Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 64

  • 83 898
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 311
Здравейте на всички! Благодаря за темата и най-вече, че ви има...

Не съм сигурна, че това е правилното място да пиша, защото това ми е първото влизане Confused

Да се представя: аз съм сама и искам да имам детенце. Досега минах през 2 донорски инсеминации без каквито и да е стимулации - за съжаление - и двете неуспешни. Лекарката ми обясни, че след  инсеминации жените се демотивират и отчайват и затова ми предложи следващата стъпка да е ин витро на спонтанен цикъл. От една страна, може би това е по-добрият вариант, тъй като няма да минавам пак през двуседмичното чакане и разочарование. От друга страна... си мисля, че не съм опитала всичко преди да се стигне до ин витро... Честно казано ме е страх... Зная каква е процедурата и горе-долу какви са стъпките, но не мога да спра да си мисля "дали фоликула ще е кух", дали ще е успешно оплождането, дали след това организма ми няма да отхвърли ембриона като чуждо тяло... Сигурно като четете ви се вижда смешно, но... просто ме е страх, че няма да се получи и че чакането и неуспеха ще ме сломят и няма да мога да остана позитивна, което, според лекарката, е едно от най-важните неща... Давам всичко от себе си да не мисля за тези неща и да си казвам, че ще стане, защото това е нещото, което най-много искам на тоя свят и нито времето, което минава, нито трудностите, ще повлияят на тази мечта, но... боже, толкова е трудно понякога, когато го вървиш сама този път...

Дали някоя от вас е правила ин витро на спонтанен цикъл? И ако не стане, след това какво следва? И ако и след няколко пак не стане, това значи ли, че никога няма да си имам детенце?...

Надявам се да не съм внесла негативизъм в темата и моля да ме извините...

Отново ви благодаря и стискам палци на всички...  Hug

# 61
  • Мнения: 19 733
Аз бях на ЕЦ и мога да кажа, че играта на нерви е още по-голяма от двете седмици чакане. Понякога изобщо нищо не вадите, друг път не се опложда, трети път не оцелява. Ако не стане този път, продължаваш колкото пъти е нужно.

# 62
  • Мнения: 894
Здравей  kkattllea,
Разбира се, че няма да се отказваш. Има жени, които опитват изцяло с донорство и успяват Simple Smile Може да е по-трудно, да отнеме повече време, но ще стане. И не забравяй - винаги има план Б, ако човек желае нещо.

# 63
  • Мнения: 41
Здравей kkattllea, аз имам опит на спонтанен цикъл. Предимството е че не приемаш излишни лекарства и всичко се случва в рамките на един нормален цикъл. При спонтанния цикъл се развива само един и много рядко два фоликула и съответно яйцеклетки. Хубавото тук е че качеството е по-добро отколкото на стимулитран цикъл (или поне така твърдят) При мен имаше яйцеклетка, зряла, оплоди се и док не можа да повярва че стигнахме и до трансфер имайки предвид възрастта ми, но за жалост не се имплантира Sad а за това причини много....
Не се отказвай и опитай и това и не си прави много планове за после. Карай я малко ден за ден, че като започнеш много да го мислиш все нещо се случва.
Желая ти успех и те прегръщам  Hug

# 64
  • Мнения: 311
Много ви благодаря на всички! Прави сте... Кураж и успех... от сърце...

# 65
  • Мнения: 272
момичета, не се отчайвайте. Елена Йончева забременя инвитро на 50. Най-старата родилка от Русе на 61. Така че 43 са нищо Simple Smile

хахаха Горе главата, аз забременях на 42 и какво като яйцеклетката ми е донорска, нали аз ще го нося 9 месеца и на мен ще казва мама....

# 66
  • Мнения: 1 401
Момичета, пункцията ми мина, но вече втори ден ме боли предната стена на матката (така поне го определям), особено ако ми се пишка и ми се напълни мехура, явно опъва и тогава ме боли повече. Не е крещяща болка, но вече втори ден ми е гадно, тежко и неприятно на корема. Отвреме-навреме ме избоцква нещо отвътре.
Има ли други след пункция, при които е продължила този тип болка повече дни?

# 67
  • Мнения: 276
Момичета, пункцията ми мина, но вече втори ден ме боли предната стена на матката (така поне го определям), особено ако ми се пишка и ми се напълни мехура, явно опъва и тогава ме боли повече. Не е крещяща болка, но вече втори ден ми е гадно, тежко и неприятно на корема. Отвреме-навреме ме избоцква нещо отвътре.
Има ли други след пункция, при които е продължила този тип болка повече дни?

Привет. Моята пункция беше вчера и аз усещам същото нещо. На мен ми е 3ти опит и сякаш първите 2 го имаше само в деня на пункцията. Аз си го обяснявам с това, че този път извадиха 13 яйцеклетки, а предните пъти бяха по - малко. Надявам се да не е нещо по - сериозно.

# 68
  • София
  • Мнения: 10 642
Предния път имах 6 ф. 2-3 дни си Ми болеше доста, особено при движение

# 69
  • Мнения: 1 401
Благодаря ви, момичета, за бързите отговори  bouquet Успокоихте ме!

piti,
и на мен ми извадиха 13 броя  Simple Smile Това ми е втори опит и наистина първият път не болеше въобще, незнам сега защо така. Мъжът ми ме "обвинява", че не съм се движела достатъчно от пункцията насам, може и прав да е...

Притеснявам се това травмиране отвътре дали ще мине до времето на трансфера, живот и здраве, съответно да не повлияе на имплантацията...  newsm78

# 70
  • Мнения: 276
Надявам се да мине. Ние ще чакаме да станат бластоцисти. Аз се движих днес и ми затежа по едно време и си легнах. Ще видим как ще е утре.

# 71
  • София
  • Мнения: 10 642
При мен мина и трянсфера беше успешен (за съжаление до 8+г.с.)
Стискам палчета за пълен успех при вас

# 72
  • Мнения: 1 401
Благодаря още веднъж, момичета! Надявам се при всички да се получи!  Hug

# 73
  • Мнения: 41
Момичета да ви попитам при тези от вас с трансфер и отрицателен тест ЧХГ колко време след като спряхте прогестероновата терапия ви дойде? Thinking

# 74
  • Варна
  • Мнения: 736
Момичета, имам по-скоро организационен въпрос Simple Smile Всеки ден ли ходите да се виждате с док по време на стимулацията?  На видеозон ли ви гледа или пускате кръвни изследвания? Ние ще започнем към 10.06 - в момента пия Примолут Нор за контрол на цикъла Wink Чудя се как ще стане с ходенето на работа,,,, Благодаря на всички предварително Simple Smile 💕🤞

Общи условия

Активация на акаунт