Рим - 17 тема

  • 86 851
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Привет от прекрасния Рим...
Първи проблем - хазяина поиска наема кеш. Съответно ни глътна доста от кеша, непредвидено. Колко е таксата  за банкомат - ПИБ. има ли значение от сумата - т.е процент ли е? Да знам колко и кога да тегля.
Благодаря за бързите отговори. Вода, вино, сирене, хляб и цигари имаме. Laughing
Ама и за друго си трябват! Crossing Arms

# 616
  • Мнения: 2 045
В нета пише 3 лв.+ 1% от сумата, не знам колко е вярно, но е долу - горе толкова. Аз съм теглила по същата причина, но на друга банка карта и беше 5 лв.+ процент.

# 617
  • София
  • Мнения: 18 679
Рабит, през кой сайт резервирахте? Щото аз съм през букинг и веднага ми дръпна парите, надявам се на място да не се окаже, че са при посредника, а хазяна да ми иска кеш, щото ще ги гръмна.

# 618
  • Мнения: 1 177
Много неприятно! И аз направих подобна грешка и след това плащах само с картата. Щях да тегля последния ден, но се отказах и в 10:30 вечерта разбрах, че съм забравила картата в един магазин, който работи до 10. Добре че си бях вкарала данните на картата в my taxi, че така платих рано сутринта таксито. Stuck Out Tongue Winking Eye Не успях да купя подаръци от летището, но поне се прибрахме благополучно.
До 200евро не би трябвало таксата да е повече от 10лв.
belinda, пари могат да ви искат за градска такса, която е 3.5Е на вечер на човек...разбира се, ако не сте я платили вече.

# 619
  • Вестерос
  • Мнения: 38 360
Букинг не вземат пари за себе си, мисля , че и airbnb са също така.  Аз като търся търся да е без предварително заплащане, ако не е упоменато пращам мейл на хостела/хазаина и се разбираме как да платя. 

# 620
  • Мнения: 2 045
Градската такса се плаща на място, почти винаги в брой. На мен до сега само в един хотел в Италия са ми я вземали към общата сметка с карта.
Много често собствениците лъжат, че пос терминалът им не работи и за това трябва да се плати в брой и естествено не го поправят по времето на целия престой. Едни нахалници дори ми искаха данните от картата да си ги изтеглят по-късно. Точно тогава теглих от банкомат.
Белинда, не се притеснявай. Явно си резервирала без право на анулиране, за това са ти дръпнали парите. Няма да има проблем.

# 621
  • Мнения: 1 390
И ние така - без право на анулиране, но тъй като ми изтичаше картата, писах на самия хотел и те ми дадоха банкова сметка, по която преведохме цялата сума.

# 622
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Благодаря ви.
Дано не изгоря само с един наем. Кеш, че и през картата да изтеглят. Дали да не пиша на Букинг, че е платено в брой и да не предоставят никакви данни от картата. Ако хазяина пише, че не сме се появили - сигурно ще му преведат поне обезщетението за една нощувка? newsm78
Че и касова бележка - нъцки.
Мале, голям съм лебед - голям мерак този Рим, голямо чудо! ooooh!

# 623
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте,имам едно питане.Като тръгна да купувам билети за Колизеума ми дава само една опция за получаване от тикет офиса?! Не се ли губи идеята за билети онлайн като трябва пак да се редя за билети в офиса? Или може би процедурата е друга?

# 624
  • Вестерос
  • Мнения: 38 360
Благодаря ви.
Дано не изгоря само с един наем. Кеш, че и през картата да изтеглят. Дали да не пиша на Букинг, че е платено в брой и да не предоставят никакви данни от картата. Ако хазяина пише, че не сме се появили - сигурно ще му преведат поне обезщетението за една нощувка? newsm78
Че и касова бележка - нъцки.
Мале, голям съм лебед - голям мерак този Рим, голямо чудо! ooooh!
Аз не разбрах, блокираха ли ти от картата? Моята карта също я искаха за по-сигурно, дебитна е, не е кредитна. Но не ми искаха 3-цифрения код, който трябва при онлайн плащане. По принцип винаги може да предявиш пред банка, че тази сума си я платила кеш и не я дължиш и искаш възстановяване на сумата. Банката е длъжна сама да си разследва.

# 625
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Здравейте,имам едно питане.Като тръгна да купувам билети за Колизеума ми дава само една опция за получаване от тикет офиса?! Не се ли губи идеята за билети онлайн като трябва пак да се редя за билети в офиса? Или може би процедурата е друга?
Не се губи, касите и опашката за туристи с онлайн билети/ резервации са различни от тези, които на място ще купуват билети.

# 626
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Скрит текст:
Благодаря ви.
Дано не изгоря само с един наем. Кеш, че и през картата да изтеглят. Дали да не пиша на Букинг, че е платено в брой и да не предоставят никакви данни от картата. Ако хазяина пише, че не сме се появили - сигурно ще му преведат поне обезщетението за една нощувка? newsm78
Че и касова бележка - нъцки.
Мале, голям съм лебед - голям мерак този Рим, голямо чудо! ooooh!
Аз не разбрах, блокираха ли ти от картата?
Скрит текст:
Моята карта също я искаха за по-сигурно, дебитна е, не е кредитна. Но не ми искаха 3-цифрения код, който трябва при онлайн плащане. По принцип винаги може да предявиш пред банка, че тази сума си я платила кеш и не я дължиш и искаш възстановяване на сумата. Банката е длъжна сама да си разследва.

Не, нямам блокирана сума. Но реално, ако не се появя, нали по някакъв начин той ще трябва да си вземе неустойката. Т.е все някой има достъп до картата, за да дръпне нонрефъндъбъл-а.
Всичко е наред. Писах му да потвърди през Букинг, че си е получил парите. Потвърди човека.
Това е апартамента.
https://www.booking.com/hotel/it/home-ubaldi.en-gb.html?aid=3584 … 014a3fef6fe744f64

Перфектен е за 4 възрастни - с две отделни спални, голяма кухня и хол с тераса. Точно до входа на метростанция Ubaldi - линия А. Малко е далеч от центъра, но с метрото - няма грижи.

# 627
  • Мнения: 2 045
Wild_rabbit Не, не се притеснявай, нищо няма да изтеглят. Просто предпочитат парите в брой.
По принцип могат да изтеглят пари от картата.Ако примерно има безплатно анулиране до 2-3 дни преди датата на пристигане и после анулираш или не пристигнеш, имат право да ти изтеглят сумата, която дължиш, примерно една от нощувките или доста често цялата сума. На мен ми се случи един път, точно в деня на пътуването ми блокираха сумата по картата и после при напускането на хотела ми показаха как си вземат парите без да ми искат карта, само с бележките от терминала им. Явно като блокират сумата през апарата излизат бележки и после с някакъв номер от тях си теглят сумата, като на мен също ми дадоха бележка за плащането.
Но това ми се е случвало само веднъж, много рядко го правят.
И мисля, че става само с кредитна карта. Не случайно дебитните не всички хотели ги харесват и искат да смениш картата, ако не ти анулират резервацията.

Blue Turquoise
За билетите за Колизеума, ако имате такива за деца или с намаление се минава през каса.

Последна редакция: пн, 23 окт 2017, 17:35 от Lady Vengeance

# 628
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Да, така е, извинявам се. Затова купих и за детето редовен билет, а бяхме и с резервация за Подземията и Третия етаж.

# 629
  • София
  • Мнения: 147
Мерси за бързите отговори,значи затова ме праща в офиса понеже имам детски билет..Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт