Нашите кухни - 69

  • 116 068
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Но на тази снимка между плота и мивката има фуги. Аз по скоро искам да няма фуги около мивката. Даже да се инсталира мивката под плота, пак ще има фуги.

За горещи съдове, не се притеснявам толкова. Това е въпрос на навик да не се слагат на него. Но ако например излея вряща вода (от макарони/спагети когато ги цедя в мивката), това ще нарани ли мивката?

# 46
  • София
  • Мнения: 2 801
euforia, честити ти и столове!  Hug

# 47
  • Мнения: X
Но на тази снимка между плота и мивката има фуги. Аз по скоро искам да няма фуги около мивката. Даже да се инсталира мивката под плота, пак ще има фуги.

За горещи съдове, не се притеснявам толкова. Това е въпрос на навик да не се слагат на него. Но ако например излея вряща вода (от макарони/спагети когато ги цедя в мивката), това ще нарани ли мивката?
При мен мивката е по същия начин, като на снимката и имам същия плот, но друг цвят.
Кухнята ми е П-образна, което значи, че има на няколко места сдвояване на плотовете, просто няма как да има плот в П-образна форма и да ми пасне на размера. Плота се изрязва, за да се постави мивката.
На всякъде, където има рязане фугите се запълват със специален за целта препарат, ако мога да го нарека така, (някакъв тип фугинал) като майстора подбира цвета, който отговаря. Въпросния материал е достатъчно устойчив и на топлина и на мокрене и на всичко. Дори и да се излее вряла вода, после се забърсва и проблем няма.  Peace Мивката ми е граниксит на Фат - http://www.fat-bg.com/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%81 … 2%D0%BA%D0%B8/231 страшно съм доволна и има огромен избор на цветове.  Peace

# 48
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Но на тази снимка между плота и мивката има фуги. Аз по скоро искам да няма фуги около мивката. Даже да се инсталира мивката под плота, пак ще има фуги.

За горещи съдове, не се притеснявам толкова. Това е въпрос на навик да не се слагат на него. Но ако например излея вряща вода (от макарони/спагети когато ги цедя в мивката), това ще нарани ли мивката?

В случая се минава на плот от изкуствен материал или както вие към плот от полимермрамор.
Инак между мивката се лепи със силикон и вероятността да пробие вода е минимална.

Последна редакция: нд, 21 май 2017, 19:33 от shadowman

# 49
  • Мнения: 40 691
За горещи съдове, не се притеснявам толкова. Това е въпрос на навик да не се слагат на него. Но ако например излея вряща вода (от макарони/спагети когато ги цедя в мивката), това ще нарани ли мивката?

Аз имам "гранитна" мивка на Франке от къмто 15 години и не я пазя изобщо - изливам вряла вода (то това всъщност изобщо не е кой знае какъв стрес де, защото врялата вода е с температура <100 градуса) и слагам горещи съдове (тигани, не теджери, защото тендежрата ври и температурата и пак е под 100 градуса, докато един тиган, в който е пържено, може да е по-горещ) и нищо и няма. Не я пазя и от стъргане и остри неща и няма ни една драскотина. Обаче трябва да гледаш какво вземаш.

# 50
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Baby*, момчетата, които монтираха плота ми казаха до 180градуса няма проблем. Разговорът беше за тави от фурната на 200-250 градуса да плесна директно на плота. Моето очакване беше, че може за тези пари Mr. Green Така че вряла вода в мивката няма проблем, но врящо олио да речем би било проблемно.

# 51
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
При полимермрамора не една мивка се е пукала след поставяне на тенджера от котлона на мивката, знам за 3 случая. Поне от 4-5 години ги избягвам.

Последна редакция: нд, 21 май 2017, 20:11 от shadowman

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Знам, че много пъти е обсъждано, но за какво да внимаваме при гранитна мивка? Коя марка са най-добре като съотношение цена-качество  Hug

# 53
  • Мнения: X
http://www.fat-bg.com/pdf/kitchen_bg.pdf
тук в този линк пише, че полимермрамор и граниксит издържат до 180 градуса, а гранит до 280 градуса

# 54
  • София
  • Мнения: 12 006
http://www.fat-bg.com/pdf/kitchen_bg.pdf
тук в този линк пише, че полимермрамор и граниксит издържат до 180 градуса, а гранит до 280 градуса
полимермрамор по спомен в книжката пишеше до 150гр., явно са ги променили.

# 55
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Здравейте!

Следващия месец стартираме ремонт, който включва и кухнята. Много ще съм благодарна да ударите едно рамо в някои детайли  bouquet
Иска ми се подовата настилка да е гранитогрес, имитация на дърво. Кухнята ми ще е бяла, тип икейска. Масата за хранене е също икейска с плот бамбук. Бяла не намерих да ми пасва на размера и изискването да е разтегателна, така че да се ползва в ежедневието от трима и понякога от повече хора. Харесвам естествените материали, но ако сложа за плот и гръб пак дърво, според вас няма ли да дразни вече? Още повече, че шарките и цветовете сигурно ще се различават..
Имам чуденка и за мивката. Харесах този промоционален пакет на ШОК, но не мога да разбера дали мивката позволява поставяне на дозатор за веро/сапун  newsm78
Има ли съществена разлика между Шок и Пирамис например?

Благодаря предварително!

# 56
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Като гледам мивката май няма възможност за дозатор, е има де ама не е удобно мястото. Разлика между марките може да има, но няма да я разберете.

# 57
  • Мнения: 1 787
Здравейте!

Иска ми се подовата настилка да е гранитогрес, имитация на дърво. Кухнята ми ще е бяла, тип икейска. Масата за хранене е също икейска с плот бамбук... Харесвам естествените материали, но ако сложа за плот и гръб пак дърво, според вас няма ли да дразни вече?
Ще! Simple Smile Не само дървото, гранитът също е естествен материал. Simple Smile

# 58
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ок, щом вряла вода няма проблем да се излива, значи няма проблем за мен. Благодаря ви на всички за мненията и инфото.  bouquet Сега остава и да намеря фирма да направи отливката, и да я сложат.  Което май е доста трудна задача.  Rolling Eyes
А колкото до силикон или друг пълнител около мивката - живели сме все в жилища с такива фуго-пълнители. И уж всичките имат една цел, но с годините не вършат работа. За това искам да няма фуга, което значи няма и проблем. Дано да успея да намеря фирмата която да свърши работа.

# 59
  • Мнения: 490
Съдомиялна вградена (т.е. полувградена, с отворен панел отпред само) до вградена фурна дали е случайно проблем? Казаха ми, че няма проблем, но питам където и който сваря Simple Smile Гледам,че има такива изпълнения.

Редът на дългата стена ще е следният от ляво надясно (на 330 см) -ъглов шкаф, който се свързва с късата страна на кухнята, мивка с ляв отцедник (под отцедника шкаф за прибори), коритото на мивката, съдомиялна, фурна с плот котлони отгоре. Всичко от трябваше да е с една позиция наляво и да има шакф между съдомиляната и печката, но не искам мивката да е до късата страна на кухнята и левият ми крак да е до шкаф. освен това миялната искам да е достъпна от двете страни.

Общи условия

Активация на акаунт