Избелване на лице с лимон

  • 4 944
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте, мами. Извинявам се предварително, ако това което ще попитам е коментирано. Преди няколко седмици бях на козметик и ми казаха, че лимонът е хубаво средство да се избели лицето. Някой от вас използвал ли го е този метод? И наистина ли не е хубаво да се използва лятото? Ще съм благодарна на мнения ?

# 1
  • София
  • Мнения: 17 897
Избелва леко кожата, на лице не съм го пробвала и не бих, там кожата е чувствителна.
Другото е така- прави кожата фоточувствителна и не е мн разумно да се прилага лятото на силно слънце.

# 2
  • Мнения: 4 712
Правила съм го преди години, като ефект... Не помня колко избелваше, но беше хубаво за пъпки и доста щипеше. После кожата беше хубава.

Може да опиташ с хума и кисело мляко.

# 3
  • Мнения: 5 866
   Пробвала съм само с лимон не да избеля лицето си, а против пъпки най-вече. Много суха, опъната и започна да се лющи кожата ми. И повече не опитах само с лимон. Добавям го, като си правя маска с хума или към други маски - добавям етерично масло от лимон.

# 4
  • Мнения: 38
Пржблема при мен е,че кожата ми е чувствителна и смесена, около носа се зачервява, но това е друга тема-използвам кремче. От слънцето се появи на носа ми леко кафеникаво петънци-ни си забилязва много, но аз си го знам и ме дразни. Попитах козметичката и тя коза за лимона,но препоръча да е есента, не сега. Затова питам дали някой го е използвал лятото този метод.

# 5
  • Мнения: 18 542
Не бих си сложила лимон директно на лицето, особено ако имаш чувствителна кожа - сигурно средство да си раздразниш лицето.
Вземи си хубав слънцезащитен крем а на есен може да пробваш тоник или крем с гликолова киселина.
А, и си смени козметичката, щом дава такива съвети. Сигурна съм, че тя не се е мацала с лимон.  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 157
Най-добре посети дерматолог и обсъди как да избелиш кожата си. Не мисля, че лимонът е вариант.

Общи условия

Активация на акаунт