Отношения между разделените майка и баща и детето

  • 24 102
  • 168
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
На първо място, не виждам причина сина да и се обяснява. Най - малкото ще и каже точно толкова, колкото реши. На второ....не и е работа тя да се меси.
Бърди, "На края след  дълги увещания синът ми подаде молба за  определяне на лични отношения  с майката все пак е по-голямо вече  да може да си го взема за повече време да са заедно. Да, ама не! Съдията след няколко отлагания реши : Детето ще се вижда от бащата само в присъствието на майката...". Това ще да е последното решение.
Още повече: докато бащата го няма, то може бабата и дядото да опитат да използват режима за контакти. Ако майката не е съгласна, могат да изискат това от съда. Няма да им бъде отказано.

# 61
  • София
  • Мнения: 19 448
Ще се опитам да бъда обективна: един млад мъж си намира жена, която  го "слуша"....
Нещо с обективността не се получи.
Когато ви изнася - мъжът да си търсел законовите права, когато не ви изнася - законовите издръжки били не знам какви. А майката няма ли задължение да осигурява половината от необходимите средства за издръжка НА ДЕТЕТО?

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Не, не и е останала коса. Още в първия пост се спомена:

Цитат
Нямала възможност да ходи по заведения, нямала пари за хубава козметика за косата и тя окапала.
За кво го е взела тоя мъж? Да я пращат да бачка с двумесечно? Да не може да и купи един шампоан? Айде бе. Мамини синковци.  hahaha
Мъжа до мен ме е взел каква то съм. Ходеща на фризьор, маникюр, бля, бля, бля. И ще ми държи стандарта. Ако не може да излиза в майчинство, аз ще си го държа. После ще дрънкам как си джитка по цял ден, а аз бачкам като куче. В едно семейство тези неща не се смятат. Не бива и не е редно.

# 63
  • Мнения: 46 641
Не, не и е останала коса. Още в първия пост се спомена:
Поне пари за бои не й трябват вече  Mr. Green

А майката няма ли задължение да осигурява половината от необходимите средства за издръжка НА ДЕТЕТО?
Тя не го прави ли?
Това съм го пропуснала. Ако е така нека уведомят социалните. Предполагам ще се преразгледа случая, може и на бащата да го дадат, ако е вярно.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 14 908
Цитат
...каквато и да е е достатъчна, за да си плаща издръжката, всички сте наясно какви са те в България.
Например заплата от 600 или 800 лева е достатъчна, за да плаща издръжка от например 150 или 200 лева (такива са в България издръжките, не знам колко трябва да бъдат иначе при средна нетна заплата от около 850 лева), от която достатъчност следва, че мъжът трябва да си стои в България на тази заплата, за да вижда детето, или ако замине за чужбина, изводът е, че не му пука за детето му.

# 65
  • Мнения: 7 325
Да. Издръжката ще може да си плаща предполагам. От там нататък какво ще може да си позволи ми е въпроса? Щото е ясно, че издръжка трябва да плаща и не трябва да се ограничава само с нея, но живота и разходите не опират само до това.

# 66
  • Мнения: 46 641
Гадая, може и да греша  Peace
Останах с впечатление, че парите са ок, защото така се изрази майка му, а и все пак е издържал 4 човека, от които едно бебе с всичките му памперси и т.н. + жена с претенции за кифла. Не е било лесно.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 14 908
Бабата че не е твърде обективна, според мен е ясно. Ма и доводът "ако си обича детето, да си беше стоял тука, сам си е крив" е един път.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Бабата че не е твърде обективна, според мен е ясно. Ма и доводът "ако си обича детето, да си беше стоял тука, сам си е крив" е един път.
Peace 100% съм съгласна с това.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 407
Бърди, "На края след  дълги увещания синът ми подаде молба за  определяне на лични отношения  с майката все пак е по-голямо вече  да може да си го взема за повече време да са заедно. Да, ама не! Съдията след няколко отлагания реши : Детето ще се вижда от бащата само в присъствието на майката...". Това ще да е последното решение.
Още повече: докато бащата го няма, то може бабата и дядото да опитат да използват режима за контакти. Ако майката не е съгласна, могат да изискат това от съда. Няма да им бъде отказано.

