Кафе машина Philips SAECO HD8423/19

  • 8 221
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
http://www.technomarket.bg/kafe-machini/saeco-hd8423-19-09141225

Чел съм само положителни отзиви за серията на Филипс Саеко, но искам да ви попитам за мнение относно точно този модел. Има ли недостатъци, капризна ли е към кафе. Аз пия предимно якобс (надявам се никой да не е задръствал този модел с него). И като за последно имат ли някаква годишна поддръжка кафе машините?
Тъй като не съм ползвал до този момент.

# 1
  • Мнения: 213
 Същата сме подарявали, до момента без оплаквания. Мисля, за цената няма по- добро  Peace Годишна поддръжка, има специални препарати, които почистват машината от вътре- прахчета, които се разтварят, понеже не съм привърженик на оцета, който се ползва за тази цел.

# 2
  • Мнения: 2 295
Ние получихме такава машина, като подарък за Коледа 2015, само че аз не пия еспресо, а ММ рядко пие кафе у дома, така че не се използва интензивно, по скоро, когато имаме гости.
Използвали сме 3 вида кафе - едното беше подарък с машината на Dallmayr, допадна на ММ и взима вече от него, пробва и нa Davidoff, вкусово не му допадна, но на вид си беше чудесно, с доста каймак, както го прави машината. Третия вид беше някакво италианско, донесоха ни го като подарък от там. И с трити е нямало проблем, съвсем нормално си течеше и кафетата изглеждаха както трябва.

След като опитаха вкъщи кафе от машината, приятелско семейство си взе такава, но по - скъпия вариант, която е метална и с подгряване на чашите, имат малко заведение и им върши чудесна работа, а използват евтино кафе, тъй като хората там търся и евтина цена на кафето. Та и те се похвалиха, че машината прави супер каймак и клиентите са доволни.

Още не сме почиствали машината с препарати, но видях че се продават на Саеко. Слагаме изворна вода в контейнера, тъй като при нас е много варовита, но с изворната е достатъчно само измиване веро и си е като нов контейнера. След употреба измивам ръкохватката и с влажна кърпа забърсва каналчетата, където се захваща за машината, за остатъци от кафе. Машината си я забърсвам също и за сега, толкова ни е подръжката ѝ.

# 3
  • Мнения: 21
А специално за тази не пише, че има функция за подгряване на чашите, но има уребрена пластина отгоре. Дали са пропуснали да въведат екстрата или наистина я няма този модел?

# 4
  • Мнения: 2 295
 Peace
А специално за тази не пише, че има функция за подгряване на чашите, но има уребрена пластина отгоре. Дали са пропуснали да въведат екстрата или наистина я няма този модел?
Ами не мога да ти кажа със сигурност и аз по описанието в сайта, останах с впечатление, че този модел няма нагряване, а има оребрение.
Не сме го и пробвали, тъй като пускаме машината, като ще правим кафе да загрее, правим кафето и тя се изключва автоматично след известно време и не съм се сетила да проверя от първо лице... А както споменах то се случва (правенето на кафе), като имаме гости, не ежедневно. И по - важното, ММ се занимава с правенето на кафе вкъщи.

# 5
  • Мнения: 21
Купих си машината. Има функцията нагряване на чашите, обаче имам проблем с нея- на сутринта забелязах, че се е образувала локва под нея. Когато я вдигна и наведа съвсем малко прокапва вода от нея. Течът е от средната част на машината. Някой имал ли такъв проблем с такава или друга кафе машина?

# 6
  • Мнения: 21
Течът спря, но се появи друго странно нещо. Когато правя кафе от устройството за пяна изтичат няколко капки много бавно. При вас така ли е?

# 7
  • Мнения: 2 295
Течът спря, но се появи друго странно нещо. Когато правя кафе от устройството за пяна изтичат няколко капки много бавно. При вас така ли е?
Не съм забелязала да капе вода от стиймъра.
И не би трябвало.
Според мен или не си затегнал добре бутона за стиймъра или не си обезвъздушил машината и капе, за да спадне налягането.

# 8
  • София
  • Мнения: 966
Имаме тази машина от около 4 години, много съм доволна , прави каймак над един пръст. Никакви проблеми не съм имала. Мисля, че сте направили добър избор, но още не сте разучили добре машината. Предполагам, че теча който се е получил в началото е от неправилно поставяне на контейнера с вода.

# 9
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
Здравейте, повдигам темата, за да попитам дали някой знае от къде мога да си купя само крема диск за тази машина, тъй като нашият се счупи? В интернет намирам само на едно място, но е разглобен, а ние искаме да е готов за слагане в ръкохватката.

# 10
  • Мнения: 5
http://www.technomarket.bg/kafe-machini/saeco-hd8423-19-09141225

Чел съм само положителни отзиви за серията на Филипс Саеко, но искам да ви попитам за мнение относно точно този модел. Има ли недостатъци, капризна ли е към кафе. Аз пия предимно якобс (надявам се никой да не е задръствал този модел с него). И като за последно имат ли някаква годишна поддръжка кафе машините?
Тъй като не съм ползвал до този момент.

ДОБЪР ВЕЧЕР!
НЯКОЙ ИМАШ ЛИ Е ПРОБЛЕМ С КАФЕ МАШИНА SAECO PHILIPS- НЕ ТЕЧЕ ВОДА ПРЕЗ УЛЕЯ ЗА КАФЕ?
БЛАГОДАРЯ МНОГО , АКО НЯКОЙ ПОМОГНЕ СЪС СЪВЕТ/quote]

# 11
  • Мнения: 5
ДОБЪР ВЕЧЕР!
НЯКОЙ ИМАШ ЛИ Е ПРОБЛЕМ С КАФЕ МАШИНА SAECO PHILIPS- НЕ ТЕЧЕ ВОДА ПРЕЗ УЛЕЯ ЗА КАФЕ?
БЛАГОДАРЯ МНОГО , АКО НЯКОЙ ПОМОГНЕ СЪС СЪВЕТ

Общи условия

Активация на акаунт