Канадски мами - 3

  • 18 375
  • 288
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 199
Миналата седмица заведох детето на Спешно отделение в Монреал с астматичен пристъп и изобщо не сме чакали. Състоянието му не беше добро, ама целият ден беше горе-долу така и се мъчех безуспешно да му помогна с наличните лекарства, така че не беше чак и на умиране, в смисъл не беше въпрос на минути. Но му дадоха приоритет и след 4 часа интензивно лечение го пуснаха съвсем стабилизиран. А ме беше страх да го заведа там, допусках че ще стоим цяла нощ. Ходили сме там преди това веднъж, ама случаят ни май не беше спешен. Чакахме час и половина и си тръгнахме и пак се оправи. Така че в спешното отделение - наистина при тежките случаи. Няма значение колко сте чакали, предимство има този при който заболяването е животозастрашаващо. За неспешните случаи - клиника. Добре е да видите в Торонто къде има отворени клиники извън стандартното работно време. Между другото тук вирусно заболяване с висока температура май не се смята за спешен случай. Ако заведете така детето сестрата ще му даде хапче против температурата и пак ще си чакате с часове.   

# 196
  • Мнения: 2 959
Дидка, снимките Ти са страхотни. Много хубав и сладък спомен ще си имаш. Похвали ли са на мама? А коя беше майсторката на баничката, а на питата и кекса и сладките? Thinking За тортата разбрахме че е Холи-  доста апетитна изглежда! Страхотно парти са ти организирали приятелките! Heart Eyes
Дидка, а какво ще кажеш за начина по които са избрали името на Славето? Thinking Много сладка история.  Hug Не случайно двете сестрички са доста привързани една към друга, явно името е дало само началото. Heart Eyes

Снежи, снимките са Ви много хубави и усмихнати. Добре сте си изкарали, макар и в ограничена обстановка. Кивито май не се е навила да дойде? Thinking И не обвинявай за нищо ЕГН-то, то не Ти е виновно, просто много грижи имаш на главата си, чакай да те видим как ще се родиш в БГ след 1мес. Hug
...но няма начин - и двете баби имат еднакво право да се радват на внучките си...."щом е за бабите, ще е еднакво" ...
Снежи, а къде е твоята баба, при нея няма ли да заведеш любимите внучета? Hug

Суйти, Крисито изглежда толкова послушно момиченц в количката, и няма нищо общо с "торнадото" закоето говореше в къщи. Heart Eyes

Радост, то май Ален пръв ще навлезе в общественият Монтреалски живот от Вас тримата? Нали след няколко семици тръгва на градина? Heart Eyes

Нийче, как е при вас във Вашето Райско кътче? Hug Кога ще пътувате? Реши ли си дилемата за "приятелските пари"?Peace

Щастливке/ heureuse/ как е сега детенце?  Hug

Момичета, какво ще правите утре на Кралският Ден? Пътувал ли е някой с ЛОТ, аз си пуснах и отделна тема, ама да Ви питам и тук? newsm78

# 197
  • Мнения: 1 283
Здравейте,мами! Grinning

Днес имаме много именници-мъжо,татко ми и свеки! WinkДа са ни живи и здрави! Hug

На Бейби -шауъра наистина беше много весело и вкусно! Grinning Най-ми хареса на Йонката (не знам как да го нарека  Blush)баницата,тутманика! Thinking Беше завито на малки охлювчета,хрупкави,маслени и лееко сладникави,мммммм Crazy Срам,не срам излапах около 4 броя най-малко! Blush Йони,не се крий,ами бързо рецептата сподели! Heart Eyes Казах аз на мъжо,какво чудо си направила,а той:"Ами да,чуждите жени само глезят мъжете си,а ти?!"  Crossing Arms hahaha


