Хърватия - Тема 2

  • 59 616
  • 762
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 105
Здравейте!
Предстои ми екскурзия до Будва, Пераст, Котор, Дубровник. Ще имаме закуска и вечеря в хотела.
Въпросите са ми:
1. И в трите града ли се пазарува в куни?
2. Колко пари ще ми трябват за 2 обяда, кафе, магнитчета?
3. Имало еднодневна карта за посещения, която включва безплатен вход за градските стени и няколко музея в Дубровник. Дали си заслужава като там ще бъдем само 1 ден. Какво е хубаво да посетим?
Благодаря!

# 121
  • София
  • Мнения: 15 219
Будва, Пераст и Котор са в Черна гора, не в Хърватия.
Там не може да пазарувате с куни. Мисля, че еврото е официалната им парична единица.

# 122
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Евро е в Черна гора. В Дубровник също приемат евро, но по курс как-дойде. Мисля, че само в Стария град видях цени и в двете валути.
Най-скъпо е в Дубровник естествено. Ние така или иначе само сладолед ядохме там - 10 куни беше. Не помня други цени.
Иначе зависи какво разбираш под обяд. Едно е да седнеш в заведение, друго е да си вземеш сандвич или нещо подобно.
Магнитите навсякъде излизат около 2-3 евро.

Не сме купували дневна карта, защото не сме и искали да влизаме навсякъде. Сметнах таксите за където имаше желание и решихме, че ще ни е по-евтино от травел-картите.

Ако е организирана екскурзия, вероятно ще ви предложат опции за забележителности. Освен Дубровник, другите са малки и човек се оправя лесно.
Погледни в гугъл основните забележителности. Ако не е късно, утре мога да ти пусна моят списък.

# 123
  • София
  • Мнения: 3 457
Виви е права.В Черна гора валутата е евро.Магнитчета-средно  2-3 евро.Има и по-скъпи,разбира се.За Дубровник виж сайта на града и прецени какво искаш да посетиш и къде да влезеш.Съответно цените на входовете.Еднодневната карта  мисля включваше и ползване на градски транспорт,което на вас не ви е нужно.Калкулирай си според твоите потребности.Всичко има  в нета

# 124
  • Мнения: 1 105
ЕлиТ, ще ти бъда благодарна да споделиш списъка си.
Благодаря ви момичета.

# 125
  • Мнения: 6 697
И в Черна гора задължително влезте в местен супермаркет.
Киселото им мляко е много интересно. Очарована бях от вкуса.

А от цените направо паднах. Прясно мляко 1 литър 60 цента (1,20 лв), а олиото 83 цента (1,66 лв). При нас във фантастико най-евтиното олио сега е намалено на 2,89 лв. Горе долу два пъти по-скъпо от Черна гора...

# 126
  • София
  • Мнения: 1 355
Здравейте, следя темата, тъй като обмислям в началото на май пътешествие с кола до Плитвичките езера. Би ми се искало след това да разгледаме някое от градчетата по крайбрежието. Бихте ли ми дали съвет в тази насока, да ми предложите някакъв добър маршрут за два-три дни? Примерно, Риека, Опатия или Крк? Споделям, че това ще е първото ни посещение на Хърватия и не бихме искали да се впускаме много на юг, тъй като смятаме да се върнем отново по магистралата през Загреб или... Отворена съм за всякакви предложения.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 20:28 от босоногата херцогиня

# 127
  • Мнения: 1 164
Риека и Опатия са очарователни. Препоръчвам ако имате време.

# 128
  • Мнения: 1 030
На мен пък Риека изобщо не ми допадна. Липсва онова венецианско очарование, което се забелязва в Сплит, Трогир и Задар. Аз бих препоръчала в тази посока да тръгнете. А защо не и Шибеник към тях. Нещата спокойно може да се видят за два дни.
Вижте снимки и си преценете според вашия вкус.3
От плитвичките езера до Сплит /най далечния град от изброените/ е около 250км, а пътищата са добри.

# 129
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
И аз бих насочила към Задар и Шибеник, даже и да не стигнете до Сплит.
Парк Крка до Шибеник е много красив и интересен, и добре се съчетава с Плитвичките езера.

# 130
  • Мнения: 1 751
С две ръце съм за Задар, Крка и Плитвичките. Но другите места не съм посещавала.

# 131
  • София
  • Мнения: 12 374
Сплит и Трогир са прекрасни, струват си да се видят. От Трогир можете да минете към остров Чиово, свързани са с мост. Изкарахме една седмица море на островчето, много ни хареса.

Иначе любимото ми място в страната си остава Хвар, там също плажувахме една седмица, но май не ви е удобно за посещение. Иначе островът е прекрасен Heart

# 132
  • София
  • Мнения: 3 457
Някакви предложения за кратки спирки по път за Загреб и разнообразие на пътуването? Всякакви предложения за интересни  местенца, които може да посетим пътьом, дори и с кратки отбивки от пътя  са добре дошли

# 133
  • Мнения: 1 164
Като цяло Хърватия е много красива и очарователна, където и да сте. И хората-също.

# 134
  • Мнения: 57
Здравейте! Имаме 3 нощувки в Рабац края на април, като планираме 1 ден  Риека, 1 ден Опатия. Какво друго ще ми препоръчате наблизо да разгледаме, интересни места за деца наоколо, заведения за хранене, от които сте останали доволни? Благодаря, предварително на отзовалите се!

Общи условия

Активация на акаунт