TWIN PEAKS: THE RETURN

  • 35 348
  • 303
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 27 393
След откриващите две серии, тази беше най-яката.
Започват да се поразплитат малко възлите. Simple Smile

# 151
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Тече 25-ата минута, гледам и се чудя вече, дали не съм изтеглила грешния филм...

# 152
  • Мнения: 4 785
Тече 25-ата минута, гледам и се чудя вече, дали не съм изтеглила грешния филм...
Их Shocked ти пък -ЩО?!?  newsm78 ( Ай'м нот ъфрейд Ъф спойлърс  Joy )

# 153
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Не, не!
Трябва да се види  Crazy

Скрит текст:
Направих си wallpaper от Тринити  Blush

# 154
  • Мнения: 82
Ми.... гледах сериите по отделно, гледах ги една след друга. Гледах ги с кафето, гледах ги и на две водки.... тамън ми се навържат нещата и изкочат нови персонажи, които си говорят все едно досега тях сме гледали. На моменти се чудя дали няма да ми трябват 25 години и да започна от сезон 1 епизод 1.  Heart Eyes От една страна си мисля "е това е як сериал" от друга "какво гледам идея си нямам"...

# 155
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Мен снощният епизод ме размаза, съвсем буквално! Убиец! После може би ще го гледам пак и може да пробвам 2 водки. Но те така рязко сменят посоките, че вече съм като на 2 водки Heart Eyes

# 156
  • София
  • Мнения: 27 393
Абе не знам ама Линч прекалява вече.
Този епизод беше все едно гледам някакъв сън на някой болен човек. И какво общо има водородната бомба в Ню Мексико през 1945 г. и Лора Палмър  ooooh!

Charity3172,
Оригиналния сериал няма нищо общо. И да го гледаш и да не го гледаш все тая. Аз не знам да има човек на този свят освен самия Линч, който да ни обясни днешната серия и да ни просветли в гениалната си мисъл.

Нямам никакво намерение да си губя времето и да търся мнения на болни фенове по форумите, със сигурност сега някои хора гледат кадър по кадър и си блъскат главите.
От едно гледане от моя страна, смятам, че това беше някакво зачатие на модерното зло на земята. Или нещо подобно. Честно казано идея си нямам.

А и още нещо, това симпатичното момиче дето онази гадна буболечка и влезна в устата може да е бъдещата майка на Лора. Нали онази дебелата пусна капката в която беше ликът на Лора и тя взе, че капна точно над СА, а от нея се пръкна бубата.
Да, знам, звучи откачено и може изобщо да не е така, но нямам намерение да гледам пак и да превъртам. Едно мъчение ми стига. Ако някой е гледал по-внимателно да сподели, уфф. Simple Smile

Ама поне е красиво визуално, спор няма.

# 157
  • София
  • Мнения: 27 393
Хмм, е все пак превъртях набързо кадрите с бомбата и т.н.
Видях Боб. Явно Линч иска да ни каже как с пускането на бомбата се е отприщило злото или как се е счупила връзката между реалния свят и отвъдното или там каквото са ложите. Как се е създал Боб като злото и Лора Палмър като чиста и невинна душичка, символ на доброто и надеждата. Знаем обаче, че в крайна сметка злото победи доброто. Поне засега.
Като се замисли човек всичко се навързва, но така е поднесено, че все едно гледаме наистина нещо напълно откачено и нереално. Ако това не бе Туин Пийкс, а някакъв соло проект, не знам кой би го гледал, освен най-върлите фенове на Линч. То и аз съм фен, ама умерен. Това наистина бе прекалено, а то половината сезон се изтърколи, а все още нищо не е ясно. И почвам вече да се опасявам как всичко ще се претупа в края и ще останем разочаровани, именно заради подобни експерименти на Линч, като този епизод.

# 158
  • Мнения: 82
Старите сезони имат огромно значение отностно историята... поне за тези, които търсят история.
Отностно римейка на Erasehead мисля, че предния коментар горе долу обяснява идеологията. Разкъсване на границата между доброто и лошото... обикновено става с бомба. Отприщването на демоните, тъмнината, препратките на водата като отражение на огъня и адът. Раждането на Боб и борбата срещу злото, в случая Великанът и светлината. Това е отностно историята, до колкото някой иска история.

Другото си беше чиста дипломна работа по кинематография. Simple Smile Това не беше първата препратка към стари филми на Линч. Човекът явно е решил да направи един сборник по кинережисура Simple Smile

# 159
  • Мнения: 2 897
Аз се отказах след пети епизод. Не е моят филм това, нямам време и енергия да чета по форумите или пък да поръчвам книги, за да разбера каква му е била идеята на Линч.

# 160
  • Мнения: 5 644
Аз след коментарите за 8 епизод се чудя дали изобщо да си го пусна... Нещо ми омръзна да гледам тъпо цял час и накрая да не знам какво съм гледала.

# 161
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
А и още нещо, това симпатичното момиче дето онази гадна буболечка и влезна в устата може да е бъдещата майка на Лора. Нали онази дебелата пусна капката в която беше ликът на Лора и тя взе, че капна точно над СА, а от нея се пръкна бубата.
Да, знам, звучи откачено и може изобщо да не е така, но нямам намерение да гледам пак и да превъртам. Едно мъчение ми стига. Ако някой е гледал по-внимателно да сподели, уфф. Simple Smile

Ама поне е красиво визуално, спор няма.
Когато Експериментът/the mother, или каквото е там, изповръща тая плазма с Боб и ?царевицата?, изплю и яйца, същите като това, от което се измъкна ципокрилата жаба. Това гадно същество(слязло от небето), което помогна на жабата да стигне до девойката, изглеждаше като обитателите на магазина (който се напълни с тях след експлозията). От "Огън, следвай ме" стана ясно, че стаята над смесения магазин (the convenience store) e нещо като сборен пункт на "тъмните". https://garmonblogzia.files.wordpress.com/2015/03/atcs.jpg Много хора "елиминира", за да проправи път на жабата. Не вярвам да е свързано със Сара или Лора.

Не знам защо точно 1956. Според книгата, тогава е родена Джоузи, с рождено име Ли Чун Фунг, но едва ли има нещо общо  Whistling

Много интересно съвпадение е нахождението на стъклената кутия в Манхатън и "Проектът Манхатън", чиято разработка е Тринити, заедно с Дебелака и Малчугана.

Кой/Какво, по дяволите, е Великанът  Blush

# 162
  • Мнения: 2 815
Аз не схванах защо се смениха посетителите в кафенето, три пъти превъртах и да, други са.
 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy

Много ме кефи сериала!!!! искам да обере къде що има награди, това е феномен в телевизонните продукти!

# 163
  • Мнения: 82
Аз след коментарите за 8 епизод се чудя дали изобщо да си го пусна... Нещо ми омръзна да гледам тъпо цял час и накрая да не знам какво съм гледала.

Като цяло има 15 реплики останалото е като нямо кино от 60-те... Не знам дали искаш да си го пуснеш Simple Smile

# 164
  • Мнения: 5 644
Изгледах го Shocked Какво беше това и защо го гледах? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт