закъсняваща менструация

  • 4 866
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! На 21 години съм ,приятелката ми на 20. Пиша във връзка с въпрос за цикъла й. Преди да кажа нещо искам да отбележа ,че винаги го правим с презерватив , пазим се един друг и никога не свършвам в нея дори с презерватив ,като съм. Въпроса ми е : трябваше да й дойде на 14-ти май ,днес сме 17-ти и е 4-ти ден закъснение и двамата сме малко притеснени.Вчера , на 3-тия ден направихме домашен тест и беше отрицателен. Миналият месец й дойде на 16-ти ,и винаги и идва навреме ,на точната дата.Няма никакви признаци ,нищо не я боли,не е замаяна,сутрин не  й е лоБл или каквото и друго да е. Може ли да е от смяната на времето ,постоянно топло студено ,наскоро напусна работа и започна да става по-късно и да спи повече , и сме изложени на доста стрес ,защото сме стууденти и двамата и доста се напрягаме в университета поради изпити и прочие... и още нещо ,февруари (4-ти) пи ескапел ,защото не бяхме сигурно дали не е станало нещо, възможно ли е чак сега да й се отразява на цикъла ,защото тогава и дойде няколко дена след като го пи , и после 2-ри път пак за малко. Има ли основание да се притесняваме? Благодаря предварително и съжалявам ,ако темата не е за тази група.

# 1
  • Мнения: 46 596
Възможно е да е разместило хапчето хормоните.
Да отиде на профилактичен преглед, за да се види причината за закъснението.
Ако беше само този месец можеше да изчака още, стрес, климат и т.н. влияят, но пишеш, че 3 месеца не е нормална менструацията, което вече иска доктор.

Няма никакви признаци ,нищо не я боли,не е замаяна,сутрин не  й е лоБл или каквото и друго да е...
Много филми гледате Simple Smile едва 50% от жените имат някакви признаци при бременност, аз също нямах никакви различни усещания, така че това нищо не значи. Но щом ползвате предпазни мерки едва ли е бременна.

# 2
  • Мнения: 25 847
Oт ескапела е според мен, това хапче колкото помага, толкова и вреди. Peace

# 3
  • Мнения: 1
Приема на Ескапел винаги дава своите отражения.В случая това се е забавило с няколко месеца,но е промяна в хормоните,а не бременност.За всеки случай нека посети лекар. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7
Момиче на 20 години съм. Трябваше да ми дойде на 14-ти ,днес сме 22-ри и ми закъснява 9 дена вече. Миналите месеци винаги ми идваше навреме в точния ден (28мия). Правих вече 2 теста за бременност един на 3-тия ден и един на 7-мия (тоест преди два дена последния) и бяха негативни и двата ,като дори втория беше леко бледа чертичката от долната страна. Възможно ли е да е нещо повече или просто закъснение става? Преди няколко месеца пих ескапел и може би заради него ? Просто откачам ,защото никога не ми е закъснявало толкова ,но пък и тестовете нищо не отчетоха и ми няма нищо ,което да подсказва ,че може да има нещо...
Да се консултирам ли с лекар ,ако закъснението продължи?
Просто искам мнения ,защото няма към кого да се обърна. Благодаря !

# 5
  • Мнения: 1 540
На мен също трябваше да ми дойде на 14-ти на 17-ти направих тест с много бледа черта,на сутринта повторих т.е на  18-ти и беше доста по-ясна.Идете на лекар,щом е имало бледа черта значи е имало и бременност според мен.

# 6
  • Мнения: 46 596
Просто искам мнения ,защото няма към кого да се обърна. Благодаря !
Записвай час още днес и отивай. Това е човекът, към когото трябва да се обърнете! Мненията си ги дадохме още миналата седмица.

Възможно е да е разместило хапчето хормоните.
Да отиде на профилактичен преглед, за да се види причината за закъснението.
Ако беше само този месец можеше да изчака още, стрес, климат и т.н. влияят, но пишеш, че 3 месеца не е нормална менструацията, което вече иска доктор.

# 7
  • Мнения: 5 874
   Или на гинеколог отивате, или си правете кръвен тест за бременност - прави се рано сутрин и нагладно. Възможно е Ескапел да обърка хормоните ви, което според мене се е случило най-вероятно.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 535
   Или на гинеколог отивате, или си правете кръвен тест за бременност - прави се рано сутрин и нагладно. Възможно е Ескапел да обърка хормоните ви, което според мене се е случило най-вероятно.

Глупости. Кръвен тест може да се направи по всяко време, независимо дали си ял или не  ooooh!

# 9
  • Мнения: 46 596
Кръвният тест ще покаже само има ли или не бременност. А причините за състоянието й може да са много, затова е по-добре да иде на лекар.

# 10
  • Мнения: 5 874
   Или на гинеколог отивате, или си правете кръвен тест за бременност - прави се рано сутрин и нагладно. Възможно е Ескапел да обърка хормоните ви, което според мене се е случило най-вероятно.

Глупости. Кръвен тест може да се направи по всяко време, независимо дали си ял или не  ooooh!

   Мога да се съглася. По принцип кръвните тестове се правят сутрин и нагладно!

# 11
  • Мнения: 46 596
По принцип кръвните тестове се правят сутрин и нагладно!
ЧХГ не се влияе от това, затова може да се направи по всяко време.

# 12
  • Мнения: 5 874
По принцип кръвните тестове се правят сутрин и нагладно!
ЧХГ не се влияе от това, затова може да се направи по всяко време.


   Научих нещо ново.

# 13
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Аз доколкото схващам, бременност няма установена. Единият тест може би е бил невалиден, при неясна контролна линия.

Ескапел преди няколко месеца едва ли би повлиял на цикъла сега.

Заслужава си да се иде на гинекологичен преглед, за да се установи наличието или неналичието на проблем.

Когато бях на 20 г., имах и аз едно единствено такова закъснение и то се случи поради стрес и отслабване. Оправих се, след като един месец пих Геритамин, но не препоръчвам самолечението, а споделям. На мен ми беше изписан от гинеколог.

П.П. Danyy44, пишеш, че си момиче на 20 г., но профила ти е на мъж. Евентуално можеш да го оправиш, за да не буди въпроси и съмнения. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 май 2017, 13:43 от Мяуче

# 14
  • Мнения: 46 596
П.П. Danyy44, пишеш, че си момиче на 20 г., но профила ти е на мъж. Евентуално можеш да го оправиш, за да не буди въпроси и съмнения. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Пише от профила на гаджето си. Миналата седмица той беше тук и питаше по същия повод. Въпреки съветите ни така и не се стига до лекар. Колкото и пъти да идват и питат, отговорът е един и дано ни послушат.

Общи условия

Активация на акаунт