А коя книга четат в момента децата ви? - 7

  • 76 838
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
В списъка книги за втори клас има няколко с приказки,които дъщеря ми знае наизуст и сега не иска да ги чете. Confused
,,Приказки ,,-Андерсен
,,Приказки,,-братя Грим
Български народни приказки
,,Приказен свят,,-Ангел Каралийчев
Точно тези 4 книги съм започнала да и ги чета ,откакто е навършила 2 години.
Сега  разказва приказките на малката си братовчедка.
Прочете ,,Писмата на един дакел,,и много и хареса.
Прочете и ,,Дневникът на един дръндьо,,-на нея и хареса,но на мен не.
Сега започна ,,Маншон,Полуобувка и Мъхеста брада,,.В списъка е.Хареса и още от началото.
После ще продължим с ,,Пипи дългото чорапче,,и ,,Патиланско царство,,.Също са в списъка.

# 61
  • Мнения: 1 291
И аз се включвам в темата. Следя ви отскоро.

st. Dobri, за "Бабата бандит" е писала тук Мария Донева: https://mdoneva.com/2016/06/28/babatabandit/

# 62
  • Мнения: 630
За "Бабата бандит" ще кажа, че щерка ми я чете на глас, за да не я чета аз, много ни беше забавно, посмяхме се доволно.
"Дръндьотоѝ" на мен ми беше скучна, "Маншон, Полуобувка...." не й е интересна, както и "Мери Попинз". За дакела й е любима, пуста любов към кучетата. Не знам как ще сме с книгите за това лято, още нямам изпратен списък.

# 63
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
И аз се включвам в темата. Следя ви отскоро.

st. Dobri, за "Бабата бандит" е писала тук Мария Донева: https://mdoneva.com/2016/06/28/babatabandit/

това беше едното мнение  Blush другото е тук  Blush

Цитат
Е няма такава книга – с огромни бели полета, текст през 2 реда, дребен и неудобен за четене шрифт... Нищо общо с оригинала. Но с толкова празно по страниците направо трябва да ви е неудобно да искате 15 лв. И е далеч по-зле от Дръндьо.

притесни ме подчертаното  Blush нашичкият чете, но лесно се отказва  Blush

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 21 649
поръчала съм ги, но за бабата чета противоречиви мнения.
някой има ли лични впечатления? Hug
 
Добре си дошла, душа! Simple Smile
Относно мненията за бабата - ами съвсем нормално е да са противоречиви, смятам. На едни се харесва, на други не...  Simple Smile

Ние сме в процес на изнасяне за лятото и книги няма да носим, та зачела е щерката Ерих Кестнер, ама получи Тоска Ментен с втората ѝ книга вчера и ѝ се хвърли на нея... ще видим какво ще остане в крайна сметка, понеже Ментен я няма онлайн...  Wink

Ето го и нашия списък (след 3ти клас) с книги за лятото (нали някой питаше... ) , препоръчителен е.

клик

Последна редакция: пт, 02 юни 2017, 12:44 от Morena

# 65
  • Мнения: 21 282
Здравейте , записвам се при вас ,вече наесен с второкласничка  Hug
Тези дни започна "Пипи дългото чорапче" от препоръчителният списък с книги за 2 клас.

# 66
  • Мнения: 1 291
st. Dobri, определено дребният шрифт е огромен минус за начинаещи читатели. Но зависи колко е дребен. За съжаление не намирам примерни страници в интернет.

# 67
  • Мнения: 8 231
Дребният шрифт дори и за опитни читатели е неприятен. Голяма част от моите детски книги са с толкова дребен шрифт, че се чудя на себе си как не ми е правило впечатление тогава.

# 68
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
Благодаря, момичета, Морена  Hug

съдържанието не ми е толова проблемно, ако не го хареса - няма да го дочете.
притеснявах се за шрифта  Peace
когато дойде ще мога да дам и лично мнение  Hug

# 69
  • у дома
  • Мнения: 7 146
st. Dobri, определено дребният шрифт е огромен минус за начинаещи читатели. Но зависи колко е дребен. За съжаление не намирам примерни страници в интернет.
Ето странички https://bgdlb.ms01.st.msrv.stor.bg/prdfile/fls/160724/243552/bab … ot-tazi-kniga.jpg - по-скоро не че е дребен ,а е между печатен и ръкописен-моето я чете миналото лято-бил е 3 за 4 кл и не съм чула оплакване,че му е трудна за четене...

# 70
  • Мнения: 2 156
Попитах учителката има ли примерен списък с произведения, които да изчетем. Моят син тъкмо "се дипломира" от предучилищната (две години, в училище). Бях удостоена с поглед, тип "я, какво полезно изкопаемо"   Crazy
Продължаваме, съобразно скромните ми литературни вкусове и това, което по-активните от вас са споделяли, като интересно и подходящо.
Тази започнахме

# 71
  • Мнения: 1 529
Моето момче е за 4 клас и от вчера чете: .

Техният списък с препоръчителна литература е следният:

1. Мечо Пух - Алън Милн
2. Матилда - Роалд Дал
3. Приключенията на Том Сойер - Марк Твен
4. Мили мой Мио - Астрид Линдгрен
5. Старогръцки митове и легенди
6. Приказки на народите
7. Писмата на един дакел - Станка Пенчева
8. Български народни приказки

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 21 649
Попитах учителката има ли примерен списък с произведения, които да изчетем. Моят син тъкмо "се дипломира" от предучилищната (две години, в училище). Бях удостоена с поглед, тип "я, какво полезно изкопаемо"   Crazy
Нормално е, до сега не съм чувала да има списък за 1 клас. То много деца тогава (в 1 клас) се учат на буквите, да сричат...  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 2 156
Разбира се, но желаещите да четат на децата си родители, не би следвало да са чак такава рядкост  Thinking

# 74
  • София
  • Мнения: 44 133
Но идеята за препоръчителната/задължителна литература е друга. В тези списъци се дават книги, които предстои да бъдат  изучавани и е хубаво детето да се запознае с тях (и то с цялото им съдържание, нищо, че ще учат  само части) предварително.
В първи клас се предвижда се учат да четат, не да изучават произведения Wink

А ако детето може и обича да чете или да му четат, книги бол по книжарниците, за какво ви е списък? Имате свободата да четете каквото се харесва на детето. Което ще е къде-къде по-приятно и интересно от  произведенията, с които по-късно ще бъде принудено да се запознае насила в у-ще ( така де, има и хубави сред тях, но не са болшинство).

Аз само като си представя сега каква "радост" ще е Под игото за 11 годишния ми син... просто думи нямам. Wink

Общи условия

Активация на акаунт