Нашите кухни - 69

  • 116 112
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Благодаря за бързата реакция!

А идеи какъв плот+гръб би се вписал?
Имате ли наблюдения за качеството на смесителните батерии с гранитно покритие? Омръзна ми от лющещи се и протичащи смесители..  Sick

Последна редакция: нд, 21 май 2017, 23:25 от anomalia

# 61
  • Мнения: 490
И аз на тема мивка се терзая перманентно, макар да не е на дневен ред точно нейния избор в целия хаос на ремонта... И май ще си взема пак хром-никел на Бланко. Уникално красиви са гранитните, но имам известни притеснения - много съм разглезена до момента, слагам горещи тенджери на отцедника, изливам вряща и студена вода едновременно, ще треперя с миенето на всяка тава, ако е гранитна. Ще откача, ако се напука Simple Smile  Моята мивка е на 13 години, Бланко, понадраскана е леко,при вглеждане се забелазва по дъното, не ме дразни, но няма нещо, което да не се понадраска според мен.  Хврълям вътре вилици, лъжици...Много искам гранитна, но ще се унеса и ще плесна някоя тенджера отгоре, дъното на директно свалена от колтона е доста над 280 градуса  - нещо таквоа бях чела. Освен това днес гледах това видео https://www.youtube.com/watch?v=FsY30EIpukc и от него чух, че има специални полиши (stainless steel polish), с който се премахват драскотини по стоманените мивки.

....Имате ли наблюдения за качеството на смесителните батерии с гранитно покритие? Омръзна ми от лющещи се и протичащи смесители..  Sick

Кои смесители се лющят? Моят смесител е като мивката, на 13г, не е мръднал. Лъщи като нов. Просто се местим в руго жилище, затова ми се налага ремонт и подмяна на кухнята, иначе смея да твърдя, че всичко около мивката ми е като ново, даже лайсната към гърба, но аз не оставям да гизне във вода никога.  Имам навика да подсушавам веднага. И не бих казала, че й робувам - в никакъв случай. Майсторът беше ахнал, като дойден а 8-мата година да направи един допълнителен шакф за новата миялна. Не можа да повярва, чее ползвана 8 г.

# 62
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Кои смесители се лющят?

Ами до сега не съм имала цветен. В банята 8 годишен Идеал Стандарт нещо се прецака керамичната глава и не успяхме да го отворим да я ремонтираме. Взехме нова батерия, не толкова скъпа, но все пак стотина лв. Изби винта, където се съединява с тръбата  #Crazy На мивката в банята преди две години сложихме Форма нещоси - около 70-80 лв. От едната страна на чучура покритието е на точици. В кухнята взех някаква за 30 лв да не ме е яд. След една година единия шев, точно под керамичната глава, вече сълзи и ми прави бяла струйка в иноксовата мивка  #2gunfire
Затова и се насочих към гранитни - писна ми от тоя варовик! Дано да нацеля свястна мивка и смесител вече.. Някой ползва ли на Евролукс, тези от Лекс Груп?

# 63
  • Мнения: 447
Скоро ми предстои кухня и се чудя нещо. По проект долният ред е МДФ фурнир дъб с хоризонтален фладер. Страницата на хладилника ( вграден с шкаф над него до тавана) по проект също е с хоризонтален фладер, но мебелистите ми казват,  че за да стане така ще трябва да ми наставят две плочи МДФ, т.е. ще има свързване и ще личи или за да няма трябва да обърнат плочата и фладерът на тази страница ще стане вертикален. И сега се чудя кое да избера и по-малко ще ме дразни - наставянето или вертикален до хоризонтален фладер. Съвети и идеи по този казус newsm78
1 По принцип видима страница е само едната, другата се вижда от плота нагоре - снадката може да бъде  на нивото на плота. В/у плочите е залепен фурнир на ивици около 30 см и с повечко желание и умение може да се получи добър резултат.
2- Колона със страници и врати с вертикален фладер а останалата част с хоризонтален.
3 Колона със страници вертикален фладер и врати хоризонтален е грозно/ поне за мен-льопка на ново костюмче Армани//

# 64
  • Мнения: 40 950
Много искам гранитна, но ще се унеса и ще плесна някоя тенджера отгоре, дъното на директно свалена от колтона е доста над 280 градуса  - нещо таквоа бях чела.

Кои смесители се лющят? Моят смесител е като мивката, на 13г, не е мръднал. Лъщи като нов.

Няма как дъното на една тенджера, в която вариш вода, да бъде нагрято доста над 280 градуса, защото водата непрекъснато отнема от топлината на котлона през дъното и то не може да се нагрее повече докато има вода в тенджерата. Прегрята тенджера може да се получи само ако сложиш тенджера без вода на котлона. Виж при пържене може да се получи и по-висока температура, но пак не достига 300 градуса. Ето какво казва уикипедията "Пърженето е процес, при който хранителните продукти се довеждат до състояние на готовност чрез нагряване в мазнина с температура 150-190 °С, при което се получава специфична коричка по повърхността на продукта.". Може дъното да се загрее и повече от олиото, но чак 100 градуса отгоре нещо не ми се вярва.

