Гошко - до конкурса и след това

  • 81 295
  • 929
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 458
Скрит текст:
Знам, че това не е състезание кой е по-по-най, но и аз поразгледах сайта им. На едно от клипчетата едното от момчетата се мъчеше да си обуе обувките само. Какво значение има, че Георги е единствено дете? Майката е пристрастна към многодетните и тризнаците и явно смята, че те са едиствените достойни. Не е права.
От къде тези изводи? Решила е даде наградата на детето, което е на 3то място, не защото е от многодетно семейство, а защото е преценила, че тяхната награда за 2ро място /престой и поцедури/ ще бъде полезна в съчетание с наградата за 3то място /само процедури/, като се надява семейството да имат възможност да добавят нужната сума за пълна рехабилитация. Постът и завършва с думите, че не са разстроени и вярва, че "когато една врата се затваря - друга се отваря". Това е, пожелавам им успех, както на всички останали.
Радвам се за победата на Гошко и пожелавам тази рехабилитация да е максимално ползотворна!  Simple Smile


labrex публикува изказването на майката и е точно така, както твърди Жълто цвете. https://vk.com/aronovy?w=wall390465524_402%2Fall

Дарили са си наградата на Моника, защото е от многодетно семейство и е тризначка. И защото семейството е руско от Челябинск, нищо, че пише Чехия. Усетили са тяхната съдба "близка и съзвучна".
На Аронови им е било нужно само първото място. Тя го казва. Казва също, че са получили много подкрепа, добри думи, нови познанства, и се чувстват победители. Дай Боже!

Където и да преместите темата, само моля да не се загубим и при възможност, да помагаме.
Аз поста съм го чела и никъде не видях да смята "единствено многодетните семейства за достойни". Не съм ѝ адвокат, за мен е взела разумно решение.

Слeд малко репортаж по Нова!

# 766
# 767
# 768
  • Мнения: 4 943
Страхотно, много се радвам за Гошко! Hug

# 769
  • София
  • Мнения: 39 880
Чак сега след репортажа видях, че Гошко учи в училището на сина ми.
Мъж ми каза, че ги е засичал сутрин.

# 770
# 771
  • Мнения: 54
Здравейте приятели!!!
Победихме всички заедно в  името на една хубава идея.Прегръщам ви виртуално-лично е невъзможно:heartbeat:HeartbeatHeartbeatHeartbeatHeartbeatHeartbeatHeartbeat
Станахте ми толкова близки и съжалявам,че не съм се регистрирала до сега.Емоцията ми е толкова силна,немога да я опиша с думи!!!!!!!Възхищавам ви се !Вие сте невероятни личности.Радвам се ,че се борихте за победата ни ,а не срещу другите участници.Аз също си  имам любимци сред тях и гласувах за тях .Някои от тях познавам лично и мога да ви уверя,че са прекрасни и силни деца.За мен този конкурс е шанс да се намали цената ,защото е непосилна.Прави сте -за да има смисъл ,според мен трябва да са поне 2 седмици.Човек трябва да използва шансовете,които му предлага съдбата.Вместо да се моля за пари ,предложих игра.Отказаха ми от няколко места.
Другата причина да участваме е ,че исках в България да разберат всички за лечението в този център -тези ,които имат нужда от него и тези, които се занимават с лечение на деца с ДЦП и имат самочувствието ,че са най-добрите.
За мен беше невероятно преживяване да усещам толкова много доброта и съпричастност около себе си .
Трябва да тръгвам за работа и ще продължа по-късно .Ще ви изпратя сметка на Георги,той има нужда от това и предварителната фактура за престоя му за 2 седмици от 17.07.17.Сумата е около 7000 евро с барокамерата,без транспортните разходи.Лек и спорен ден.Обичам ви!Вие бяхте първите лястовички и сте ми мнооооого скъпи!:sunny:Flowers Hibiscus

# 772
  • Мнения: 172
"Радвам се ,че се борихте за победата ни, а не срещу другите участници."- хубаво казано! Така е, искахме първенството за нашето дете!  Heart Eyes
Още веднъж - Честито!   Hug И максимален успех от рехабилитацията!  Praynig

 

# 773
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Все не разбирам какви са тия цени за рехабилитация. Диамантен прах ли влагат в процедурите или уредите им са от злато? С какво работи тая барокамера, бе, с въздух от центъра на Вселената ли?

# 774
  • Мнения: 6 627
и на мен цените ми изглеждат космически, но явно за да поддържат космическите печалби на болниците. все си мисля, че работата с рехабилитатори например трябва да е по-достъпна. разходът на болницата за тези специалисти е като на всеки работодател - заплати и квалификационни курсове, а трудът им е личен и физически, т.е. не работят с диамантен прах. наскоро гледах клинична пътека за 1 седмица за лечение на доста тежко заболяване, включваше и сложна операция. ами касата възстановява 2,500 лева на болницата. значи държавата е оценила нещо толкова сложно и изискващо опит, знания, ресурс и техника на 1,200 евро. а един курс рехабилитация е 7,000 евро  Shocked

# 775
  • Мнения: 3 242
Няма значение как ни изглеждат на нас цените. Не можем да ги променим. Единственото, което можем, е да помогнем да се съберат.

# 776
  • Мнения: 6 627
защо да няма значение? разбира се, че има значение за всички родители, които не могат да си ги позволят. нормално е да се чудим как се формират тия цени и дали подобно лечение не може да стане по-достъпно. току-виж ако повече хора започнат да задават подобни въпроси и искат повече прозрачност, болниците вземат да посвалят малко (мечтииии).

# 777
  • Мнения: X
Хората си ценят труда.Това,че нашите доходи са ниски... За оценката по здравна каса пък въобще по добре да не подхващаме темата.Човешкия живот няма цена!!!

# 778
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Техниката е много скъпа.Някои скенери достигат милион, а тази барокамера кой знае каква и е цената.

# 779
  • Мнения: 6 627
за съжаление, зарко, в днешно време всичко има цена, дори и човешкият живот. и е много тъжно когато цената е недостъпна.
дано успеем да помогнем на гошко да се подобри. не знам какви са прогнозите за неговото състояние, но се надявам, че с упорита борба ще може да стане самостоятелен и искрено му го пожелавам.
Глухарче, да, може би е така.
словакия, турция и други близки държави са на светлинни години от нас. дано скоро отворят подобен център в българия, поне ще отпаднат допълнителните разходи по престой в чужбина.

Общи условия

Активация на акаунт