Нашите кухни - 69

  • 116 148
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
Здравейте,
зачетох се в темата и открих доста интересни неща, които биха ми били супер полезни ако ги бях прочела преди месец, преди да си завърша кухнята, но уви.
Реших да споделя снимки с вас, може да си харесате нещо като идея пък.  Blush
Е, все още няма маса столове, пердета, лампа  Crazy ама и за това ще дойде времето.
Албума е заключен, паролата е 123456  bouquet
http://vessito899.snimka.bg/other/kuhnya.950443.38032135

Много хубава и симпатична кухня!Със здраве и кеф да си я ползваш!
И аз се надявам в тази тема да си завърша кухнята,ама да видим.Не съм вярвала,че такова мислене и чудене ще падне!

# 16
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Alcarin  bouquet

Пак да попитам: имате ли отзиви за полимермрамор отливка - плот + мивка в едно, и съответно гръб като плота и мивката? Фирми, качество, за, против такива материали?
Още нямам отзиви, но питах и фирмата която ми прави плота с мивката е ПРОДИЗ ООД. Много съм доволна от монтажа, за експлоатация още е рано да кажа, но ми дадоха специални препарати и ми обясниха как да поддържам плота.
  bouquet благодаря за инфото! Ще ги потърся!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 808
Избрала съм тази маса и се колебая между този и този стол. На първия мога да сменям възглавничките, но ми се струва, че няма да пасне много на стила на кухнята ми. На втория пък калъфите са сменяеми и има разнообразие също. Клоня към втория, но не съм сигурна. Някой има ли ги столовете да сподели впечатления или да препоръча някой.

ПП: Аз харесвам столове, които са с модерна визия, но мъжът ми не иска никакви метални крака, s-образни и всякакви такива. Иска класически стол. Аз пък тези дървените с тапицерия не ги харесвам толкова, но поне ще е бял столът, това е решено.

# 18
  • Мнения: 1 787
Точно тези тапицирани столове са много удобни, Сиси. Ние сме се насочили към тях също, калъфите се сменят и се перат. Дървените са красиви също, но за мен са малко ретро. Съобрази обаче големината им с масата, че са по-обемни.

# 19
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Скрит текст:
Alcarin  bouquet

Пак да попитам: имате ли отзиви за полимермрамор отливка - плот + мивка в едно, и съответно гръб като плота и мивката? Фирми, качество, за, против такива материали?
Още нямам отзиви, но питах и фирмата която ми прави плота с мивката е ПРОДИЗ ООД. Много съм доволна от монтажа, за експлоатация още е рано да кажа, но ми дадоха специални препарати и ми обясниха как да поддържам плота.
  bouquet благодаря за инфото! Ще ги потърся!

Полимермрамора и показания плот Kerrock вероятно нямат база за сравнение. Полимермрамора за плот не бих препоръчал за плот на кухня понеже се драска.

# 20
  • Мнения: 349
Много хубава кухня, euforia! Със здраве да се ползва!

# 21
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Скрит текст:
Alcarin  bouquet

Пак да попитам: имате ли отзиви за полимермрамор отливка - плот + мивка в едно, и съответно гръб като плота и мивката? Фирми, качество, за, против такива материали?
Още нямам отзиви, но питах и фирмата която ми прави плота с мивката е ПРОДИЗ ООД. Много съм доволна от монтажа, за експлоатация още е рано да кажа, но ми дадоха специални препарати и ми обясниха как да поддържам плота.
  bouquet благодаря за инфото! Ще ги потърся!

Полимермрамора и показания плот Kerrock вероятно нямат база за сравнение. Полимермрамора за плот не бих препоръчал за плот на кухня понеже се драска.
Благодаря за информацията.  bouquet  Може ли малко повече - драска се защото се реже на него, защото се използват абразивни материали за чистене, или защото като сложиш вилица или нож или друг прибор, е толкова мек, че се драска, или например ако дръпнеш някакъв метален съд от горе и съответно се надрасква?

Бих искала такъв плот защото е отливка в едно с мивката и да няма никакви фуги които се лепят, никакви процепи и т.н. къде може да влиза влага или да се събира прах и други.

# 22
  • Мнения: 1 597
euforia, честито! Красива е.Много добре си синхронизира;а цветовете. Много ми харесват. Какви са плочките на пода?
Всички сме така - - имаме и по-сетнешен акъл  Joyбило поради липса инаформация, било поради нспособност на майсторите, но по-често е първото, а понякога сме заставени да се съобразяване сизградените вече ВиК и електричество,

# 23
  • Мнения: 41 343
Избрала съм тази маса и се колебая между този и този стол. На първия мога да сменям възглавничките, но ми се струва, че няма да пасне много на стила на кухнята ми. На втория пък калъфите са сменяеми и има разнообразие също. Клоня към втория, но не съм сигурна. Някой има ли ги столовете да сподели впечатления или да препоръча някой.

ПП: Аз харесвам столове, които са с модерна визия, но мъжът ми не иска никакви метални крака, s-образни и всякакви такива. Иска класически стол. Аз пък тези дървените с тапицерия не ги харесвам толкова, но поне ще е бял столът, това е решено.

Става дума за столове, на които ще се храните редовно, нали? Ако е така за мен първият стол ще ти е стократно по-лесен за поддръжка. Втория непрекъснато ще трябва да переш калъф и от много пране ще се скапят. Но първият е малко корав, без мека част.

Аз съм категорична, че най-практичният стол за трапезария е със мека седалка от изкуствена кожа - поддръжката се свежда до забърсване с влажен парцал и толкоз. И да покапе нещо не ти пука.

Има и такива с частична оплетка от ратан, и за тях се замислям сега.

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
sise_to, избрала съм същата маса и столове Ingolf. С една въглавничка на стола се оправя трърдостта. Много са красиви столовете, не бих казала ретро, по скоро са класически стил. Относно столове с тапицерия са ти казали вече, аз нямам нерви да пера, стигат ми калъфите на дивана Crazy

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
shadowman, точно, дизайнерката каза, че материала е керак или може би е по-правилно да се каже керок. Не се драска, но ми казаха да не ползвам абразивни препарати(дадоха ми специален препарат за поддръжка) и ми казаха да не слагам горещи съдове, че не е термоустойчив плота. Топло може, горещо не. Малко съм разочарована, толкова пари и даже не е термоустойчив, но здраве да е, ще внимавам, иначе е супер красив.

# 26
  • Мнения: X
euforia, честито! Красива е.Много добре си синхронизира;а цветовете. Много ми харесват. Какви са плочките на пода?
Всички сме така - - имаме и по-сетнешен акъл  Joyбило поради липса инаформация, било поради нспособност на майсторите, но по-често е първото, а понякога сме заставени да се съобразяване сизградените вече ВиК и електричество,
Много благодаря за комплиментите на всички  bouquet
Плочките....гранитогрес...нямат лъскавина никаква, без да са грапави разбира се.
Не бяха скъпи, може би около 20лв/кв обаче коя марка...не мога да кажа...местен магазин за плочки... класически цветове и размер, ама носят на мръсотия така да се каже, та ми се сториха супер за кухня  Mr. Green

sise_to столовете с хикса на гърба са разкошни, аз се опитах да съчетая моята кухня с ретро елементи, но да остане класическа, за да не стане демоде във времето и тъй като има хиксове по нея, търсех такива столове-разкошни са, но са супер неудобни, направо си като наказан като седнеш на тях.  Peace

Последна редакция: нд, 21 май 2017, 14:28 от Анонимен

# 27
  • Мнения: 1 787
Избрала съм тази маса и се колебая между този и този стол. На първия мога да сменям възглавничките, но ми се струва, че няма да пасне много на стила на кухнята ми. На втория пък калъфите са сменяеми и има разнообразие също. Клоня към втория, но не съм сигурна. Някой има ли ги столовете да сподели впечатления или да препоръча някой.

ПП: Аз харесвам столове, които са с модерна визия, но мъжът ми не иска никакви метални крака, s-образни и всякакви такива. Иска класически стол. Аз пък тези дървените с тапицерия не ги харесвам толкова, но поне ще е бял столът, това е решено.

Става дума за столове, на които ще се храните редовно, нали? Ако е така за мен първият стол ще ти е стократно по-лесен за поддръжка. Втория непрекъснато ще трябва да переш калъф и от много пране ще се скапят.  
На моменти, като ви чета, се чудя що за хора живеят по домовете ви. За какво постоянно покапване, бърсане и пране говорите, толкова ли никой нищо не пази у вас? Просто невероятно! У нас дори докато детето ми беше бебе нямаше покапано по столовете...

# 28
  • Мнения: 382
Най нормални хора-деца,бебета,мъже.Храна,напитки,безброй поводи има да накапеш,да разлееш и в това няма нищо чудно,лошо или непохватно.Затова всеки търси практични идеи за да си живее спокойно живота,а не да трепери да пази да не изцапа и да строява фамилията,като в казарма.

# 29
  • Мнения: 41 343
На моменти, като ви чета, се чудя що за хора живеят по домовете ви. За какво постоянно покапване, бърсане и пране говорите, толкова ли никой нищо не пази у вас? Просто невероятно! У нас дори докато детето ми беше бебе нямаше покапано по столовете...

Аз имам отделна голяма кухня, която е и трапезария. Това ще рече, че на масата и готвя, режа, бъркам. Понякога на столовете слагам торбите с покупки. Ми случва се нещо да пръсне, да капне. А и да не е пак се трупа прах. Ми много ми е лесно да забърша с швамтуха и готово.

Общи условия

Активация на акаунт