Ти си написала - твоят смесител ЛЪЩИ. Това значи, че е хромиран и те наистина не се лющят, ако са качествени. Лющят се цветните смесители, които вървят комплект с гранитните мивки, ето като този по-долу. Много са гъзарски и аз навремето си взех такъв в тон с мивката, но след 2 години се олющи. Смених го с нов - пак същото. И го оставих така, че не ни се занимава. Но следващият ще е хромиран, без съмнение. Гледам обаче, че има и едни, които са хем цветни, хем хромирани на местата, където цветното покритие се износва повече. Може пък те да стават, не съм ги тествала.


# 65
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
За да ми е мирна главата си взех хромирани, и за кухнята, и за банята. Обаче на мен определено не ми харесва смесител и мивка в един цвят, препочитам хром/инокс за смесител. Но принципно няма логика да се лющят, след като мивката е ок и смесителя е от същия материал.

# 66
  • Мнения: 40 950
За да ми е мирна главата си взех хромирани, и за кухнята, и за банята. Обаче на мен определено не ми харесва смесител и мивка в един цвят, препочитам хром/инокс за смесител. Но принципно няма логика да се лющят, след като мивката е ок и смесителя е от същия материал.

Тц. Смесителят не е от същия материал. Мивката е от масивен синтетичен гранит, а смесителят е от месинг с тънко покритие (части от милиметъра) от някаква боя с цвета на мивката.

# 67
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ясно, значи само изглеждат същите...
След като ползвах кухненски смесител с душ на Видима от 10тина години и не съм доволна сега си взех на Тека, ето този:

Надявам се да съм пъти по-доволна.

# 68
  • Мнения: 14
А някой може ли да ми каже от коя пловдивска фирма за производство на кухненски плотове от полимрамор сте доволни?

# 69
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Съдомиялна вградена (т.е. полувградена, с отворен панел отпред само) до вградена фурна дали е случайно проблем? Казаха ми, че няма проблем, но питам където и който сваря Simple Smile Гледам,че има такива изпълнения.

...........
Не би трябвало да е проблем!  Peace

# 70
  • Мнения: 382
Ясно, значи само изглеждат същите...
След като ползвах кухненски смесител с душ на Видима от 10тина години и не съм доволна сега си взех на Тека, ето този:

Надявам се да съм пъти по-доволна.
Сиренце и аз точно този съм харесала!Дано излезе сполучлив.
В сегашното жилище сме с грое,всичко е без забележки и напрво ми е мъчно да ги оставя.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 521
Кои смесители се лющят?

Затова и се насочих към гранитни - писна ми от тоя варовик! Дано да нацеля свястна мивка и смесител вече.. Някой ползва ли на Евролукс, тези от Лекс Груп?
Това е най-доброто нещо в моята нова кухня Peace Ползвам я от 3 месеца, но имам наблюдения върху такава от 8 години - при брат ми. Наистина за тези 8 години няма НИКАКВА промяна в цвета, вида и качеството. След първото измиване на чинии в тях се влюбих, и сега я получих като подарък за новата ми кухня. Има само един мъъъъничък недостатък: при изтърваване чашите се чупят с кеф, което за мен, като домакиня, която за 30 години е счупила не повече от две чаши, си беше изненада. Сега обаче, като си разбрахме взаимно номерата, внимавам и нищичко не изпускам.
Това е моето мнение: с две ръце гласувам точно за този размер - удобно, широко, практично. Много лесно се работи с батерия с високо извито рамо и изтеглящ душ. Моята е пясъчно бежова на цвят. Монтирана е на плот 60 см и не е лошо като визия и устойчивост - остават ми отпред около 5 см и отзад около 8 см.

Това съм написала преди 6 месеца, като отговорна такъв въпрос. И сега се подписвам с две ръце PeaceУспех в избора  bouquet

# 72
  • Мнения: 382
Галена,може ли линк към твоята мивка?Какъв цвят ти е плота и шкафовете? На мен на плота ще ми отива цвета,но не и на шкафовете.
За чупенето,не се притеснявам,съдомиялната ще мие  Peace

# 73
  • Мнения: 490
....
Ти си написала - твоят смесител ЛЪЩИ. Това значи, че е хромиран и те наистина не се лющят, ако са качествени.

Е да де, хромиран е, но все си мисля, че и качествен цветен няма да се лющи за няколко години. Но не смея да твърдя за тях нищо, тъй-като не съм имала. Дадох като пример само външния вид сега след толкова години. Също така и хромираните имат различно "износване" според качеството, поне така ми се струва на мен. Правя сравнение между няколкото хромирани вкъщи. Само този на Бланко е с перфектен въшен вид. Другите също не се лющят, но определено седят някак по-овехтели (на 13 г почти). сменихме една душ слушалка на ваната с китайска май с ясното съзнанение, че е боклук, но се очертваше местене - е тя е яко очукана Simple Smile))  .....за цветните на Тека съм чувала от няколко познати, че са започнали да се белят..Тека ги подменят разбира се, като са в гаранция, но това ме отказа от тека като цяло. Но те не са висок клас.

# 74
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Благодаря за съветите и споделения опит  bouquet

Сиренце, май и аз ще се насоча към хромиран смесител, не ми се берат още ядове. Но за съжаление няма да се класирам за висок клас, предвид наличния бюджет.. А съществено ли е да може да се сменя вида на струята? конкретно за изтеглящите

galenaa, от кой вид е твоята мивка? може ли да се реже на отцедника и има ли лъскавина мивката?

Общи условия

Активация на акаунт