Съседка свири на пиано. Какви са ми правата?

  • 68 458
  • 664
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 615
Захарче, дали е уместно да те информирам, че някои индивиди свирят за кеф и удоволствие, не заради родителски амбиции?  Като например благоверния, който просвири на 40 +, когато му подарих електроческа китара за Коледа, без нито ден уроци. Справя се повече от прилично, смея да кажа. Познавам десетки такива примери, започнали занимания с музикален инструмент в зряла възраст.

Дали е възможно морален стожер като теб да бъде убеден, че заниманията с музика в детска възраст развиват логика, математическо мислене, пространствено и абстрактно мислене и в най-малка степен целят отрочето да стане професионален музикант?

Гении в мн.число се пише без Й.


Аз нямам проблем да ме наричаш "захарче", но да не разсърдиш благоверния с китарата ?!

Защо реши, че трябва да ме убеждаваш какви качества развива свиренето на инструмент ?! Който иска да свири, който иска ядрени опити да прави...все ми е тая кой как е решил да се развива... #Crazy

Развивайте се без да пречите на съседите си и без да се натрапвате и изтъквате... И мене мама ме беше записала 5 години на хор, ама не пеех народни песни на целия блок ! Е сега се случва да изпея някоя песен на събирания...но толкоз...

П.П. до колкото знам, не се пише електрОческа китара, ама какво ли разбирам аз от вашата музика  Shocked

# 616
  • Мнения: X
Ух, че нервно Захарче. Да няма някое цигуларче за съседче?

Не, Захарче.  Музициращите у дома си индивиди, които правят това в законово разрешените за това часове , не пречат на съседите си. Това е нормален фонов шум за гъсто населен квартал, наред с бебешкия плач, кучешкия лай, говорът на бабите по пейките, играта с топка или дори любимата ти ТВ Планета.

Ако някой държи да не чува никакъв шум от съседите си, да се ориентира към горите, обезлюдени села или имения с по-големичък двор.

# 617
  • Мнения: 615
Разбирам, че следиш форумните ми изяви, дали по принцип си следиш или изоПщо, не ме интересува...

Разбирам, че тук има много нереализирани учителки по български език ! Моля ги да не съдят така ожесточено правописните ми грешки, но ако все пак държат да дават оценки, то нека е по смисъла на темите и мненията...

Мерси !

# 618
  • Мнения: 25 620
Добре де, защо крещиш сега?
Разбирам, че всеки се дразни на шума, произведен от съседите, ама и във форум не е приятно да ти повишават тон.

# 619
  • Мнения: X
Захаринче, единствената молба към теб е ТИ да не даваш мнения за нечий правопис, както си позволи да го направиш относно правописа на Сбъдваща. Не върви някак неграмотен да съди чужд правопис.

Мнението ти по темата го разбрахме. За него мога само да повторя, че омесването на класите е голяма мъка и за двете страни.

# 620
  • Мнения: 615
Ух, че нервно Захарче. Да няма някое цигуларче за съседче?

Не, Захарче.  Музициращите у дома си индивиди, които правят това в законово разрешените за това часове , не пречат на съседите си. Това е нормален фонов шум за гъсто населен квартал, наред с бебешкия плач, кучешкия лай, говорът на бабите по пейките, играта с топка или дори любимата ти ТВ Планета.

Ако някой държи да не чува никакъв шум от съседите си, да се ориентира към горите, обезлюдени села или имения с по-големичък двор.

От този профил май пише китариста...ама както и да е...

Обичам да ми казват Захаринче, ама нищо ще преглътна и Захарче...

Моята "любима" телевизия планета е продукт и следствие от опростачването на България от възпитаника на музикалната консерватория Славчо Трифонов... Мекащият и екащият селски певец, който успя да покаже колко го обича поселянената София, като блокира за няколко часа Орлов мост !

Той и Славчо успя да музицира цяла България и да му реват по концертите младите момичета...

