За ползването на слинг

  • 2 159
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Според мене не всяко бебе обича слинг. Аз тук в магазина пробвах с второто бебе заради големите хвалебствия, но то се разплака, като го сложих в слинга. И за други бебета съм чувала, че плачат. Кенгуро също не обичахме много. За моите бебета най-добра работа ми вършеше бебешката кошница/седалка/столче за колата. Там спяха през деня, там ги люлeeх, няма проблем да бъркаш манджа на котлона например, докато кошницата е на пода и люлeeш бебчо с крак. Кошницата за мене си остава най-великото изобретение!

# 16
  • Мнения: 3 810
Aми ако предположим че има два типа бебета-
такива които издържат да не са гушнати(така беше голямата ми щерка)
и други, които са по "глезени" и искат все да са на ръце(като сегашното ми "гевезе").
Е, за втория вид бебета- слинга е по удобен от кенгурото, защото детето стои на хълбока и
няма проблем да бъркаш манджа на котлона например,
и даже крака ти е свободен за да стъпваш с него Wink
Кенгурото стои отпред и бъркането на манджата е невъзможно.

# 17
  • Мнения: 1 425
Аз имам такъв.
Супер удобно нещо.
Много ме е яд, че го открих толкова късно!
Такъв съвсем спокойно можеш да си ушиеш и сама...или в някое ателие.
Няма нищо сложно.
Едно дълго, здраво парче плат...

И аз имам такъв на Дидимос и нямам търпение да го ползвам. Тук е много популярен, досега не съм виждала в друго да си разнасят бебетата.
Първо мислех да си ушия - всъщност майка ми да ми купи плат от България, но за съжаление тя не намери точно такъв и аз реших да си купя от www.ebay.de.

# 18
  • Мнения: 35 968
слингът е и въпрос на свикване на бебето с него
нормално е в магазина да не го хареса - трябва да свикне с него, а и сред хора, в новата среда, дори за малко - объркващо е, нови впечатления, ново ситуация  Peace
ако на бебо му харесва да го носиш на ръце и да се гушка в теб - почти е невъзможно да не му хареса в слинга Peace, особено ако използваш слинга от новородено
за готвенето и слинг - НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ! /важи и за кенгуруто/
ще ритне с крак или ще посегне с ръка и после ... #2gunfire, не ви го пожелавам  Praynig

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 849
Къде мога да намеря слинг в София и колко струва (горе-долу)?

# 20
  • Мнения: 3 810
за готвенето и слинг - НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ! /важи и за кенгуруто/
Писах го за да изтъкна още едно предимство... Outta Joint
Ох, ако мислиш че готвя кой знае колко... ooooh!
Кой ще стои пред компа?

# 21
  • Мнения: 22 935
Къде мога да намеря слинг в София и колко струва (горе-долу)?
В магазина на ДаНет.Ето какво ми отговорих от магазина преди месец.


Nalichnen kam momenta v ofisa ni e sling ot tozi tip
http://www.babyland-zeller.net/product_info.php?cPath=1_183&products_id=438
kato desena e sashtia ot snimkata. Sling-a e originalen i cenata mu e 75 lv.
Razpolagame s oshte edin vid sling ot tozi tip:
http://shopping.netsuite.com/s.nl/c.ACCT82262/sc.2/category.29/it.A/id.1454/.f
no e samo v razmer S
Ofisa ni se namira na ulica Fransis De Presanse 12A, koeto e ulichka
usporedna na bulevard Madrid (ot stranata na Oborishte). Na mqsto mojete da
razgledate nalichnoto. ne sme publikuvali snimki i opisania na slingovete
poradi edinichnite broiki s koito razpolagame.
Pozdravi !

# 22
  • Мнения: 660
А някой има ли идея къде в София мога да си намеря подходящи халки? Иска ми се да са метални. Това с връзването ми се струва по-неудобно.

