ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 135 065
  • 658
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 13
но виж за тази вода дето я събираш по- добре се консултирай и с друг лекар. а за срастванията мисля че доста често се получават след такава операция понеже още първия ден след операцията трябва да се обръщаш и да правиш нещо като упражнения в леглото но почти никой не го прави защото е болезнено да мръднеш дори а срастванията се получават в първите 3 дни след операцията.

# 196
  • Мнения: 3 010
При мен нова двайсе----- гъби и незнам какво да правя, не искам да прекъсваме бебеправенето, а знам, 4е дълго се лекуват, но пък симптомите са ужасни. Като се замисля, тези симптоми ги имам отдавна, периоди4но се проявяват, като си мислех, 4е са от контактен дерматит. И още нещо- трябва да ми идва тези дни, а гърдите не ме болят хич  Shocked

# 197
  • Мнения: 13
и на мен понякога ми едва без да ме заболят гърдите

# 198
  • Мнения: 54
Здравейте съфорумки, всеки път забравям да ви питам - плащахте ли нещо за лапароскопската или другата операции при положение, че сте с извънматочна? Ако се притеснявате, пишете на лични - имам какво да споделя...

Здравей dessy_g! Много съжалявам за случилото ти се. Кофти работа но както вече те посъветваха бъди силна и не се отказвай. Когато вярваш в късмета си то той няма да ти изневери. Желая то успех от все сърце.
Относно качването на килограмите не се притеснявай - въпрос на организъм. Едни качват други свалят.Важното е че си жива и здрава а другото  ще се оправи с много хъс вяра и упоритост.
А за операцията каквато и да е тя /лапаро или обикновена/ ако си здравно осигурена и не си в частна клиника не би трябвало да ти вземат и стотинка. На мен ми хванаха само дните в болницата, нещо като болнична такса т.е. по 3,60лв на ден, а другото се плаща от здравната каса.
Хайде успех  Peace и бъди силна!

# 199
  • Мнения: 1 365
Здравейте пак съм тук!
Още не ми е дошъл ц., въпреки че доктора ме гледа на ехограф в четвъртък миналата седмица и каза, че всеки момент ще дойде. Да ходя ли и на друг доктор или да изчакам?

# 200
  • Мнения: 3 010
Здравейте пак съм тук!
Още не ми е дошъл ц., въпреки че доктора ме гледа на ехограф в четвъртък миналата седмица и каза, че всеки момент ще дойде. Да ходя ли и на друг доктор или да изчакам?

Изчакай, не се притеснявай, колко време мина от операцията и кървенето  след нея?

# 201
  • Мнения: 1 365
Оперираха ме на 18.07.07, кървенето ми започна още на същия ден, но късно вечерта. На 16.08.07 бях на д-р и той видя на ехографа, че всеки момент трябва да ми дойде. От тогава минаха 6 дни, а още нищо... В четвъртък пак ще отида при него. В неделя му звъннах на мобилния и той каза да изчакам, той организмът си знаел най-добре. Преди време установиха непроходимост на тръбите. Сега при операцията д-ра каза, че останалата ми тръба била в нормално състояние. Възможно ли е на цветна снимка да покаже едно, а всъщност да не е така? Вече не знам и аз какво да си мисля...

# 202
  • Мнения: 3 010
Ох аз пък да питам, на някой да му се удължи цикъла след извънмато4на. Втори цикъл след операцоята съм. Моя варирайки м/у 30-40 дена, като 40   много рядко, днес сме 39 ден и няма никой-  ЧХГ-0.3 на 37 ден  Rolling Eyes Незнам какво да мисля, сигурно бременност няма, но дали е бил ановулаторен цикъл  newsm78

# 203
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ох аз пък да питам, на някой да му се удължи цикъла след извънмато4на. Втори цикъл след операцоята съм. Моя варирайки м/у 30-40 дена, като 40   много рядко, днес сме 39 ден и няма никой-  ЧХГ-0.3 на 37 ден  Rolling Eyes Незнам какво да мисля, сигурно бременност няма, но дали е бил ановулаторен цикъл  newsm78

Не мога да кажа, защото дефакто от първия цикъл ми бяха изписали противозачатъчни да пия за 3-4 месеца, за "почивка" на яйчниците. Първият цикъл ми закъсня, но май максимум седмица.

# 204
  • Мнения: 54
Ох аз пък да питам, на някой да му се удължи цикъла след извънмато4на. Втори цикъл след операцоята съм. Моя варирайки м/у 30-40 дена, като 40   много рядко, днес сме 39 ден и няма никой-  ЧХГ-0.3 на 37 ден  Rolling Eyes Незнам какво да мисля, сигурно бременност няма, но дали е бил ановулаторен цикъл  newsm78

Ако не си посетила вече доктора си то моят съвет е да го направиш тои най - добре ще ти каже на какво се дължи това зъкаснение. При мен нещата след операцията се нормализираха още на първият редовен М. И дори сега всичко при мен е като часовник, така че немога да те посъветвам за съжаляние. Но пък стискам палци всичко да е наред и това да е просто едно леко отклонеие без последствия. УСПЕХ  Peace

# 205
  • Мнения: 3 010
Оххх незнам дали има повод за притеснение, както казах в годината имам около 2 такива дълги цикъла и винаги ме шашката, ама........

# 206
  • Мнения: 1 365
Здравейте момичета,
поради проблеми с форума едва днес успях да влезна. Ура, на мен ми дойде на 35-тия ден първият цикъл след операцията. Ако ви кажа, че ми продължи 6 дни, сигурно няма да ми повярвате, но е факт. Ходих и при моят док. да ме прегледа. След операцията се е получило срастване около левата тръба и матката и вътре има течност. Сега ми изписа антибиотици да видим дали ще се повлияе от тях, ако не - пак под ножа. Но искам да ви кажа, че заминавам на море и ще си почивам и заради вас. Като се върна, пак ще пиша...

# 207
  • Мнения: 54
Здравейте момичета!
Моля ако някои може да ми даде съвет ще му бъда благодарна.
На 01.09.2007г. направих точно три месеца от операцията за извънматочна, която беше
нормална операция, а не безкръвна. До този момент имам едно кръвотечение след операцията за 3-4 дни и след това два нормални М.До ден два трябва да ми дойде и третият М. Но чувствам че нещо не е наред от 3-4  дни страшно ме боли в дясно където ми махнаха тръбата и се притеснявам че това не е на добре, а сега точно неми остава много време да отида на доктор.
Моля ви дайте ми съвет - това нормално ли е?
Аз вече имах подобно питане за първият М но тогава болката беше за ден и тук ми отговорихте че това се дължи на късна овулация.Но едва ли сега това е причината поради простата причина че е така вече четвърти ден.

# 208
  • Мнения: 141
petka_7, и мене ме е заболвало дълго след операцията, понякога по-силно, то е невъзможно просто всичко да отмине и замине, все едно нищо не е било. Мина година и половина от моята и дълго време след това усещах нещо...там някъде си.
Защо те боли, трудно можем да кажем. Може би защото ти идва, така ме болеше и мен преди цикъл, възможни са разни сраствания...
Но това са само предположения.

# 209
  • Мнения: 54
................................................, възможни са разни сраствания...
Но това са само предположения.

Здравей belemez. И благодаря за отговора, но това последното със срастванията нещо не ми звучи добре.И ако има такива това не е ли повод за притеснение  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт