои от интересните занимания при тях ще са следобед.

# 442
  • София
  • Мнения: 213
За мен не е проблем да не обядва там, ама поне да закусва, че иначе никога няма да може да го водим навреме.  Предполагам, че ще се наложи да пиша до дирекция образование в общината.

# 443
  • Мнения: 155
Здравейте!
Опитвам се да си сваля молбата образец за записване на дете в ДГ. Влизам в "необходими документи" на сайта на детските градини, но преди имаше активен линк, който директно генерираше молбата, а сега няма. На всички ли излиза така?

Благодаря!

# 444
  • София
  • Мнения: 8 933
Здравейте!
Опитвам се да си сваля молбата образец за записване на дете в ДГ. Влизам в "необходими документи" на сайта на детските градини, но преди имаше активен линк, който директно генерираше молбата, а сега няма. На всички ли излиза така?

Благодаря!
Има генерирана молба само ако детето е прието и то за конкретната градина.

# 445
  • Мнения: 15 643
Здравейте момичета
Тази есен дъщеря ми ще е 2-ра група в детската градина и искам да я преместя в друга гадина, тъй като изобщо не съм доволна от тази, която посещава в момента. Сега влязох в сайта на детските градини и гледам някаква нова опция "Почасова организация." Може ли да ми разясните какво ще рече това, в сградата на самата градина ли се предлага или е в друга сграда и дали точките за прием с тази опция са различни от тези с нормалния прием?

# 446
  • София
  • Мнения: 4 562
Погледни по-напред в темата, имаше един-два коментара за почасовите градини.
Доколкото разбрах, идеята е детето да е до обяд в градината, без да спи там, но да участва в сутрешните занимания. Но и самите директори не били много наясно дали на дете, прието в тази форма, ще му се полага закуска/обяд.

# 447
  • Мнения: 15 643
Благодаря
Значи не ме устройва. На мен ми трябва по-скоро за следобяд - за сутринта не ми върши работа  Peace

# 448
  • София
  • Мнения: 213
Благодаря
Значи не ме устройва. На мен ми трябва по-скоро за следобяд - за сутринта не ми върши работа  Peace

Ние сме приети "почасова организация" и кадидатсвахме през системата (всяка градина сама решева дали да отпусне 2 места за тази форма). На мен директорката ми каза, че от 9 до 12 трябва да го водим, но не се полагало храна. При следващото кандидатстване ще получим 1 точка, ако е ходил 6 месеца. Само това знам засега,

# 449
  • Мнения: 346
Здравейте.
Приеха дъщеря ни и я записахме в ДГ № 21 ''Ежко Бежко'' - сграда 2 в кв. Дружба. До преди няколко месеца се е казвала ДГ 163 ''Ангел Каралийчев'', но мисля че юни месец са я обединили с № 21 ''Ежко Бежко'' в Бусманци. Аз живея в Красно село и работя на границата на район Слатина с район Искър, затова градината ми е относително удобна, пък и само там имахме шанс.
Току-що прочетох обаче, че родители били против това сливане на детски градини, назрявал бунт и обществено недоволство. Ето и източника: http://sofia.topnovini.bg/node/769470
Може ли някой да ме информира защо сливането е лошо и как това ощетява родителите и децата?
Наистина не съм наясно, тъкмо се отпуснах психически, че най-накрая сме в системата след две години на ужасни финансови разходи и попаднах на тази информация.

Общи условия

Активация на акаунт