Снежи,и аз за това се ядосвам че ерик трябва да ходи ту у едната баба,ту у другата,пък после при старите баби,после на море,нагоре-надолу и ще ми се пукне сърцето от притеснение ooooh!
...иначе за забравените покупки и аз ги правя тия номета,най-вече в Метро и Фармапри. Whistling


heureuse ,добре ли е дечко сега?Така е,ако случая е наистина спешен веднага ви приемат!Холи като си затисна пръстчето на вратата веднага влезнахме на бургия!То нямаше и друг начин,де!Аз търчах и крещях,та докторите се видяха в чудо на кой по-напред да обръщат внимание! ooooh! Да не дава Господ да се ходи по болници! Praynig Но Холи,милата хич не й върви с това пръстче! ooooh! След инцидента още няколко пъти си затиска същото пръстче,миналата седмица пак на вратата на един шкаф,а вчера на асансьора! #Cussing out Като спря асансьора и вътрешната плъзгаща врата се прибира и тя муш,навря си ръчичката там.Аз за части от секундата и дръпнах ръката и тя като писна,малее.А,аз направо получих сърцетуп. Rolling Eyes Бързо й мина,но последните 3 пръстчета и бяха червенки и подути цялия ден! Close Кога ли ще започне да се пази това дете,не знам! Tired

nia_r ,сигурно си права! Thinking


croco1 ,леко раждане ти пожелавам и здраво и сладко бебенце! baby_neutral


Цитат на: Калида
А как Холката понася липсата на Бати, като няма с кои да си играят вечер преди заспиване?   А как си се разбирала със твоето свеки в БГ се чудя?

Холи,милата вчера цял ден разнасяше снимки на батко си и само ги целуваше и си бърбореше нещо! Heart Eyes като го чу по телефона се разписка от радост! GrinningСнощи,пък видя на десктопа съм сложила тяхна снимка и се качи в мен и протегна ръчички да прегърне монитора и каза:''батии",душичка! Heart Eyes
Свекито ми е много добричко,аз не се оплаквам от нея,т.к. много ни обича и не е правила никога проблеми.Но заключения от сорта,че при нашите се разболявал или че с племенничките ми не си играел добре,не ми харесват. Crossing Arms Отделно напрежението да се грижиш за "чуждо" дете е много голямо!Аз съм сигурна,че те се притесняват за него сто пъти повече отколкото аз самата.Така,че не мога да им се сърдя,за нищо ,но понякога разни дребни подмятания ми вдигат нервата,но после бързо ми минава! Crazy Само Здраве да е! Heart Eyes


мами,писна ми това Ванкуверско време! Twisted Evil Мухлясахме от тоя дъжд! Close В Бг било 30 градуса,а тук вчера цял ден беше пусната духалката! #Crazy






# 198
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Снежи, само да те питам каква дължина са ти пердетата? Гледах сайта на "ИКЕА", имат модели, които ми харесаха, но максималната дължина е 145 см, а нашия прозорец е 160. Confused Дали на място ще имат по-голямо разнообразие откъм дължини? Rolling Eyes

# 199
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Холи, кажи на мъжа ти, че не е сам в нещастието. Mr. Green И аз рядко глезя Су, иначе, който ме знае, все рецепти събирам, все за готвене питам - ще си помислят хората, че мъжа ми е 100 кила. Mr. Green
И честити ти именници, да са ти живи и здрави и тримата.  bouquet
Много хубава изненада сте направили, наистина. Grinning И аз искам рецептата на Йони бонбони. Laughing

Гаргамелчо, явно осъществихте пътуването, ще чакаме разкази в картинки. Laughing

Нади, и ще оставиш двамата мъже сами да се гледат в къщи? newsm78 Ами че то след това що оправяне и подреждане на апартамента има да правиш всеки ден?! Heart Eyes А за пердетата се довери на пробвалите- SweetyP-  Wallmart, Ikea. В Sears и The Bay има, но цените са по- височки. Hug Ти си решила да си подновиш обзавеждането- преди нова комп. маса, телефон, сега и пердета. Hug

Калида, никакви такива грижи нямам с моят мъж. Много е подреден, може да ме няма с дни, къщата ще си е оправена и изчистена, все едно съм го направила аз. Дето се вика, отварях си очите навремето... Joy
А, относно обзавеждането много ме развесели - не го подновяваме, ние сега се обзавеждаме. Joy

Снимките от петъчната сбирка са супер. Grinning Което ме навежда на мисълта, че е време за организиране на редовната ни, торонтовска среща...

Кроко, идва му времето на бебчо да излиза, а? Grinning Стискам палци всичко да мине бързо и безпроблемно и да гушкаш едно сладко бебче накрая. Hug

Утре го дават последния валежен ден. Да видим дали ще познаят, как издържат Ванкувърци и аз се чудя. Разказваха ми, че през дъждовния сезон там самоубийствата се увеличавали рязко. Confused




# 200
  • Мнения: 636
Наде, ще ти отговоря за пердетата (ако позволиш  Wink). В Ikea има и много дълги пердета - от тавана до пода. Отидете на място, дано си избереш. Имам и друг вариант - майка ми е много добра в шиенето и ще ти ушие пердета всякакви. Тя пристига във вторник. Ти си избери плат и модел, тя ще се радва да помогне. И без това няма с какво да я занимавам 2 месеца  Crazy

А какъв имен ден е днес? Аз пак изпуснах  Embarassed

# 201
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Гери, мерси за инфо-то, ще отидем още във вторник. Grinning Не ми се ще да занимавам майка ти. А, и като знам каква занимавка ще и "поднесеш" след има-няма десетина дни Wink, та се съмнявам, че ще и е до моите пердета. Laughing Благодарско, все пак. Hug

# 202
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Хайде и аз да се отчета - уморена и доволна Grinning Днес направихме над 8 часов семеен пазар - разглобихме се от тичане по магазините, но вече накупих всички подаръци за БГ Grinning И барбекю си купихме (най-после) и утре възнамеряваме да го севтосаме с приятели, само дано времето да е хубаво.
Kalida, при моята си баба смятам да отидем още вечерта след като пристигнем. Само се моля да ни дочака милата, че хич не е добре, прави много тежки кризи през последните дни. Иначе винаги като сме си в БГ, ходя при нея за по няколко часа на всеки 2-3 дни.
heureuse, имам приятели, чието дете е с астма. В началото след като пристигнаха, детенце правеше пристъпи, но постепенно взеха да отшумяват и сега вече е добре, все едно нищо му е нямало. Полелавам същото и на твоето детенце!
HOLY, представям си колко ти е тежко без баткото, добре поне, че малката си е при теб.
А на Ерик харесва ли му в България?
nadi_n, както и Гери ти е отговорила, има пердета с всякакви дължини, дори май по-голямо разнообразие има от най-дългите (2м.). Ходи направо на място, почти съм сигурна, че ще си харесаш нещо.

# 203
  • Мнения: 7 430
Дидка, снимките Ти са страхотни. Много хубав и сладък спомен ще си имаш. Похвали ли са на мама? А коя беше майсторката на баничката, а на питата и кекса и сладките? Thinking За тортата разбрахме че е Холи-  доста апетитна изглежда! Страхотно парти са ти организирали приятелките! Heart Eyes

Mерси  bouquet
Баничката я прави Фейчето, майсторката на питката бе Йони Бонбони, а на кекса newsm78....ами бабата на Радмилка Mr. Green


Дидка, а какво ще кажеш за начина по които са избрали името на Славето? Thinking Много сладка история.  Hug Не случайно двете сестрички са доста привързани една към друга, явно името е дало само началото. Heart Eyes

Много мило ми стана за начина по-който са избрали името Peace
Снежи - да са ти живи и здрави хубавиците Heart Eyes



# 204
  • Мнения: 1 283
Привет,момичета! Hug

Цитат на: Снежи
А на Ерик харесва ли му в България?
Много му харесва,засега Rolling Eyes Ама как няма,като от както е пристигнал(3 дни)не спират да ходят по магазините,люлки,пързалки и тем-подобни глезотии! GrinningОще първия ден са му купили часовник със Спайдър-Мен,сандали и маратонки със същата персона и яке Crazy А аз му взех маратонки и сандали няколко дни преди да замине и маратонките му ги обух за полета,а сандалите не са обувани още! Crazy Ама пусти мераци,да купуват! Whistling Той сега е център на внимание от всички страни.Помня миналото лято се събудил една нощ и казал,че иска шоколад и то не какъвто има в момента ,а едикакъв си  Crazy Дядо му станал,облякъл се и заминал за шоколад по нощите! ooooh! Питам го,ами ако поиска въртолетче,ама истинско,тогава? newsm78 А те:"Ами ще търсим да купим" Joy


nadi_n ,и аз имах проблеми навремето с пердетата.Нямаше кой да ми каже тогава кое къде да търся,а в Икеа нямаше нищо интересно(то и сега не намирам,де)Та взех и си уших сама пердета,на ръка...ама 2 седмици боц,боц ooooh! Ако намеря снимка ще ти покажа,не са лоши,но много трудно се гладят! Tired

Снежи,пожелавам ви страхотни преживявания с близките в Бг. Hug Дано да ви дочака твоята баба ,милата,пък и не само.Дано още дълго време да е жива и здрава и да ви се радва!  bouquet
...Вие кога заминавате?


nadi_n ,моя мъж много обича тестяни изобретения! Crazy И аз обичам,но той може само това да яде! Tired Иначе си го глезя,разбира се!Той затова се е запътил към 100-те килца вече! ooooh!




# 205
  • Мнения: 2 959
Слънчеви и топли привети и от нас, Момичета!

Нади, честита Ви годишнина със Су! Все така да се разбирате и обичате. Дълъг и щастлив семеен живот Ви желая от все сърце! Hug

...аз рядко глезя Су, иначе, който ме знае, все рецепти събирам, все за готвене питам - ще си помислят хората, че мъжа ми е 100 кила....
Ти ли не си глезиш мъжете, където мързеливки им правиш, пържолки със сметанка им беше забъркала миналата седмица. Hug Да ти кажа, и Су доста е гледал когато те е избирал. Heart Eyes

Писанка, честит Ти рожден Ден! Много здраве и късмет Ти желая. Весело изкарване на празника и ще чакаме снимки от вилата! Heart Eyes


Холи, честити Ти именници, макар и в последствие. Да са Ти живи и здрави и тримата.
...Иначе си го глезя,разбира се!Той затова се е запътил към 100-те килца вече! ...
Холи, за разлика от теб.  HugМного отслабнала ми се стори. Да не си си подкъсявала косата? А твоите племеннички около възрастта на Ерик ли са? Thinking А имаш ли вече снимки от Спайдър-Ерик? Hug

Снежи, честито Ти ново барбекю. Със здраве да си го ползвате, и много бургери, пържолки и царевичка да цвърчат по него. Heart Eyes
...Само се моля да ни дочака милата, че хич не е добре, прави много тежки кризи през последните дни. ...
Снежи, ще издържи милата, как няма. Толкова е стискала зъби, ще издържи още месец да си види любимите внучета. Hug Ти с нея ли си отрасла? Thinking

Дидката, а Мирото усетили нещо от кулинарните специалитети от Baby Shower-a? Той пада ли си по тестени, или предпочита макаронените изделия? newsm78

Момичета, ходихте ли някъде на днешният Кралски Ден? newsm78

Лек и хубав следобяд Ви желая!

# 206
  • Мнения: 7 430
...Дидката, а Мирото усетили нещо от кулинарните специалитети от Baby Shower-a? Той пада ли си по тестени, или предпочита макаронените изделия? newsm78

Момичета, ходихте ли някъде на днешният Кралски Ден? newsm78

Нищо  Naughty за него беше изненадата от подаръците Wink За хапването - доста често прави тестени неща в къщи и направо се чудя как нищо не му се лепи newsm78 и сладко много обича, както и италианските макаронени изделия...ама си е все същия на килца - повече от 72кг не е бил.Сега даже си е 68 Mr. Green а аз 67 Embarassed...Вече мога да го боря Joy


Ние ходихме само до плацата и обратно...пуснах Вики малко в парка и му потече нослето и хоп - в къщи Wink

Калида, а вие водихте ли някъде с Даничка Hug

Наде, честита ти годишнина и ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН   Hug
Много поздрави и целувки от нас Heart Eyes Hug