Това е след като вече е бил заминал в чужбина. Аз говорех за в началото, когато единствено пише, че тя не му го е давала.
А и дори да се налага да е в присъствието на майката, това причина ли е бащата да се откаже от детето си? Сложи си ръката на сърцето и кажи, ако единствения начин да виждаш детето си, е в присъствието на друг човек, това ще те откаже ли??? Абсурд!

Иначе да, аз същото казах на бабата, ако иска да вижда детето, могат да изискат режим.

Магдена, защо? Ако ти се разведеш и мъжът ти създава пречки да виждаш детето си, как би постъпила:
- ще се бориш по всички възможни начини или
- ще отидеш да живееш в чужбина?

Чак ми е чудно, че такива елементарни неща трябва да пиша, честно.

Иначе ако трябва да хвърлям боб - изобщо не му дреме на мъжа да се вижда с детето. Той първо не се е опитал изобщо, после е изчезнал, после са се налагали дълги увещания да започне дело за режим, после понеже режима не му е харесал, се е отказал изобщо от виждания.

# 70
  • София
  • Мнения: 19 448
Тя не го прави ли?
Това съм го пропуснала. Ако е така нека уведомят социалните. Предполагам ще се преразгледа случая, може и на бащата да го дадат, ако е вярно.
Споменаваше се, че след раздялата нито майката, нито тъщата работели. Най-вероятно двамата родители са от средите, в която жените нямат особено образование и професионални стремежи и обикновено мъжът издържа семейството, просто защото той по-лесно намира работа. А ако жената е тип кифла, т.е. не би работила чистачка или друга непрестижна работа - работата е ясна, имам такава близка "принцеса".
Скрит текст:
В класа на сина ми има момиченце, чийто баща и баба познавам отпреди, с леля му бяхме първи дружки в у-ще. Мъжът работи на 2 места, за да издържа семейството и изглежда доста смачкан за възрастта си, на жена му не й се работи , а и трудно ще си намери нещо без образование и стаж. Благодарение на мъжа си и неговите баба и дядо живеят в идеалния център, но тя имала претенции, че им е тясно.  Grinning
Свекървата е доста устата и винаги всичко тя знае, но е донякъде нормално да не е очарована от това положение. Съмнява ме да е възпитала сина си да търси такава съпруга, ама на... избрал си я или е голям муньо

# 71
  • София
  • Мнения: 17 407
Впрочем, колко голямо е било това дете при развода? Според мен - бебе на около ил под годинка, четейки първия пост.
Ако е така, намирам за нормално ако бащата е заминал за чужбина около годинката и не са се виждали, първоначалният режим да е в присъствие на майката.

# 72
  • Мнения: 12 692
Объркана е, защото синът й не й казва цялата истина.

Важното е, че ти знаеш цялата истина.

# 73
  • Мнения: 46 641
Не я знам, затова пиша, че гадая.
Но тя написа много противоречиви неща, които се изключват едно друго, затова отново гадая, че й е спестено много.

Бабата че не е твърде обективна, според мен е ясно. Ма и доводът "ако си обича детето, да си беше стоял тука, сам си е крив" е един път.
Никой не е писал такъв довод. Само коментирахме, че не може да го вижда. А не може да го вижда, защото физически липсва.

# 74
  • Мнения: 7 325
Бабата че не е твърде обективна, според мен е ясно. Ма и доводът "ако си обича детето, да си беше стоял тука, сам си е крив" е един път.
Никой не е писал такъв довод. Само коментирахме, че не може да го вижда. А не може да го вижда, защото физически липсва.


Как Човече да вижда детето според отсъденето като живее на майната си?
Имал е работа и живот тук при детето.
Решил е да иде в чужбина.
Какво може да направи майката, за да се виждат?

 Thinking. Не, хич не звучи обвинително, че си е зарязал работата тук и е заминал в чужбина.

Общи условия

Активация на акаунт