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Халки има в магазинчето От игла до конец под колоните на Пиротска до кръстовището на Пиротска и бул.Ботев Peace Домашно шит слинг струва около 10лв, ако се ползва обикновено хасе - 90см от хасето (то си е с много подходяща ширина - 220см - и няма никакви излишъци) е около 5лв, халките са по 79ст, значи 1.40 за тях и шевът е още 3-4лв, зависи от шивачката Grinning Оскъпява се единствено ако се ползва по-джиджен плат - най-добре е памучен с около 10% синтетика, като е добре платът да е едноцветен или да няма опакова страна,защото тя се вижда при носенето.
Дребната нося в слинг от раждането й досега Grinning Няма нещо, което да не съм правила с бебе в слинг (изключвам готвенето!!!, защото е опасно) и няма място, където да съм ходила без слинг. Приспивам, успокоявам, кърмя, ходя си навсякъде, без да се вълнувам от градски транспорт и ограничения с колички - никакъв проблем не е да се носим по 4-5 часа (със смяна на позите). Изобщо - животоспасителен е Laughing
Между другото, няма бебе, което да не обича и да няма нужда да бъде носено - има просто бебета, които лесно могат да бъдат привикнати на алтернативи и да свикнат с тях - и такива, които упорито знаят кое е най-доброто за тях и си настояват да го получат Peace

# 24
  • Мнения: 3 491
Между другото, няма бебе, което да не обича и да няма нужда да бъде носено - има просто бебета, които лесно могат да бъдат привикнати на алтернативи и да свикнат с тях - и такива, които упорито знаят кое е най-доброто за тях и си настояват да го получат Peace
Точно това казвам и аз - че има бебета, които знаят какво е добро за тях и си го получават. И не разбирам защо трябва да ги бутаме насила там, където плачат, при положение, че те вече са си избрали алтернативата.
А що се отнася до носенето - има такива бебета, които не обичат, да, пък каквото ще да приказват Др.Сиърс и подобни (понякога се питам, дали тази нео-консервативна политика не защитава нечии финансови интереси  newsm78). Голямото ми момченце беше така като бебе. Затова пък обожаваше да е носен, като стана на 3 години. И в двата случай съм слушала интуицията си за това как да подхождам.
  Peace

Последна редакция: нд, 07 май 2006, 20:59 от блажка

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И не разбирам защо трябва да ги бутаме насила там, където плачат, при положение, че те вече са си избрали алтернативата.  Peace

Не трябва.
Кой казва, че трябва?
Това е по желание.

Трудно се получава от първият път, ако бебето не е свикнало със слинга от раждането си, но от втория-третия, всичко си идва по местата.

# 26
  • Мнения: 373
В София може да се купи слинг! Само че жената, която ги шие, не ги продава по магазини, защото това би оскъпило допълнително слинга. Мисля, че дори си е пускала реклама в сайта, но не зная къде е. Но съм пробвала слинговете й и са наистина много удобни - а аз, понеже много държах на слинг, и съм пробвала какви ли не! Та тези са хем здрави, хем от разтеглив плат, ама все пак не твърде разтеглив! Аз много я похвалих, а не ви давам координати, но ако се интересувате, ще я намеря!
Слингът е нещо много добро и много удобно, но бебето може да не изпадне веднага във възторг от него - това е, защото и ние не се чувстваме много уверени в началото, а бебето усеща това, но после свиквате и е много хубаво. Не можем постоянно в слинг (някои могат), но е супер - и за вкъщи, и за навън (аз много носих в слинг второто си дете - и на корем, и на гръб, и на хълбок...)

# 27
  • Мнения: 94

Jabushka, ако няма да те затрудни намирането на координатите - напиши ги, когато ги намериш.

Мисля, че ще помогнеш на мамите, които искат да пробват слинг - аз съм от тях. Първото си дете изгледах в кенгуру и ми беше много удобно.

Някъде във форума имаше препратка към сайт с кройка (доколкото има такава), но не се наемам да шия или да поръчам на шивач, който не е шил слинг.

Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 373
Непременно!
Ще я издиря!
(Разбира се, че слингът е нещо индивидуално, но аз какви ли не си поръчвах по интернет - разтегливи, от дебел плат като хамаци, всякакви, и изведнъж се оказа, че тази жена, хем в София, шие такива удобни!)

# 29
  • Мнения: 11 315
Mоя син утре навършва 3 г. А беше болен преди 2 месеца и много се киселеше. За да мога да свърша нещо из къщи извадих слинга, който Реза и Катя имат. Така го разнасях из къщи и хем той нагушен, хем аз си свърших работата. Това го казвам, за да знаете, че може и на толкова голяма възраст да се позлва успешно. Почти метър е и е 14 кг. Нямаше проблем да го мъкна 4-5 ч.

Общи условия

Активация на акаунт