# 207
  • Мнения: 2 959
Добро Ви утро, Момичета!

Нади, Честит Рожден Ден!  Hug Това е вторият ден от твойте 3 майски празници! Дано веселото настроение и красивите емоции Ви съпътстват! Реши ли къде ще празвате на 27?  Thinking

...и направо се чудя как нищо не му се лепи...и сладко много обича, както и италианските макаронени изделия...
Дидка, въпрос на мъжки метаболизъм. Какво да ги правиш, мъже!  Hug Но така и ти ще си спокойна за Викича и бебо че няма да имат проблеми от сорта- "overweight"- модерната болест сега. Peace А за вчера, тук времето беше разкошно и бяхме на барбекю, но не вкъщи а в парка. Усещането е друго- и царевичката и стековете по различен начин миришат сред природата. Hug Дано вече Ви се оправи времето/ то лошото време идва към нас/ защото много се намъчихте за слънчице и топлинка. Hug

Кивито, измислихте ли начин да "надхитрите" гълъбите на 11етаж? Как е Кимито? Hug

Каролинка, как е в БГ, при мама? Оправили се племенничката Ти? Hug

Гери, как е коремчето Ти? Рита ли бебо? Майчето Ти стяга ли багажа? Thinking

Снежи, стана ли барбекю- освещаването? Thinking

Писанка, чакаме да разкажеш за рожденият ден на вилата! Hug Как се държа Иветка? Heart Eyes

Гаргамелчо, Ти къде си? Стигна ли вече до наште земи, баба и дядо нагушкаха ли Викторийка? Как мина "нейният" ден, празнувахте ли? Hug

Кроко, имаш ли вече бебче? Да не ни забравиш с добрата новина, ние чакаме с нетърпение, мила! Hug

Радостче, а ти къде се загуби?  Heart EyesАлен започна ли яслата? newsm78

Холи, ти пак на езиково обучение си се отдала. Ако получиш снимки от твоето Спайдърче- Ерик, моля шервай ги с нас. Heart Eyes

Чочо, а ти къде си, нали не ходиш наработа през седмицата? Споделяй за хубавата баница? Напомня ми на "мързеливата" баница на баба/ бог да я прости!/ Peace

Лек и хубав ден Ви желая!

# 208
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи,пожелавам ви страхотни преживявания с близките в Бг. Hug Дано да ви дочака твоята баба ,милата,пък и не само.Дано още дълго време да е жива и здрава и да ви се радва!  bouquet
...Вие кога заминавате?
Мерси, Холи  bouquet Пътуваме на 9-ти юни, още 17-т дни останаха Grinning. Хем нямам търпение, хем ми се е свила душичката от притеснение как ще се справя със Сава - не иска да стои на едно място, а и не може да заспива гушната, бута ме и си иска леглото. Най-вероятно ще нося и възглавница, за да я сложа легнала върху нея - ще ни е по-удобно и на двете като успее да заспи.
Снежи, ще издържи милата, как няма. Толкова е стискала зъби, ще издържи още месец да си види любимите внучета. Hug Ти с нея ли си отрасла? Thinking
Калида  bouquet Не, не ме е отгледала тя, но сме много близки - тя ми е любимата баба (не прави разлика между внуците си, но аз прекарвах най-много време с нея, всеки ден се чувахме по тел, а сега й звъня по два пъти в седмицата). В общи линии с брат ми минахме през ясла, градина, а преди и след училище си се гледахме сами. Спомням си как майка ми ме заведе първия път до училище и от втория ден бях на самоуправление - училището ми беше в центъра, а ние живеехме в началото на Люлин.
Барбекюто не го севтосахме заради лошото време, но пък бяхме на дъъъъълго гости у приятели и там с пекохме мръвките, гъбките и картофките на тяхното барбекю в задния двор Grinning
Момичета торонтянки, тази седмица пак ще атакувам Square One, има ли желаещи да си спретнем срещичка там?

# 209
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ако го оставиш за събота-неделя предиобяд ние ще дойдем. Те май в 11 го отваряха Скуера в събота, няма да е много рано  Grinning ...

Общи условия

Активация на акаунт