Та не разбирам, като е свирил на толкова инструмента, как не си разви математическите, логическите, пространствените и т.н. качества, а си разви само просташките ?!

# 621
  • Мнения: X
 За възпитаника на музикалната консерватория разбрахме. А какви са възпитаниците на немузикалната консерватория?

# 622
  • Мнения: 2 650
Развил е бизнес, който е печеливш....а и има много качествен бенд. Казвам го, без да съм му фенка, както и  не смятам това, че някой е музикант за определящо  за качествата или недостатъците. Обаче, когато умееш нещо, тренираш го и от там  - развиваш, ти дава много плюсове за успешност / всъщност многосферно/.Когато  не развиваш таланта си, оставаш на ниво нищо и после си търсиш оправдания  за нищуването.

# 623
  • Мнения: 615
Развил е бизнес, който е печеливш....а и има много качествен бенд. Казвам го, без да съм му фенка, както и  не смятам това, че някой е музикант за определящо  за качествата или недостатъците. Обаче, когато умееш нещо, тренираш го и от там  - развиваш, ти дава много плюсове за успешност / всъщност многосферно/.Когато  не развиваш таланта си, оставаш на ниво нищо и после си търсиш оправдания  за нищуването.

Аз разбирам, че не си му фенка, а че само му се възхищаваш на печелившия бизнес, качествен бенд, развития многосферно талант, успешност...и т. н... Ама те така много фенки му се възхитиха на "таланта"... И лека- полека залюбиха заедно с него и чалгата...и после планет-а и така станаха нещата - такива таланти и успешни бизнесмени пробиха черупките и мозъците на децата на България и ги опростачиха !

Та и затова истинските интелектуалци започнаха да си Нищуват...

# 624
  • Мнения: 2 650
Ох, да, точно Слави е развил чалгата и отрепАл интелектуалците Laughing Захара, много си сладка Laughing

# 625
  • Мнения: 9 052
zahara1010 след като живееш в блок с най-обикновенни хора в него за каква по-разли4на класа претендираш не ми е ясно? В София освен блоковата класа има и шоколадено-махленска класа и каква друга има , 4е не ми е ясно? Има крайсофийска класа, която може да свири на воля в къщи с двор но пък няма канализация ...
И си умиргам от смях като някоя потребителка не знае какво да напише и се хване за някаква правописна грешка. Ама ми е смешно ... та ме боли корема от смях.

На Слави не съм фен, но той си има своето място в България и във времето в което живеем и в класата която вси4ките заедно добре омешани представляваме.

# 626
  • Мнения: 4 188
Ми кУрифей си е Слави, спор няма,  Joy Joy Joy Joy

# 627
  • Мнения: 2 323
Добре де, защо крещиш сега?
Разбирам, че всеки се дразни на шума, произведен от съседите, ама и във форум не е приятно да ти повишават тон.

Да, наистина, каква е тая дандания? Вечерно време е все пак.

# 628
  • Мнения: 2 069
Ох, патила съм си от свирене на пиано от апартамента над нас - панели, ужас...Не можех да чувам детето от другата стая какво прави и бях в постоянно напрежение да не стане нещо, а аз да не чуя заряди шума. Не смеех да изляза от стаята кажи-речи. И телевизия не можех да гедам, защото трябваше да засилвам телевизора да гърми, за да заглушава пианото...Тормоз страшен. Но знаех, че има право да си свири 14 часа в денонощието, и откачах от безсилието да се справя с проблема.Единствено чуках по тръбите на парното, когато излизаше от часовите рамки.Добре, че спря.
Пиша това и тръпна да не би някой друг съсед да реши да свири. Тогава сигурно ще се наложи да се изнесем оттук.

# 629
  • Мнения: 15 960
Това е защото не си от музикална среда. Ако от едната страна слушаш контрабас, от другата барабани, отдолу -укулеле, няма да ти прави впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт