Парфюмни размисли и страсти - 210

  • 122 312
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Козлодуй
  • Мнения: 783

Колкото до Al Haramain Gold - не знам дали има много амброксан, но пък и аз не съм и кой знае какъв детектор на всяка нотка, особено пък на такива като амброксан, амбъргри, iso e super и тн. По-скоро за мен има изявен анасон, който комбиниран с балсамов нюанс дава чудесно прохладно усещане, но това е моето субективно мнение. А дали ще ти пасне - кой знае... Моя съвет е да не го мислиш повече за сляпа покупка. Едва ли ще ти даде нужната женственост, за която говориш в поста ти.  По-скоро е интересен парфюм, отколкото подчертано женствен.

"Интересен" е думата, която ме вкара в беля Mr. Green Поръчах от Амазон.


 Пристигна ми това златно съкровище от fragrancex. Тестера си е с капачка. Пирамидата е доста по-богата от посочената във Фрагрантика, всъщност е точно като тази на Royal Edition. И аз не разпознавам всички нотки, но ясно усещам опушено дърво и тамян, заедно с нещо сладко, но не прекалено и натрапчиво. Може би вишни? Очарована съм, не очаквах подобен аромат от S.T. Dupont, каквото ми е попадало от марката съм усещала твърде тихо и безлично за моя вкус. Този аромат е плътен и луксозен, при това не намирам прилика с никой от уд-роза-амбра базираните аромати, които вече имам. Ще го проследя за трайност и шлейф, но определено съм доволна от избора си Simple Smile С радост ще ти пратя пробичка, ако искаш.

# 61
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Отново страхотна тема. Денси  bouquet
Не знам дали имам любимец на всички времена. Преди много харесвах Сенси на Армани, но вече го няма. Харесваше ми и Органсата на Живанши, но вече не ме радва както преди. Същото се случи и с Романс.
Сега много харесвам Mon Guerlain, Idylle Guerlain, Miss Dior Le Parfum Christian Dior, Allure Chanel EDP, Liquid Gold Euphoria Calvin Klein, Chloe Eau де Parfum Chloe и дано не забравям някой.
Това лято мисля да съм с Cristalle Eau Verte Chanel, Eau de Rhubarbe Ecarlate Hermes, Addict To Life Christian Dior, Chance Eau Fraiche Chanel, Paradiso Roberto Cavalli и може би да придобия Miracle Lancome и Acqua di Gio Giorgio Armani.
Изобщо не знам, кои парфюми спадат към ретро ароматите, така че ........ без коментар.
Между другото загледах се по този парфюм J'adore Lumiere Eau de Toilette Christian Dior и ми влезе мухата. Нямам къде да го тествам обаче, а бутилките са все от 100 мл. и малко ме е страх да рискувам. Може ли малко инфо да ми дадете, траен ли е, прилича ли на първообраза, жизнерадостен ли е, подходящ ли е за лятото и друго, каквото се сетите ще е от полза.  bouquet

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 5 987
Аз днес пробвах няколко парфюма на Ив Роше - Vanille Noir, Tendre Jasmin и Rose Oud. И трите в началото започнаха много обещаващо, Жасминът е точно за този сезон и консултантката много упорито ми го предлагаше. След час обаче станаха твърде евтини, химични и безлични, сякаш съм купила някакъв парфюм от кварталната парфюмерия на неизвестен автор.
Цената също ме озадачи - 72лв за 50мл. - стори ми се доста висока за такъв клас парфюми.

# 63
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 170
Отново страхотна тема. Денси  bouquet
Не знам дали имам любимец на всички времена. Преди много харесвах Сенси на Армани...
Между другото загледах се по този парфюм J'adore Lumiere Eau de Toilette Christian Dior и ми влезе мухата. Нямам къде да го тествам обаче, а бутилките са все от 100 мл. и малко ме е страх да рискувам. Може ли малко инфо да ми дадете, траен ли е, прилича ли на първообраза, жизнерадостен ли е, подходящ ли е за лятото и друго, каквото се сетите ще е от полза.  bouquet

Ооо да, Дивина и аз много обичах Сенси на Армани, страхотен парфюм беше!
Имам и аз още един любимец който изпуснах да спомена - може би той ми е любимият на всички времена - Very Irresistible Givenchy.

Тествах вчера J'adore Lumiere.. какво да ти кажа, както някой в темата беше написал преди "ами..J'adore". Много е близък до оригинала, аз обичам всички Жадор-и но за мен са все Жадор. Ще ти хареса ако обичаш първообраза но чисто психологически ти се носи някак по-нова версия.

# 64
  • Мнения: 3 248
Благодаря за новата тема, интересно ми е да прочета за любимците ви.

Моите летни любимци са нилските, покривните и мосю ли градините, лятото като че ли най-често към тях посягам.

А тоталните ми любимци (освен градините) са: Кели Калеш, Коко Мадмоазел, Ла Тюлип, Диорисимо, Петит Шери, Беж, О дьо Соар, Виза, Сюблим Балкис...

# 65
  • София
  • Мнения: 1 373
Пробвах  Splendida Iris d`Or Bvlgari  освен цената нищо ново . Огромна прилика с класиката Bvlgari Pour Femme, може би новата творба е малко по пудрена.
Същата история и със Splendida Jasmin Noir Bvlgari, много подобен на Jasmin Noir.
Странно, но в Прити шоп ми казаха, че няма да има внос на Splendida Rose Mr. Green

Последна редакция: нд, 21 май 2017, 14:23 от chanel19

# 66
  • Мнения: 31 390
Да,и на мен така ми казаха. Роза трудно се продава в България и явно затова пропускат.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 686
...
Странно, но в Прити шоп ми казаха, че няма да има внос на Splendida Rose Mr. Green
Във Free Shop е зареден от самото начало с останалите два, но пък нямаше тестер  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 1 373
...
Странно, но в Прити шоп ми казаха, че няма да има внос на Splendida Rose Mr. Green
Във Free Shop е зареден от самото начало с останалите два, но пък нямаше тестер  Peace

и в парфюми шоп, но последно ме разочароваха с един ментак

 да добавя по темата Ириса на Ван Клиф също от вечните любимци

# 69
  • София
  • Мнения: 5 574
Наскоро имах възможност да тествам реформулираната EDT версия на Coromandel. Изключително много ми хареса. Навярно няма да допадне чак толкова на любителките на класическата версия, но на мен този ми стои много по-изящно, луксозно и приятно. Определено мисля да си го взема, живот и здраве, наесен.

# 70
  • Мнения: 8 476
По темата за любимците. Благодаря, Денси! bouquet

1.Кои са вашите любими парфюми на всички времена?
Insolence Guerlain, Donna Luciano Soprani, Coco Mademoiselle, Black Opium, Shalimar parfum Initial,
2. Кои са вашите любими ретро аромати?
Зависи кой какво разбира под "ретро". Ако Allure е ретро, значи той. Но за мен не е ретро, нищо че е на годините на сина ми.
3. Летни любимци при ароматите
Chanel Chance Eau fraiche, Chanel Chance Tender, DKNY Be delicious, Chanel 5 Eau Premiere, Chanel 5 L Eau

# 71
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Уфф, късно е вече, поръчахме Амара, дано им хареса  Praynig

+1 за амара, аз го купих за подарък, много се хареса, а след това си купих и за мен Simple Smile

любими парфюми на всички времена
Aquawomen Rochas
любими ретро аромати
Не мога да формулирам точно ретро парфюм  Embarassed
Летни любимци при ароматите
jour d'hermes absolu, Aquawomen Rochas,  Bianco Trussardi, Mancera wave musk, Chanel Chance Eau fraiche, Un Jardin En Mediterranee Hermes

# 72
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
ММ ми е направил подарък: Pink Bouquet Moschino. Hug

Хич не разбира от парфюми, но ми заяви: "Аз си те представям точно с такова сладичко нещо!" Mr. Green
Много мило ми стана!  Heart Eyes
И резко минах в графа 20-годишни... Joy

Важен е жестът! Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 39 087
Май си намерих нов любимец - черното Нарцизо. Тази мъжка нотка от кедъра хем ми е ретро, хем модерна. И не ми прилича хич на белия. Има ли ревю за черния из темите ни? А, пробвах и Пудреното, че Денси го хвалеше, но просто не е моя аромат.

# 74
  • Мнения: 4 188
Май си намерих нов любимец - черното Нарцизо. Тази мъжка нотка от кедъра хем ми е ретро, хем модерна. И не ми прилича хич на белия. Има ли ревю за черния из темите ни? А, пробвах и Пудреното, че Денси го хвалеше, но просто не е моя аромат.
Пробвай и черния Задиг и Волтер, хох bouquet

Общи условия

Активация на акаунт